ADV TOP
ADV LEFT

Aviváž nebo změkčovadlo (odvápňovač)?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Majki » pátek 05. prosinec 2008, 22:46
Ahojky,
potrebovala bych poradit jakou eko avivaz pouzivate a doporucujete...a jeste jake mate zkusenosti s temi zmekcovaci pradla?
mame dost tvrdou vodu - peru v Lovele nebo tekut.mydl.oresich nebo slizu a avivaz ocet - uz mi zacina taky nevonet....a plinky tvrde stale....
diky M.

zařazeno
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Majki
Pískle

92 příspěvků
11. září 2007
Příspěvekod Thea » sobota 06. prosinec 2008, 17:35
Majki, nejsem si jistá,ale možná dělá ekoaviváže Ecover... (dá se koupit v ochodech se zdravou výživou).
Thea
Klábosilka
Klábosilka

365 příspěvků
21. září 2007
Příspěvekod Han-dul-ka » sobota 06. prosinec 2008, 20:27
Ahoj,taky bojiju s tvrdýma plínkama a změkčování v kyselině citronové nemělo u nás moc velký účinek.Zkusila jsem od Lotties odvápňovač-přítel prádla a opravdu mi to plínky krásně změkčilo.Postupně byly měkčí a měkčí,že jsem je ani nemusela mnout v ruce při skládání.Ale teď jak je venku hodně špatný počasí a suším převážně doma na sušáku u topení,tak je to zase trochu horší :( :( ,ale pořád ještě to není takové struhadlo,co jsem měla předtím ;) Taky dělá myslím Ulrich nějaký odvápňovač,ale ten je na myčku a domácnost a nevím jak by to fungovalo na plínky. :-?
Han-dul-ka
Treperenda
Treperenda

1174 příspěvků
18. červen 2007
u Českého Krumlova
Příspěvekod Llevelyn » sobota 06. prosinec 2008, 20:38
Ulrich má /složením/ stejný odvápňovač jak Lotties, kys. mléčná.. jen ta cena. Eko by měla být i Almawin aviváž, Sodasan a tak...
Přiznám se, že vzhledem k ceně používám komerci. :-?
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Majki » sobota 06. prosinec 2008, 21:58
Nad tim Lotties odvapnovacem prave premyslela...na kolik prani to asi vydrzi to jedno baleni? Llev. jakou komerci pouzivas?
jeste neni zas tak drahy - Tkaninová aviváž Ecover nebo treba Změkčovač vody Sonett , Změkčovadlo 750 g Sodasan - nemate zkusennosti?
no ndeska jsem vyzkousela susit v susicce - a neda se srovnat - fakt krasne mekke....ale prece jen bych chtela zkusit nejakou avivaz,odvapnovac....
M.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Majki
Pískle

92 příspěvků
11. září 2007
Příspěvekod Bianka » neděle 07. prosinec 2008, 18:12
Bianka
Diskutérka
Diskutérka

2288 příspěvků
03. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Majki » neděle 07. prosinec 2008, 21:16
Bianka píše:Frosch dělá taky aviváž ;)

http://www.pemi.cz/drogerie/detail.asp? ... D=84212806

Super i cenou,ale jaka je ta ucinna latka? s kys. citronovou nechci- to uz sem zkousela,ale s tou kys. mlecnou bych to zkusila;-)
Majki
Pískle

92 příspěvků
11. září 2007
Příspěvekod Bianka » neděle 07. prosinec 2008, 22:09
Jo, tak účinnou látku netušim. Mam aviváž teprv vyhlídnutou, že jí koupim. Jinak s pracíma gelama od Frosche jsem byla moc spokojená.
Bianka
Diskutérka
Diskutérka

2288 příspěvků
03. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 08. prosinec 2008, 10:16
U Frosche bacha na kys. citronovou, spešl gel Citrus je s kyselinou. Stejne je průserovej Ecover... kys. citronová vyžírá bambus z osnovy. Ocet /kys. octová / ani kys. mléčná to nedělají...

Jinak prací gel Frosch – tekutý na barevné prádlo s enzymy/fuj/, ne až tolik eko (složení: AQUA, C13-15 PARETH-7, SODIUM COCOATE, ALCOHOL, SODIUM LAURETH SULFATE, SODIUM CITRATE, LAURYL POLYGLUCOSE, SODIUM FORMIATE, Phosphonic acid, sodium salt, Parfum, Polyvinylpyrrolidone, Protease, Amylase, MALIC ACID/ kys. jablečná/, CI 42051, CI 47005)

Tož tak. Prací okénko je ZDE http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id=7242
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Bianka » pondělí 08. prosinec 2008, 11:34
Llevelyn, díky za upozornění. A já ty gely znova koupila :oops: Sice nemam doma nic s vláknem bambusu (už jsme konečně taky odplenkovali ;) ), ale stejně teď budu mít strach, že mi prádlo zřídne :-? Jdu juknout na to prací okénko.
Ondra (9), Zuzka (7)
Bianka
Diskutérka
Diskutérka

2288 příspěvků
03. listopad 2006
Praha
Příspěvekod Majki » pondělí 08. prosinec 2008, 22:57
Llevelyn píše:Ulrich má /složením/ stejný odvápňovač jak Lotties, kys. mléčná.. jen ta cena. Eko by měla být i Almawin aviváž, Sodasan a tak...
Přiznám se, že vzhledem k ceně používám komerci. :-?

Jakou komerci Llev. uzivas? nakonec uplne eko to nemusi byt,hlavne kdyz to funguje....ktery pripravky jsou s kys. mlecnou? ocet mi nezabira...
M.
Majki
Pískle

92 příspěvků
11. září 2007
Příspěvekod Novako » úterý 09. prosinec 2008, 14:14
Je to možný? Právě jsem se dozvěděla, že máme měkkou vodu a přesto mi hrubnou plíny i froté ručníky.
Novako
Žvatlalka
Žvatlalka

137 příspěvků
18. listopad 2008
Příspěvekod Misazap » pátek 09. leden 2009, 09:26
Pomůže vyprání v některém tom odvápňovači pro starší pleny? Mám nový popolini biofroté a bioflanel a ty jsou pořád krásně měkké (zatím tak 5-6 vyprání) a pak jsem si z druhé ruky koupila pár starších popolinek, jsou froté ale ne bio a jsou po vyprání hoodně tvrdé, jak prkno, mám je spíš jako nouzové, když nestihnu vyprat, ale i tak bych je ráda trochu změkčila ..
Misazap
Pískle

24 příspěvků
14. prosinec 2008
Příspěvekod Llevelyn » středa 14. leden 2009, 11:20
Misazap, tak jsem testovala kyselinu mléčnou / defacto totéž co Lotties přítel prádla/ od Ulricha. Pleny jsem vyprala v pračce, poté jsem dala další prací cyklus, jen místo pracího prostředku jsem dala kys. mléčnou, cca 1dl. Prala jsem na 60°C , víc jsem si netroufla. Dnes pleny uschly.. a PRD. Jsou jako prkno.
Sušička to jistí. Aviváž 100% funguje předávkovaná Eurona, eko ani bezfujtajblové DM Sensitive si ani neškrtne. Po všech pokusech hlasuju za sušičku....
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Misazap » pátek 16. leden 2009, 10:02
Díky za odpověď. Škoda že nemám sušičku :-( Nevím co jsem teď udělala jinak, ale ty starší plenky po posledním vyprání doslova "stojí". Co když je přeperu v aviváži a pak zase v jádrovém mýdle? Divné je, že ani starší oblečení mi netvrdne .. to prostě musí být materiálem těch plen :-(
Misazap
Pískle

24 příspěvků
14. prosinec 2008