ADV TOP
ADV LEFT

latkovky a blinkani

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Katarinkaa » pátek 23. leden 2009, 11:33
Ahojte,
syncekovi je 6 tyzdnov :mimikluk:, klasicke stvorcove a viacvrstve plienky mu davam od kedy sme prisli z porodnice. teraz som mu zacala na noc davat kalhotkove, no ma v nich taky velky zadocek, ze ho ma vyssie ako hlavicku a od tej doby mi zacal blinkat :( mate niektora podobnu skusenost a hlavne, mozete mi poradit, co urobit, aby neblinkal? :? rozhodne nechcem od latkoviek ustupit :D vopred vam dakujem a latkovaniu zdar :hura:

*zařazeno
Katarinkaa
Kecka
Kecka

1758 příspěvků
23. leden 2009
Praha
Příspěvekod Gábinka » pátek 23. leden 2009, 11:36
Nelátkuju, ale napadlo mě, máte napolohovaný rošt postýlky nebo postýlku? Já to holkám dělala, i když neblinkaly...
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Katarinkaa » pátek 23. leden 2009, 11:39
nemame polohovatelne. tiez som premyslala, ze nejako zvysit postielku tam, kde ma hlavicku, len ma este nic nenapadlo :roll:
Katarinkaa
Kecka
Kecka

1758 příspěvků
23. leden 2009
Praha
Příspěvekod Gábinka » pátek 23. leden 2009, 11:40
tak když nejde polohovat rošt (nám u druhé taky nejde), tak na stranu, kde je hlavička, dej pod nohy postýlky knížky:) Snad to pomůže:)
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Miney777 » pátek 23. leden 2009, 11:44
Gábinka píše:tak když nejde polohovat rošt (nám u druhé taky nejde), tak na stranu, kde je hlavička, dej pod nohy postýlky knížky:) Snad to pomůže:)

já měla pod matrací v postýlce u hlavičky strcená 2 krabicová mléka - dělám to tak i když má rýmu a kašel...
Miney777
Drbna
Drbna

4186 příspěvků
06. prosinec 2007
Praha10
Příspěvekod Bublina » pátek 23. leden 2009, 11:46
Miney777 píše:
Gábinka píše:tak když nejde polohovat rošt (nám u druhé taky nejde), tak na stranu, kde je hlavička, dej pod nohy postýlky knížky:) Snad to pomůže:)

já měla pod matrací v postýlce u hlavičky strcená 2 krabicová mléka - dělám to tak i když má rýmu a kašel...

Dr. mi řekla, že je lepší napolohovat celou postýlku, protože matrace se prohne a to zas není dobré pro zádíčka...

B.
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Miney777 » pátek 23. leden 2009, 11:48
Bublina píše:
Miney777 píše:

Dr. mi řekla, že je lepší napolohovat celou postýlku, protože matrace se prohne a to zas není dobré pro zádíčka...

B.

Mě se matrace nikdy neprohla - ale u nás je to taky tim, že Kiki už spí na dětským polštáři...

A k těm knížkám pod nohy postýlky - já bych se teda zas bála, že mi to z těch knížek spadne - a hlavně, nikdy neni žádná knížka úplně stejně široká - že? Leda, že by někdo měl doma 2x stejný kus :D
Naposledy upravil Miney777 dne 23. leden 2009, 11:50, celkově upraveno 1
Miney777
Drbna
Drbna

4186 příspěvků
06. prosinec 2007
Praha10
Příspěvekod Bublina » pátek 23. leden 2009, 11:49
Miney777 píše:
Bublina píše:
Miney777 píše:

B.

Mě se matrace nikdy neprohla - ale u nás je to taky tim, že Kiki už spí na dětským polštáři...

Jasně, taky záleží na váze miminka, 5kg kojenec matraci určitě neprohne :).

B.
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Katarinkaa » pátek 23. leden 2009, 11:52
tie knihy su dobry napad :holka: dakujem :D hned to vyskusam a uvidim, ci pomoze.
Katarinkaa
Kecka
Kecka

1758 příspěvků
23. leden 2009
Praha
Příspěvekod Katarinkaa » pátek 23. leden 2009, 12:00
Klarkas píše:Já nevím, jak máte uchycený rošt, ale můj chlap jen přešrouboval výš šrouby, co na nich byl rošt uchycený a hotovo..., taky primárně nebyla postýklka polohovací...

neuveris, ale my sme pri montovani postielky skusali vyvrtat vyssie diery na sruby, lebo sa mi to zdalo prilis nizko, no manzelovi sa to nedarilo, kedze je k tomu blby pristup, kvoli tyciam. ako to zvladol tvoj manzel?
Katarinkaa
Kecka
Kecka

1758 příspěvků
23. leden 2009
Praha
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 23. leden 2009, 12:02
Katarinkaa píše:Ahojte,
syncekovi je 6 tyzdnov :mimikluk:, klasicke stvorcove a viacvrstve plienky mu davam od kedy sme prisli z porodnice. teraz som mu zacala na noc davat kalhotkove, no ma v nich taky velky zadocek, ze ho ma vyssie ako hlavicku a od tej doby mi zacal blinkat :( mate niektora podobnu skusenost a hlavne, mozete mi poradit, co urobit, aby neblinkal? :? rozhodne nechcem od latkoviek ustupit :D vopred vam dakujem a latkovaniu zdar :hura:

Jo, měli jsme to samé. Řešení je jednoduché -- podložit matraci na straně hlavy něčím, co z ní udělá "svah" a tímpádem má pak mimi hlavu výš než zadeček.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 23. leden 2009, 12:03
Bublina píše:
Miney777 píše:

B.

My jsme to vycpali dvěma poskládanýma dekama, takže ta matrace byla podepřená po celé délce tělíčka, tudíž se neprohýbala.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Katarinkaa » pátek 23. leden 2009, 12:07
Ivuska.h píše:
Bublina píše:
Miney777 píše:

B.

My jsme to vycpali dvěma poskládanýma dekama, takže ta matrace byla podepřená po celé délce tělíčka, tudíž se neprohýbala.

DAKUJEM, deky mame doma v pozehnanom mnozstve, tak 2 obetujem ;) a mala si stejny problem? teda, ze dieta ma vyssie zadocek ako hlavicku. a pomohlo to?
Katarinkaa
Kecka
Kecka

1758 příspěvků
23. leden 2009
Praha
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 23. leden 2009, 12:26
Katarinkaa píše:DAKUJEM, deky mame doma v pozehnanom mnozstve, tak 2 obetujem ;) a mala si stejny problem? teda, ze dieta ma vyssie zadocek ako hlavicku. a pomohlo to?

Jo, ten stejný problém. Pomohlo to, ale pokud má dítě sklon k refluxu, stejně ti blinkat bude, např. při přebalování a jiné manipulaci. Další z antirefluxových opatření jsou nepřebalovat po jídle, kojit tak, aby mělo dítě hlavičku výš než bříško, důkladně odříhávat atd. No, Klárce je teď 6,5 měs. a stejně furt ublinkává... sice už ne tolik, ale několikrát denně furt. Nikdy jsem ale neměla dojem, že by jí to nějak vadilo, celkem se přepíjela, takže to vyblinkané mléko jí nechybělo :D
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008