ADV TOP
ADV LEFT

praní plenek

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Luckaamimi » úterý 26. srpen 2008, 20:34
Ahoj holky, miminko ma prijit teprv na svet a tak se cci zeptat, jak to děláte abyste neměly flekaté plenky? Ted mě vyděsilo když jsem byla u kamaradky a vyděla jsem jak ji vypadaj.
Dík moc za všechny rady Lucka

*zařazeno
Luckaamimi
Žvatlalka
Žvatlalka

142 příspěvků
25. květen 2008
Praha
Příspěvekod Kira » úterý 26. srpen 2008, 20:57
Existuje sůl na skvrny ULRICH. Ke kůži dítěte je to šetrný a funguje výborně.
Přidávala jsem i do kýble s vodou a octem, kde jsem použité plíny skladovala i do praní.
Kira
Klevetnice
Klevetnice

3158 příspěvků
22. září 2006
Kladno
Příspěvekod Cifka » úterý 26. srpen 2008, 20:58
Flekatý od čeho? Od ovoce nepředpírám, bělí jenom sluníčko. Od žlutých hovínek miminčích peru na 60 tentýž den než zaschnou, hnědý hovínka velikášů vykydám stěrkou (někdo používá kartáč) a po prvním praní je flek, po druhém nikoli.

Já jsem chtěla plenky světlé, takže peru v Persilu Sensitiv (Ecover, Sonett ani sliz mi to nevypraly do běla, ale do šeda) a plenky jsem si zpočátku třídila na momentálně flekaté do gatěk a momentálně čisté na jídlo, blinkání, podkládání apod.

V ruce jsem se předpírala jenom u prvních dvou, než jsem zjistila, že důležitější je prát než zaschnou.
http://pilatus.coolnet.cz

A 07/2004, B 12/2005, R 04/2007, J 07/2009
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Wox » úterý 26. srpen 2008, 22:10
Používám separační pleny, plenky skladuju na sucho v PVC krabici s víkem, ale peru každý den (mám pidimimi, který ještě hodně kaká a čůrá). Pokud je plínka pokakaná, tak separačku vyhodím a plínku přemáchnu v horké vodě, protože většinou obsah střevíček nezůstane jenom na separačce (někdy na flek od hovínek kápnu trochu žlučového mýdla - Ulrich, DM), vyždímám a hodím k těm ostatním špinavým. Někdy na vymáchanou a vyždímanou plínku se skvrnou nasypu i sůl (Ulrich) a zamotám a hodím k těm ostatním. (Akorát je potřeba dávat bacha, s jakým prádlem to pak pereš, ta sůl mrcha bělí totiž úplně všechno včetně růžovejch kytiček na tričkách a potisku na barevnejch plínkách). Jinak jsem, co se týká soli a žlučového mýdla spíš lenoch, takže většinou (asi v 90%) jenom vymáchám v horký vodě. Peru na 60 v Lovele a místo aviváže ocet a dvojí máchání, aby tam prášek nezůstal. Plínky mám naprosto bez fleků. Asi to chce nenechávat na nich nic zaschnout.
Wox
Žvatlalka
Žvatlalka

272 příspěvků
11. leden 2008
Praha 4
Příspěvekod Karlinda » úterý 26. srpen 2008, 22:55
Tak znám fleky, které ani po celonočním namáčení ve velkoryse koncentrovaném roztoku horké vody a Soli na skvrny Ulrich nepustily. A drží a drží, konkrétně na Popolini vícevrstvých plenách. Jsou to jakési směsi fialové a žluté z období borůvek a nevím čeho ještě.

A nevadí mi 8-)

Plínky jsou na hovínka, tak co.
Karlinda
Kecka
Kecka

1987 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Rudi007 » středa 27. srpen 2008, 02:25
připojuji se ke Karlindě - plínky jsou na hovínka, ani já u druhého dítka nehodlám řešit fleky na plenách. I tak budu mít práce víc než dost 8-)
V1+V2+V3
Rudi007
Howgh
Howgh

5271 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Sutka » středa 27. srpen 2008, 05:27
peru kazdy 2.-3. den,plenky nechavam v kyblu s desinfekcnim prostredkem bambino mio a pouzivam separacky a fleky nemam, pleny pouzivam celkem jiz 3. rok
Sutka
Krafařka
Krafařka

719 příspěvků
21. září 2006
praha
Příspěvekod Bambulka » středa 27. srpen 2008, 06:54
Plenky peru jednou týdně. Ze začátku jsem byla "blbá" a hovínka přemachávala v ruce, ale teď na to kašlu, z koše je rovnou dám do pračky - bez jakékoliv úpravy a vypere to. Teda na zhruba 3 plínách něco zůstane - zažloutlý flek, ale dalším praním se vypere, nebo když je věším ven, tak sluníčko to vybělí.
Bambulka
Treperenda
Treperenda

1332 příspěvků
23. listopad 2007
Příspěvekod Siloenka » středa 27. srpen 2008, 06:54
Fleky od hovína jsem se snažila žluřočovým mýdlem přeprat hned,abych do kýble dávala již celkem čisté ;) ....i když jsem pleny neměla sněhobílé (ořechy na praní+občas sůl...po tom,co jsme zjistili alergii na sůl už jen ořechy nebo čistá voda) tak žádné extra fleky tam nemám. Mamča mi teď všechny plíny vzala a bělila na sluníčku a vyvářela,takže jsou zas téměř sněhobílé :hura: ...ale je mi jasné,že to bude jen do doby,než příjde mimi,ale jak říkáte,jsou to jen plíny,tak co ;)
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2347 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lendulin » středa 27. srpen 2008, 08:57
Karlinda píše: A drží a drží, konkrétně na Popolini vícevrstvých plenách.

Vícevrstvé popo mám taky dost flekaté, ale neřeším, přijdou stejně zas do gatěk :D Kalhotkovky flekaté nejsou, ale používám je celkem málo. Z čč i froté žínek/ručníčků se většinou vypere všechno, až na červenou řípu :roll: Výtvor (bohužel stále nepříliš tuhý) spláchnu sprškou do WC, v umyvadle odstraním zbytky, přetřu žlučovým mýdlem a hodím do kýble. Peru v Lovele nebo slizu. Na "vajíčka" jsem používala separačky.
Obrázek
Obrázek
Lendulin
Diskutérka
Diskutérka

2934 příspěvků
21. září 2006
Praha 11
Příspěvekod Gehenna » středa 27. srpen 2008, 09:02
Naprosto neřeším, než věnovat čas hovnu, to ho radši věnuju malé :)

Za účelem doktorky mám jednu hromadu parádních plínek, které u ní beztak maximálně počurá, pokud i hůř, přejde plínka po vyprání holt mezi ty na normální nošení.
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Luckaamimi » středa 27. srpen 2008, 17:28
Moc Vám děkuju, to víte, když se člověk teprv připravuje na první miminko tak chce mít vše eňo ňuňo :hura: . Asi to na kone nebudu tak moc přehánět :D, ale bělící sůl a žlučové mýdlo ULRICH se nikdy netratí.
Ještě jednou dik
Luckaamimi
Žvatlalka
Žvatlalka

142 příspěvků
25. květen 2008
Praha
Příspěvekod Frndulka » středa 27. srpen 2008, 21:56
Sůl na skvrny od Ulricha vypere všechno ;)

M.
Frndulka
Drbna
Drbna

4562 příspěvků
20. září 2006
Prágl
Příspěvekod Karlinda » středa 27. srpen 2008, 22:23
Frndulka píše:Sůl na skvrny od Ulricha vypere všechno ;)

M.

A nevypere ;-)
Karlinda
Kecka
Kecka

1987 příspěvků
24. září 2006