ADV TOP
ADV LEFT

Praní bambusek

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Nanka » pátek 08. srpen 2008, 17:08
Zdravím! Hledala jsem tu, možná špatně, co konkrétně provádí Ecover, resp. kyselina citronová v něm obsažená, bambuskám? V čem je tedy perete? Já ze zoufalství (asi 15min jsem v DM pročítala složení všeho možného) nakonec vzala Lovelu color, ale voní to až příliš. Takže, jaké jsou možnosti? Sliz, vločky, ořechy.. ještě něco? Dík moc, Nanka P.S. Jak dlouho asi schnou? Mám nové, Baby Lucy.

*zařazeno
Nanka
Krafařka
Krafařka

836 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Ekaterina » pátek 08. srpen 2008, 17:15
Já teda vlastní zkušenost nemám, bambusky jsem prala v komerci. Ale prý se časem ten bambus vyžere, tzn. opelichá to bambusové froté a zbyde jen osnova.
Ekaterina
Krafařka
Krafařka

842 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Anastazie » pátek 08. srpen 2008, 17:15
Myslím, že tam vyžírá fleky, ničí ten bambus. A myslím, že v ostatních ekoprostředcích - Ulrich, Sonett, Sodasan... kyselina citr. není (mám tu Sodasan, je tam 2-5% citrate, na Ecoveru je citric acid).
Ale zkušenosti s tím nemám, pleny ještě neperu ;)
Anastazie
Krafařka
Krafařka

752 příspěvků
05. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Pimpa » pátek 08. srpen 2008, 17:16
Ahoj Nanko :) . Já už plíny peru jedině v mýdle. V poslední době ale nemíchám sliz, dávám do pračky přímo nastrouhané přírodní mýdlo, sůl a Miofresh. Máme měkkou vodu a pere to dobře. Bambusky mám TB a bez jediného šrámu.
Pimpa
Treperenda
Treperenda

1163 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Grizzlik » pátek 08. srpen 2008, 17:26
Já peru bambusky v Lovele, zatím si stěžovat nemůžu. Mám TB.
Obrázek
Grizzlik
Žvatlalka
Žvatlalka

106 příspěvků
20. září 2007
Příspěvekod Llevelyn » pátek 08. srpen 2008, 17:32
Bambusky peru intenzivně přes půl roku v Lovele střídavě se Sodasanem a dobrý, neopelichaly. Mám TB i BL. U jedné hodně historické BL už jsou řidší místa, ale tu už jsem já kupovala z druhé ruky. Spíš se to vydřelo, než opelichalo. Nakonec nejhůř vypadá modrá TB, je to na bílé osnově/ostatní na stejnobarevné/, jak to vlákno lehlo a jde vidět ta bílá osnova a je to šeredné.

Kys. citronové se vyhybám, ale používám ocet/kys. octovou/ do máchání.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Frndulka » pátek 08. srpen 2008, 20:54
Peru v gelu Sodasan sensitive, mám bambusky TB a žádný problém. Peru je už 5 měsíců a vypadají pořád stejně :) .
Frndulka
Drbna
Drbna

4562 příspěvků
20. září 2006
Prágl
Příspěvekod Novire » sobota 09. srpen 2008, 06:25
To jsem vůbec nevěděla :? A platí to i pro bambus vkládačky (TB, BL)? Asi jo co... A v jakém mýdle je perete?
Novire
Treperenda
Treperenda

1211 příspěvků
13. listopad 2007
Zastávka
Příspěvekod Klaris » sobota 09. srpen 2008, 08:53
teda já nevím, jestli to "plešatění" není ovlivněno i tím, kdy ta bambuska byla vyrobena - totiž mám několik bambusek které už mají dobře přes rok a půl , nevím přesně a i když už jsou zhrublé, tak vůbec nepelichají. Pak mám jednu, kterou jsem kupovala později, a ta měla takový jako by delší a jemnější vlas a pelichá hrozně - kolem gumiček už je v podstatě holá až na osnovu. Peru samozřejmě vše stejně - už více jak rok výhradně v Ulrichu + sůl

ona mimochodem sůl na skvrny je taky pěkná bestie - jednou jsem jí posypala bambusku a zapomněla na ni a ona ten bambus vyžrala úplně a dokonale, takže na pleně zůstaly velké vyžrané fleky
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8365 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Pimpa » neděle 10. srpen 2008, 14:50
Novire píše:A v jakém mýdle je perete?

Já vždy dělala sliz z Omina Bianca a teď jen strouhám přírodní mýdlo, třeba tohle. Taky jsem zkusila mýdlo od Alverde, které mají v DM (konkrétně olivové a grepové). Taky tohle by mohlo být bezvadné.
Pimpa
Treperenda
Treperenda

1163 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Novire » neděle 10. srpen 2008, 19:28
Pimpo, díky :)
Novire
Treperenda
Treperenda

1211 příspěvků
13. listopad 2007
Zastávka
Příspěvekod Filomena » neděle 31. srpen 2008, 20:32
Ahojte,
tak to díky za informaci. Já látkuju cca dva měsíce, bambusek mám z celé výbavy asi pětinu a celou dobu vesele peru v Ecoveru :-( No ale pokud je problémem kyselina citronová, tak to je ze hry i Permon M od Missivy, který doporučují k máchání jak někteří prodejci plenek, tak některé látkařky tady (samozřejmě ne všichni mají bambusky, to je jasné, tak možná proto). V čem teda prosím mácháte - jenom v octu?
Filomena
Pískle

13 příspěvků
30. duben 2008