ADV TOP
ADV LEFT

Látkařky Pardubice, Chrudim a okolí

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Bondulka » středa 10. září 2008, 20:18
Ahojda,

Látkařkám z Pardubic, Chrudimi i okolí, současným i nastávajícím, nabízím možnost "pokecu" o látkových plenkách, plenkových kalhotkách a jiných nezbytnostech i zbytečnostech :o) přes e-mail i osobně. Jsem ochotná předvést naši širokou škálu plenkových kalhotek a plenek (neb jsem do nich blázen :o)) od stejně široké škály výrobců - Baby Lucy, Baby Idea, Disana, Ellaś House, Haipa-daipa, MaM, TotsBots (a předpokládám rozšiřování sbírky :o)). Proč to vše? Když jsme s látkováním začínali, nebyla moc možnost se na plenkové kalhotky podívat osobně, osahat si je, prohlédnout, jak je to přesně dělané atd. - vše jsme kupovali na slepo a tak vím, jak moc mi tahle možnost chyběla a taky Proč se s naší sbírkou nepochlubit, že?

Ahojda Bondulka

*zařazeno
Bondulka
Pískle

11 příspěvků
08. červen 2008
Příspěvekod Melian » čtvrtek 11. září 2008, 12:05
Ahoj Bondulko,
to je fajn, že se najde nějaká látkařka z okolí. Já momentálně už nelátkuji, ale za pár měsíců mě to čeká nanovo. Chodím si povídat a čas od času máme sraz s látkařkami z HK. Ale třeba se tu najde dost maminek i z těchto lokalit.
Moje plenková výbava tak bohatá není, začínala jsem čistě jen se čtvercovými plenami, ke kalhotkovým jsem se dostala až kolem 1,5roku našeho zlatíčka. Mám hlavně Baby Lucy a Popoliny, vv a čč.
Melian
Treperenda
Treperenda

1226 příspěvků
03. leden 2008
Příspěvekod Romisek » čtvrtek 11. září 2008, 12:09
Zdar,
já teda administrativně spadám pod HK, ale do Pardubic to taky nemám tak daleko, bysem třeba někdy na nějaké kafíčko zašla. Látkujeme od narození malého. Můj arzenál zahrnuje: popoliny, imse, haipy, tots bots, baby lucy, babyidea vázačky, plus nějaké svrchňáčky a vlňáčky.
Jak máš staré dítko, případně dítka?
ObrázekVojta 2007, Majdulka 2009, Máťa 2012

Mateřská láska je to, co matka cítí, když dítě spí.
Romisek
Treperenda
Treperenda

1376 příspěvků
30. květen 2007
pod Orlickými horami
Příspěvekod Romisek » čtvrtek 11. září 2008, 12:10
Jak píše Melian,
mrkni třeba i na látkařky z HK.
Romisek
Treperenda
Treperenda

1376 příspěvků
30. květen 2007
pod Orlickými horami
Příspěvekod Bondulka » neděle 14. září 2008, 21:21
ahojda, tak mi máme jednu šestiměsíční holčičku, na látkařky z Hradce a okolí někdy mrknu, ale mám to asi tak stejně daleko (no o pár kilometrů blíž), jako do Havlíčkova Brodu, kam mířím častěji. Látkaření nás chytlo totálně neboť naše malá absolutně nesnáší chemii, rozjíždí jí to atopický exém, takže ani mytí ubrouskama nelze. A všichny hlídači si již na látkovky taky zvykli a vzali je za své, o papírovkách nechtějí ani slyšet. :hura:
Bondulka
Pískle

11 příspěvků
08. červen 2008
Příspěvekod Melian » pondělí 15. září 2008, 12:29
Bondulko to je skvělé, že látkovky pomáhají malé na ekzém. Já používám taky jen ekodrogerii a přírodní kosmetiku a díky tomu jsem se zbavila ekzému a u malé jsme ho zažehnali taky, ale atopici nejsme.
Ale bylo to experimentování i tak, než u ní zmizel.
To je jasné, že HK máš z ruky, to spíš, že můžeš nakouknout a klidně něco napsat.
Do Pardubic vyrážím většinou bez malé na nákupy, ale klidně se můžeme domluvit na Pardubice, jen to naše éro moc dlouho v klidu nevydrží.
Melian
Treperenda
Treperenda

1226 příspěvků
03. leden 2008
Příspěvekod Melian » pondělí 15. září 2008, 12:31
Jinak ti závidím Havlíčkův brod, mají tam dobrou porodnici, ale od nás je to kapku z ruky, takže to asi dopadne zase na Pardubice.
Melian
Treperenda
Treperenda

1226 příspěvků
03. leden 2008
Příspěvekod Bondulka » sobota 04. říjen 2008, 16:08
Ahoj,

no, mi jsme si zvolili za porodnici Chrudimi a musím říci, že jsme tam byly obě moc spokojené s péči - až se mi trochu zdálo, že to přehánějí (no porod byl trochu s komplikacema, tak asi proto si nás pořád sestřičky hlídaly, nadstandartní pokoj byl též super - doufám, že až jednou dojde na bratříčka či sestřičku budou ho mít opět volný.
:mimikluk:
Bondulka
Pískle

11 příspěvků
08. červen 2008
Příspěvekod Melian » úterý 07. říjen 2008, 09:03
Bondulko toho se právě trochu bojím, taky jsem měla při prvním porodu nadstandard. Teď to myslím bude hodně o náhodě.
Melian
Treperenda
Treperenda

1226 příspěvků
03. leden 2008
Příspěvekod Iwulinka » pátek 07. listopad 2008, 22:25
Ahoj maminy,
můžete mi prosím napsat, zda jste se některá setkala s atopickým ekzemem (pouze na prdýlce) při používání látkovek? Kolikrát plenky při praní mácháte?
Iwulinka
Pískle

2 příspěvků
19. srpen 2008
Příspěvekod Melian » sobota 08. listopad 2008, 09:08
Iwulinko dítě atopik není, takže nesetkala. S ekzémovým ložiskem na stehně jsme bojovali poměrně dlouho. Zabíralo koupání ve škrobu s měsíčkovým odvarem, pití syrovátky, používám jen přírodní kosmetiku. Pleny jsem prala v mýdlovém slizu, místo aviváže ocet, pleny jsem vymáchala před praním - když byla hoddně malá, dávala jsem o máchání víc v pracím cyklu. Taky nám celkem zabíral krém Robátko od Cannaderm.
Zkus se zeptat i v látkovkách drbárna, chodí tam hodně mamin. Hodně štěstí, ať vás to dlouho netrápí.
Melian
Treperenda
Treperenda

1226 příspěvků
03. leden 2008
Příspěvekod Zuzik612 » sobota 24. leden 2009, 13:30
ahoj potkali jste se někdy v Pardubicích?
Zuzik
Zuzik612
Pískle

5 příspěvků
23. leden 2009
Pardubice
Příspěvekod Melian » sobota 24. leden 2009, 18:30
Ahoj Zuziku,
ne nesetkaly. Já ani Romisek nejsme přímo z Pardubic, míváme čas od času srazy v HK.
Ale určitě se dá něco domluvit.
Melian
Treperenda
Treperenda

1226 příspěvků
03. leden 2008
Příspěvekod Zuzik612 » čtvrtek 29. leden 2009, 10:03
Tak kdyby nahodou . dejte vedet, trebase neco priučim a vojta nebude pokusnz kralik až tak moc :D :D icq 236455931
Zuzik612
Pískle

5 příspěvků
23. leden 2009
Pardubice