ADV TOP
ADV LEFT

Končíme s látkovkami?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ame » neděle 28. září 2008, 13:06
Ahoj,

ráda bych se na vás obrátila o radu. Doře bude 15 měsíců, na nočníku odmítá zůstat, když ji tam posadím. V létě lítala hodně naholo, ale teď, jak se ochladilo, s překvapením jsem zjistila, že nějak moc čůrá. Teda jako že to dlouho zadržuje a pak toho je hodně najednou.

Vlňáčky jsme už museli odložit, jedno vyčurání a jsou durch, ale i PUL kalhotky provlhnou, když je v plíně dýl, řekla bych kdykoli, když nepřebalím po prvním vyčůrání (přes noc, ale třeba i na nákup do města). Má teď asi 7 plín za den, měním vlastně vždycky, když zjistím, že něco proběhlo. Ono už to nějak nenasává rovnoměrně, ale předněspodní část má mokrou na ždímání a celý zadek je úplně suchý, to dřív nebývalo.

Jak přežijeme do doby, než pobere nočník?

Díky za zkušenosti,

ame.

*zařazeno
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Hanele » neděle 28. září 2008, 13:14
Ame a nemáte pulky už trošku starší? ani nemusí vypadat moc opotřebovaně, ale po delším používání prostě tak moc nedrží..... tedy aspon nám neee
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Maggy » neděle 28. září 2008, 14:10
Ame, a nevypralas nahodou PULky na vyssi teplotu, nez je uvadeno? Mi tak omylem prihodila mamka Haipy na 60°C (celou vecnost je peru na uvadenych 40°C a maximalni spokojenost) a ono ouha, zacaly vlhnout...
Maggy
Žvatlalka
Žvatlalka

269 příspěvků
05. listopad 2006
Brno
Příspěvekod Mamutik » neděle 28. září 2008, 14:43
Co zkusit navrch cc saje rychle a mozna by vlhkost rozvedl rovnomerne, zkusenost nemam, Juraskovi bude teprve pulrok... tak toho naraz tolik nenacura, nektere starsi pul nam ale taky trosku provlhaji...
Ida a
Obrázek
Mamutik
Treperenda
Treperenda

1244 příspěvků
20. duben 2008
Příspěvekod Mamutik » neděle 28. září 2008, 14:47
Nebo me jeste napadlo to pod plenku pojistit vlnenym/flisovym obdelnikem, aby se to stihlo vcucnout do okoli...
Mamutik
Treperenda
Treperenda

1244 příspěvků
20. duben 2008
Příspěvekod Zuzajda » neděle 28. září 2008, 14:52
ame
a co používáš za plenky?
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Zdenicek » neděle 28. září 2008, 14:57
nam to dela cc taky, takze to neni az takovy reseni - mokra jen vpredu, nekdy az na zdimani, zadecek suchy... ale kalhotky neprovlhavaji /peru na 60, ale jen kdyz jsou hodne pocurany/
resim to tak, ze dozadu davam plinky jen kousek a vpredu skoro polovinu... a latkovky mame jen nadoma a na kratkou prochazku, na noc a kdyz jdeme ven dyl nez na hodinu /cura cca po hodine az hodine a pul/, tak holt davam papirovky
jeste bys mohla zkusit nejaky sklad nebo plenku pro kluky, nechapu, proc se traduje, ze holky maji mokro vic vzadu / u nas zatim v zadny fazi/
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ame » neděle 28. září 2008, 15:30
PULky mám jedny starší a druhé jsem kupovala před prázdninama, všechno je popo. Já začala kolem vánoc, když se rozjely zuby a sním opruzeniny, používat hodně vlňáčky. plíny one size, 10 froté, 6 bioflanel a 9 starších flanelových potištěných. Ještě leda že bych dokoupila froté plíny :roll: Mně ale vyhovovalo i to, že jsem přebalovala na různě dlouhou dobu, bioflanel bez vkládačky na 1 - 1,5 hoďky, obyč flanel s vkládačkou 2 hodiny...
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Zuzajda » neděle 28. září 2008, 16:22
a dělají ti to i froté? nebo jen flanel, ten totiž není zrovna savý :-?
jaké máš vkládačky? napadají mě třeba vícevrstvé plenky, popo nejsou drahé a nasají jak dvě obyč čč a přitom nejsou tak objemné...
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Papulinka » neděle 28. září 2008, 18:22
Ahoj,

tak my jsme na tom podobně jako Ame. Dcerka přes léto v pohodě, ale od září se jí kapacita močového měchýře asi zvětšila a stačí jedno počůrání a plína je durch i s kalhotkama. Používáme vícevrstvé a kalhotky Bummies (ty jsou asi měsíc staré) a také provlhávají. Takže na doma a malé procházky látkovky a na delší dobu bohužel papír. Ale než aby nastydla, tak mi to takhle přijde lepší. :-?
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Papulinka
Pískle

97 příspěvků
25. leden 2007
Příspěvekod Trixl » neděle 28. září 2008, 18:57
Používám plínky buď konopky nebo z bambusového flauše.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Swetlex » neděle 28. září 2008, 20:08
My jsem taky brzo odložili flanelky, na mimi dobrý, ale jak pak byla darda, tak to provlhalo.
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Ame » neděle 28. září 2008, 21:28
Díky moc, jdu koukat po konopí a bambusu :wink:
ame
Ame
Howgh
Howgh