ADV TOP
ADV LEFT

jak ušít kapsovou plenku, plenku vše-v-jednom?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kobylkalucni » čtvrtek 30. říjen 2008, 22:17
Jsem nováček, všechny vychytávky kolem látkovek teprve nějak vstřebávám, tak se omlouvám za možná stupidní dotaz. Jdou ušít látkové kalhotky tak, aby se pak už nemusely dávat svrchní kalhotky? Např. spodní vrstva flanel, ještě blíž zadečku savé jádro a na to všechno rovnou přišitý fleec? Nebude to propouštět vlhkost, když mají kalhotky společné švy? A taky jestli je nutné savé jádro ke kalhotkám přišívat, pokud se pouze vkládá nemá snahu cestovat? Nebo se na to šije nějaká speciální kapsa? Napadly mě 4 patentky - do každého rohu jeden- bez cestování a snadné schnutí k tomu :) . Doufám, že dotazů najednou není příliš moc, opravdu v tom mám guláš :D

*zařazeno
Kobylkalucni
Krafařka
Krafařka

750 příspěvků
30. říjen 2008
Příspěvekod Maxik » čtvrtek 30. říjen 2008, 22:30
Zkus pohledat něco na téma kapsovky (vkládá se sací jádro) nebo all in 1 (všechny potřebné vrstvy sešité k sobě). Prodávají se hotové a minimálně kapsovky si holky občas i šily.
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Hanele » čtvrtek 30. říjen 2008, 22:31
Kobylko - kalhotky vše v jednom se vyrábějí i prodávají, tak by to snad neměl být problém... někde byl dokonce návod i na flísové kapsové kalhotky - normálně dvojité kalhotky, v zadu díra, kterou se do plenky vsune sací jádro... to by bylo řešení i pro tebe.
jestli máš strach z provlhávání kolem nožiček, ušila bych plenku tak, aby flísový díl byl větší než ten savý spodní a tak vzniknul okraj, který bude vlastně zahnutý dovnitř, takže se ta savá spodní látka nebude dotýkat oblečení..

jinak když si šiju kalhotovku, tak po způsobu tuším Bamboo extra ušiju savé jádro tak, aby z těch několika vrstev jedna byla o 3 cm delší, a tímto kouskem ji přišiju k plence zepředu asi 6 centimetrů od horního okraje... schne to docela dobře ;)
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Prdelka-eu » čtvrtek 30. říjen 2008, 23:49
Teoreticky to problém není, prakticky je to nutné otestovat na vlastním dítěti ;) ... ono totiž každé čůrá jindy a jinak a od toho se odvíjí potřeba savosti a nasákavosti...

Většinou se oparvdu šijí kapsovky z fleecu - zevnitř i venku fleece, dovnitř třeba čtvercovka. pokud nechceš fleec na zadešek, tak doporučuju aspoň kolem nožiček fleecový pruh, kvůli provlhávání. Ostatní je třeba otestovat ;)
Obrázek
Obrázek - zdravé přebalování a nošení dětí, ekodrogere a další
Prdelka-eu
Treperenda
Treperenda

1328 příspěvků
30. září 2008
Kladno
Příspěvekod Yvča » pátek 31. říjen 2008, 16:05
A nezkoušel někdo šít kapsovky s PUL vrstvou nahoře, třeba z pytle na plíny? Já mám teda s fleecem ne moc dobrou zkušenost, možná by to chtělo 2 vrstvy, taky záleží na jak staré dítko. Ale kapsovku jsem nikdy nešila, jen svrchňáčky.
Yvča
Klevetnice
Klevetnice

3048 příspěvků
16. červen 2007
Příspěvekod Kvika » pátek 31. říjen 2008, 21:04
Kobylka, usit sa da, len musis zohnat material. ak pouzijes fleece tak rataj s tym ze pod tlakom prevlhne, takisto pri vacsich davkach mocu. ak vies zohnat PUL tak je to lepsie, ale netusim ci sa to u vas da, tu nie :-( mozes pouzit spominane vrecka na plienky, obcas sa najde napr. plachta pre inkontinentnych s priedusnym materialom...alebo napis do Babylucy, ci by ti neposlali (na plienka.sk pozri kontakt, posielaju aj do CR), mne ochotne poslali bambusove frote takze by s tym nemuseli mat problem.
ja som vyrobila plienku "vsetko v jednom" z vrchnych nohaviciek Kikko - ked som ich kupovala netusila som ze su o nicom, a potom zostali bez vyuzitia. po presiti krasne funguju. vnutorna vrstva je z fleecu pre pocit sucha, jadro je prisite len na chrbte a da sa cez otvor na chrbte vyvratit von na pranie a susenie. nijako inac ho neprichytavam, netreba (maly zatial nelozi, tak uvidime ako to bude neskor). cez svy mi to zatial neprevlhlo.
Kvika
Pískle

74 příspěvků
04. červen 2008
Bratislava
Příspěvekod Zuzajda » neděle 02. listopad 2008, 09:57
diskuzi jsem přejmenovala, aby lépe vystihovala situaci, ok? ;)
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy