ADV TOP
ADV LEFT

Oblečení k látkovkám

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Katkaf » čtvrtek 05. únor 2009, 21:14
Ahoj,
diskuze na tohle téma tu sice už byla, ale nepovedlo se mi ji "oživit" přidáním příspěvku, tak zakládám tuto. Snad to moc nevadí.

Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s kalhoty s upravitelným pasem od MaM. Moje dítko není zrovna huběňour, tak nosíme jen lacláčky, ale občas by se nějaké gatě jen do pasu hodily. Jsou praktické?

Mám teď nově od MaM ten bavlněný spací pytel. Je moc pěkný a příjemný. Jen mě trochu překvapilo, že se rozepíná jen u krku a dole (čekala bych po straně po celé délce), což je u nesedícího mimina docela zábavička při oblékání :?

*zařazeno
Katkaf
Žvatlalka
Žvatlalka

210 příspěvků
13. říjen 2008
Praha
Příspěvekod Stassy » čtvrtek 05. únor 2009, 23:55
Katko: kalhoty máme doma dvoje a jsou super, nemůžu si je vynachválit. Materiál je moc příjemný a navíc docela silný, takže se nebojím nějakého výrazného opotřebení. Kupovala jsem je z druhé ruky a pořád vypadají dobře. :) Na zadečku jsou dost velkoryse střižené, takže se dají v pohodě použít i na hodně objemnou plínku, ale tu asi zase přes den nikdo moc nepoužívá, že. ;) Délka nohavic taky krásně upravitelná, jen při nošení v šátku je musím dát na max. délku, pak by je K. měla někde v půli lýtek. :)
Pak máme ještě i prodloužitelná bodyčka, ty mám moc ráda, jen při trochu živějších aktivitách (jako je tatínkovo vyhazování dítka do vzduchu) se rozepínají patentky na tom prodloužení, jinak nemám výhrady. :)

Já se chystám na merino spací pytel a to zapínání asi budu řešit tak, že ho budu oblékat přes hlavu, jako obyč tričko. ;)
Martina + Kačka 4/2008 + Barča 12/2010 + třetí princezna 8/2012
Stassy
Žvatlalka
Žvatlalka

143 příspěvků
21. květen 2008
Praha
Příspěvekod Katkaf » pátek 06. únor 2009, 06:56
Stassy díky, asi je na jaro pořídíme. Jen teda teď mají všude už jen zbytky a ne moje vyhlídnuté barvičky. Ale to by se prý mělo změnit v březnu.

Merino pytel bude určitě taky fajn, jen pro nás zbytečně teplý.

Taky mě napadlo...kdybyste měla některá nějaké osvědčené střihy na nějaké oblečky přes látkovky, tak by se taky šikly ;)
Katkaf
Žvatlalka
Žvatlalka

210 příspěvků
13. říjen 2008
Praha
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 06. únor 2009, 10:02
Klárka si teda zatím vystačí s obyč oblečky, ale je fakt, že když jí kupuju nějaké kalhoty, dávám pozor, jak těsné jsou v pase... Ale stejně mi výc vyhovují dupačky nebo případně punčošky a tam jsme problém neměli. Ona teda celkem hubeňour je (v 6m 68 cm a 7.5 kg) :D

Jinak střihů na oblečky mám hodně, svého času jsem si nějaké objednala z USA. Zkoušela jsem jich pár šít a velikostně je to opravdu dost liberální, až obrovské :D Klidně ti to pošlu, mě to teď k ničemu není a nějak rozumně okopírovat se to nedá, je to moc veliké...
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 06. únor 2009, 10:17
Ty moje střihy:

Obrázek

http://www.flickr.com/photos/ivuskah/3257041497/sizes/l/ -- to je větší verze obrázku[/img]
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Llevelyn » pátek 06. únor 2009, 10:31
Kalhoty MaM mám několikery, hlavně vlněné.. bavlnu s upravitelným pasem mám taky, střih je vynikající jen z toho iobavlněnýho materiálu jsem zklamaná, žmolkuje ukrutně, takže gatě za 5 stovek vypadaj jak hadra, musíš odžmolkovat. Výhoda je, že jsou z obou stan stejný :)
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Katkaf » pátek 06. únor 2009, 12:10
Aha, no tak sežmolkovaný gatě za 500 bych ani mít nemusela. Počítám, že je to stejnej matroš jako je z něj ten biobavlněnej pytel, tak počkám, co mi udělá po pár praních.

Ivushko díky za nabídku, ale snad ani ne. Asi bych šila jen ten spací pytel a ten si tak nějak říkám zmáknu i bez střihu.
Ondra je zřejmě dost nekonfekční (v sedmi měs. má 10kg) a ještě se to podpoří těma plínama. Veškeré dupačky a overaly jsou mu krátké v tělíčku. Kalhoty do pasu zase malé v pase a přes zadek a tak nějak nízké. A u punčocháčů mi právě taky přijde, že mívají dost nízký sed.
Katkaf
Žvatlalka
Žvatlalka

210 příspěvků
13. říjen 2008
Praha
Příspěvekod Lia » pátek 06. únor 2009, 19:15
To je zvláštní, já mám dvoje kalhoty už přes rok a nežmolkují skoro vůbec :roll: Ale vím, že látka je u různých designů trochu jiná, někdy silnější, jindy slabší, tak možná stejně tak některé vzory žmolkují víc než jiné.
Lia
Žvatlalka
Žvatlalka

260 příspěvků
02. únor 2007
Příspěvekod Katkaf » pátek 06. únor 2009, 20:28
Jé, no tak v tom případě by mě teda dost zajímalo, které ty designy žmolkují a které ne ;)
Katkaf
Žvatlalka
Žvatlalka

210 příspěvků
13. říjen 2008
Praha
Příspěvekod Lia » pátek 06. únor 2009, 20:55
Katkaf píše:Jé, no tak v tom případě by mě teda dost zajímalo, které ty designy žmolkují a které ne ;)

Cha, to byla jen nesmělá teorie ;)
Ale naprosto minimálně mi žmolkuje hnědý proužek, kapku víc zelený rpoužek. Dále mohu jako přídavek zodpovědně sdělit, že vzor lion brutálně bledne, naopak retro překvapivě celkem drží barvy. Jinak kalhoty hnědý pruh jsou v sedu nejdelší a celkově nejměkčí, naopak retro je kratší a látka tužší.
Lia
Žvatlalka
Žvatlalka

260 příspěvků
02. únor 2007
Příspěvekod Katkaf » pátek 06. únor 2009, 22:17
Ty jo, tak to by mě nenapadlo, že budou i střihy jiné. Já si zatím předběžně vyhlídla hnědý proužek, tak u toho asi zůstanu.

Ten spací pytel mám ten oranžovo bílý a materiál se mi zatím líbí. Jak to bude se žmolkama uvidím. Zatím je praný jednou. Ale teda hned se mi utrhl patentek, naštěstí ale na místě kde nijak zvlášť chybět nebude.
Katkaf
Žvatlalka
Žvatlalka

210 příspěvků
13. říjen 2008
Praha
Příspěvekod Miquel » sobota 07. březen 2009, 14:39
právě jsem u kamarádky obdivovala tyhle tepláčky http://www.farmers.cz/shop/product_info ... e513537bf7 ;) jsou od české firmy materiál vypadá fajn a hlavně se v pohodě navlíknou i na objemnou plínku :? a i cena je sympatická už se chystám pro malou jedny objednat :D
Obrázek

Obrázek
Miquel
Pískle

17 příspěvků
25. červenec 2007
Česká Třebová
Příspěvekod Katkaf » úterý 17. březen 2009, 15:17
Tak mi dneska dorazilo oblečení od Farmers a jsem víc než nadšená.Přišlo to hrozně rychle a je to paráda. Za 1200 mám troje tepláky, tři trička a mikinu a móc se mi to líbí. Hlavně olivové tepláčky a k tomu olivově proužkatá trička jsou přesně podle mého gusta :)
Katkaf
Žvatlalka
Žvatlalka

210 příspěvků
13. říjen 2008
Praha
Příspěvekod Levandule » čtvrtek 19. březen 2009, 17:04
Díky za odkaz na farmers.Jsem nadšená z cen i ,že dělají biobavlnu.Nemáte ještě nějaké oblíbené obchody? Dík
Levandule
Žvatlalka
Žvatlalka

296 příspěvků
02. březen 2009
Příspěvekod Paliskap » pátek 17. duben 2009, 17:34
ahoj, koukněte na www.bogy.cz dělají super rifličky i na míru, jsou moderní za super cenu
Paliskap
Pískle

6 příspěvků
15. duben 2009
Prostějov