ADV TOP
ADV LEFT

desinfekce na plenky Mio Fresh

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Novako » úterý 25. listopad 2008, 18:26
Ahoj holky, nemáte některá zkušenosti s touto desinfekcí? Zatím to ještě u nás není aktuální (malá je kojená), ale až začneme s příkrmama, tak to budeme muset řešit. Díky.

*zařazeno
Novako
Žvatlalka
Žvatlalka

137 příspěvků
18. listopad 2008
Příspěvekod Llevelyn » úterý 25. listopad 2008, 18:51
Ahoj.. chceš miofresch jako desinfekci nebo jako odskvrňovač? Miofresh je směs kyslíkového bělidla a enzymů, já ho používám jen na letním táboře mimo civilizaci, abych neměla flekatý plínky, protože ručně to v řece nevyperu tak pěkně, jak doma v pračce. Ale enzymy na stálé praní raději nepoužívám, jsou neekologické a ,myslím, že pro pokožku také nic moc.
Používám místo něj PK ;) ale je fakt, že Miofresh bělí a pere dočista dočista. :D
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Novako » úterý 25. listopad 2008, 19:13
Chtěla jsem vyloženě desinfekci. Říkala jsem si, že bych pak mohla plínky prát i s jiným oblečením. Co je PK? Na skrvny mám žlučové mýdlo.
Novako
Žvatlalka
Žvatlalka

137 příspěvků
18. listopad 2008
Příspěvekod Llevelyn » úterý 25. listopad 2008, 20:15
Promiň, PK je perkarbonát sodný. Desinfekčním prostředkem v Miofresh je zřejmě kyslík, tedy to samý co v PK, jinak pleny peru na 60°C a to stačí na pozabíjení všech brebuch, zbytek vyschne. Když je místo v pračce přidávám další světlé prádlo co vydrží tuhle teplotu. PK můžeš dávat k pracímu prostředku, pri teplotě 60°C a vyšších se rozkládá na sodu a kyslík. Kupuju ho u jedné plenkoobchodnice /googli / a nebo se prodává i pod názvem Sůl na skvrny.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Novako » středa 26. listopad 2008, 11:24
Makytko: Plínky peru až když mám plnou pračku. Počůraná plínka kojeného dítěte nesmrdí, tak mi to nevadí, pokaděnou plínku předperu v ruce žlučovým mýdlem, takže je taky v poho. To by se ale s příkrmama mělo změnit. Jak jsem pochopila s příkrmama začínají plínky pušit a je třeba častější praní. No, a přijde mi škoda prát poloprázdnou pračku.
Novako
Žvatlalka
Žvatlalka

137 příspěvků
18. listopad 2008
Příspěvekod Novako » středa 26. listopad 2008, 11:27
Llevelyn: Díky za tip na ten perkabonát sodný. Zní to zajímavě. Ale ještě zajímavěji zní použití Miofreshe v terénu. Pojedeme v zimě na týden hory a tohle by rozhodně stálo za vyzkoušení. Díky!
Novako
Žvatlalka
Žvatlalka

137 příspěvků
18. listopad 2008
Příspěvekod Llevelyn » středa 26. listopad 2008, 12:30
Novako.. kup Sůl na skvrny z DM, je to némlich to samý co mioFresh a dostupnější. Vyzkoušeno letos na Berounce. :D :D :D
Jinak plíny peru furt stejně, smrděj víc až poslední měsíc, ale to je drobná kosmetická vada.. pokud to nebude zdravotní problém. Prát hodlám furt stejně. Teda co tři dny plnou pračku plen. U nás je asi větší spotřeba... Ale klidně přihoď ručníky, utěrky.. atd.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Anaj01 » středa 26. listopad 2008, 13:36
Zdravím. Já Miofresh přidávala do kbelíku ve kterém jsem měla namočené pleny. Perfektně pohlcuje pachy a bělí.
Anaj01
Klábosilka
Klábosilka

311 příspěvků
28. červen 2007
Příspěvekod Anaj01 » středa 26. listopad 2008, 13:40
Zdravím. Já Miofresh přidávala do kbelíku ve kterém jsem měla namočené pleny. Perfektně pohlcuje pachy a bělí.
Anaj01
Klábosilka
Klábosilka

311 příspěvků
28. červen 2007
Příspěvekod Anaj01 » středa 26. listopad 2008, 13:40
Anaj01
Klábosilka
Klábosilka

311 příspěvků
28. červen 2007
Příspěvekod Novako » čtvrtek 27. listopad 2008, 18:59
Strávila jsem den na netu, abych našla složení. Výrobce se dušuje, že neobsahuje enzymy, syntetické parfémy a optické zjasňovače. Toto je skutečný obsah:

15-30% Sodium Carbonate, Sodium Percarbonate. 5-15% Organic Sequestering Agents . Below 5% Anionic Surfactant, Cellulose Colloids, T.A.E.D. Activator (The Blue Speckles!)

Rozumíte tomu?
Novako
Žvatlalka
Žvatlalka

137 příspěvků
18. listopad 2008
Příspěvekod Llevelyn » sobota 29. listopad 2008, 15:19
Jo.. rozumím :) Perkarboš, TAED aktivátor - modré kuličky a jakési záhadné organické cosi / podle mýho enzymy/ :D :D
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Rybkaz » pondělí 06. červenec 2009, 14:26
Takže ten perkarbonát by se dal použít na cestách stejně jako Mio Fresh? Nebo tam přecejen nějaký rozdíl je? Díky ;)
Rybkaz
Pískle

8 příspěvků
14. březen 2009
Praha 3
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 06. červenec 2009, 14:29
Rybko.. némlich totéž jako MioFresch je sůl na skvrny z DM, Flecken Salz, taková krabka tuším 250 gr/ 30.-
Vyzkoušeno v polních podmínkách. Večer namočíš, ráno vytáhneš čistý, jen vymácháš.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Rybkaz » pondělí 06. červenec 2009, 17:22
SUPER! Díky moc :) Ono přecejen ten MioFresh není úplně nejlevnější ;)
Rybkaz
Pískle

8 příspěvků
14. březen 2009
Praha 3