ADV TOP
ADV LEFT

látkovky a pohyb nožiček

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Barci » středa 19. listopad 2008, 14:14
ahojte,
tak úspěšně látkujeme téměř půl roku, ale jak malý začíná být hodně aktivní, přijde mi, že mu plínky vadí. sudy válí bez problémů, ale když je nahatý dělá všemožné další hadí pohyby, buď zkouší lézt nebo si sedat. neznáte sklad u čtvercovek, který je volný pro nožičkya "moderní" plínky pro takového neposedu jako je náš Matýsek? popoliny AIO na patentky jsou bez problému, ale jakékoli jiné, přes které se musí dát ještě kalhotky, ho omezují. přijde mi, že je problém ne šířka mezi nožkama, ale množství látky kolem kyčlí. Když je nahatý cucá si nožky, ale pokud má plínu nedělá to, mimča s jednorázovkama, co sem viděla na plavání, to dělaj i zabalený... třeba je to jen můj pocit, moc se mi nechce investovat nahodile další stokoruny, tak prosím o radu

*zařazeno
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3569 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Barci » středa 19. listopad 2008, 14:23
používám hlavně jednovelikostní organic popolini, pak mám ještě vícevelikostní BL color a organic, ty jsou lepší než popolini. Nekupovala jsem dost zbrkle, teď bych koupila od různých druhů jednu a případně dokupovala, u dalšího dítka to bude jiné, chybama se člověk učí :D
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3569 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Trixl » středa 19. listopad 2008, 14:40
Používám taky objemnější, ale naopak jsem s nima spokojená, jen froťáky do půl roku se nedaly použít. To už i na mě bylo moc. No ale hlavně jsem nikdy neměla pocit, že je potřeba něco řešit.
Momentálně mám oblíbené konopky EH, ty jsou štíhlounké, dovnitř by se dala dát nějaká savá vložka.
Dávám přes ni velkou vícevrstvou.
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Gehenna » středa 19. listopad 2008, 15:36
:)
A v čem jsme vyrůstali my?? :)
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Le_chat_noir » středa 19. listopad 2008, 15:55
kluk take problemy nema a to ma prdku nekdy poradnou, nevadi mu a tak to ani neresim. deti jsou vzdycky rady nahaty. ja to delam tak, ze ho nechavam kazdy den nejakou dobu uplne bez. a poprve se stejne na bricho dostal s plenou a ne bez ;)
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Trixl » středa 19. listopad 2008, 16:35
Geh no právě, 2-4 čtverce, záleželo co který dr preferoval. Navrch blbé kalhotky, takže teda pořádné bakule na prdýlce :D a zvládli jsme s tím i první krůčky ;)
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Rudi007 » středa 19. listopad 2008, 16:43
myslím, že větší prdélka mímu nevadí, naše malá si i s látkovkou dokázala cucat palec na noze. Ale je fakt, že měla 1 vv a gatě BM. Kalhotovky jsem koupila až někdy v 1,5 roce.
V1+V2+V3
Rudi007
Howgh
Howgh

5271 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Barci » středa 19. listopad 2008, 17:12
tak to tak pročítám a asi jsem moc úzkostná mamina, čtvercovky neřeším, ty mi přijdou ještě v poho, ale ty organic popolini asi budu používat už jen na noc, jen pro můj dobrý pocit. Dokoupím tak 2 jiné plenky, spíš abych zkusila zase něco nového ;) látkování mě baví... jinak taky nechávám tak 2x po půl hoďce Matýska nahatýho na dece, doporučovala mi to i doktorka a to nevěděla, že používám látkovky. díky za inspiraci :erik:
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3569 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Le_chat_noir » středa 19. listopad 2008, 17:20
ja mam take pulrocaka a nejcasteji mu davam vv do zavazovacek. zadneho omezeni si nejsem vedoma. a pak konopky, ty jsou opravdu uzoucke- do nich vkladacku(nudli nebo jakousi bambusku) pritel ma oblibeny novorozenecky sklad a do toho jeste ctvercovku. jinak co mi prijde pod ruku- haipy, bamboozle, flanelky popoliny...
pockej az prijdou prvni krucky- to to alespon tolik nebude bolet :D :D :D

hezky vecer! :-*
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Barci » středa 19. listopad 2008, 20:03
teda zkoumám všemožný šopy s látkovkama, ale tohle fakt neznám
- swaddlebeesky velur
- flexitots
- bumgenius kapsovky i AIO
na jakých stránkách se to dá okouknout. :?
díky
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3569 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Frndulka » středa 19. listopad 2008, 20:47
Já používám látkovky od 5ti týdnů, malé je teď skoro devět měsíců a nepřijde mi, že by ji látkovky nějak omezovaly. Brzo lezla, teď už ťapká s chodítkem...i ten palec u nohy si s nima cucá :D ;).
Používám kapsovky Minki a Swaddlebees a Blueberry :) - všechny koupíš na www.latkovky.cz ;)

Martina
Frndulka
Drbna
Drbna

4562 příspěvků
20. září 2006
Prágl
Příspěvekod Lendulin » středa 19. listopad 2008, 20:58
My jsme to zvládly s čč na novorozence, pak na draka a něco vložit dovnitř - druhý čč, dvě froté žínky, vv popo, ručníček. Kalhotkovky jsem dávala jen na spaní (a hodně vycpávala, mám učůránka), teprve posledních pár měsíců dávám občas i přes den, když se mi nechce skládat ;) nebo když má přebalovat naše máma, ta je z toho motání čč tumpachová :D
Obrázek
Obrázek
Lendulin
Diskutérka
Diskutérka

2934 příspěvků
21. září 2006
Praha 11
Příspěvekod Katkaf » čtvrtek 20. listopad 2008, 10:05
Ahoj, my látkujem asi od druhého měsíce. Používám kalhotkovky a docela jsem se bála, že to bude Ondru omezovat. Ale otáčet na bříško se začal týden před čtvrtým měsícem bez plíny a s plínou začal teď, tzn. čtyři a kousek. :) Ale je teda pravda, že je denně nejmíň hoďku, spíš dvě, bez plíny.
Katkaf
Žvatlalka
Žvatlalka

210 příspěvků
13. říjen 2008
Praha
Příspěvekod Marmulka » čtvrtek 20. listopad 2008, 12:06
Posledních pár dní řeším podobný problém. Nemyslím, že by látkovky dcerku omezovaly v pohybovém vývoji, ale asi jí omezují v jejím nočním boji s prdíky. O víkendu u babičky byla na papírovkách a spala naprosto v pohodě, i se vykopala ze zavinovačky, což v látce nedělá. Po návratu se vrátilo vše do normálu - noční vyřvávání, brzo ráno problém s prdíky. Včera večer jsem dala papírovku (aspoň než usne, v noci přebalím). K ránu nakojím a přebalím do BL Organic, za hodinu byla vzhůru znovu a kroutila se. Tak jsem sundala mokrou plínu a dala papírovku, začla kopat o sto šest. Pak jsem ještě měnila na BL bambusku a PUL kalhotky HD (jsou hezky tenké). Tohle jí myslím v kopání nevadilo a v tom i později usla...

Nevím jestli je to jen náhoda, každopádně momentálně jsem rezignovala na vycpávání noční plíny, aby pobrala co nejvíc a budu zkoušet bambusky, přip. jednorázovky. Nakonec možná jí vadily v pohybu i dupačky a zavinovačka, takže možná dám jen ponožky a spací pytel.

Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Marmulka
Krafařka
Krafařka

607 příspěvků
22. květen 2008
Plzeň
Příspěvekod Barci » čtvrtek 20. listopad 2008, 16:24
tak jsem zjistila, že skládání na draka je volnější, dřív jsem místo draka dávala trojúhelník.
Marti_P a neuvažovala jsi o Moltex jednorázovkách, když ti na noc víc vyhovují, já je taky příležitostně používám. Třeba k babičkám ( jsme tam vždy tak na 3 dny ), nebo k doktorce a na plavčo, když nemám vypraný AIO ( ty vypadají líp ). Já jsem s nima spokojená. Je pravda, že prdíky jsou boj a taky malýmu vyhovovalo, když byl rozblený a co nejvolnější, ale zároveň to může být zavinovačkou, tu mi vyloženě nesnášel.
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3569 příspěvků
19. listopad 2008