ADV TOP
ADV LEFT

Jak látkují babičky, tatínci a jiní hlídači:-)

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Klaruse » úterý 03. březen 2009, 10:26
Ahoj, chtěla bych se zeptat jak zvládají přebalovat látkové dítě (teda moje máma nevěděla ani co s jenorázovkou:-)) ostatní členové domáctnosti.....Já většinou dávala AIO, ale malý přes to dostal i svrchňáky (asi preventivně :D ) nebo kapsovka i s náplní - mokrou přes jinou plenu a no pohled na zavazovačky - používám Disany a vážu je na opak, takže je to snadné - vyvolával u babičky a tatínka reakce jak kdyby to byl horor do toho děcko nasoukat :D Soukání dítěte do plenky na snapku trvalo neůmětně dlouho atd:-)
Tak jak je to u Vás:-) :?:

*zařazeno
Obrázek
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Obrázek
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Bajaja » úterý 03. březen 2009, 10:33
Ahoj,
tak u nas v pohode, mama vytrvale preferuje ctvercovky s vkladackou a PUL kalhotky, ignoruje luxusni kapsovky SW i jine :) ale postupne ji lamu :)
Tatinek se latkovani taky nelekl, ale ono mu vlastne nic jinyho nezbylo :) akorat trochu trvalo, nez jsem mu vysvetlila, ze jedna plena neni na cely den :roll:
Takze u nas v pohode ;)
Obrázek
Bajaja
Krafařka
Krafařka

735 příspěvků
09. listopad 2007
Morava
Příspěvekod Le_chat_noir » úterý 03. březen 2009, 10:34
ahoj, takze u nas je to tak, ze jsem byla nucena koupit AIO. puvodne jsem pro obcasne hlidace a tatinka koupila tvarovane. lec tatinek radsi pouzival ctvercovky. takze tvarovany pro dedu a babi nebo na ven. jenze to bylo ta, ze treba dali tvarovanou, bodicko a na to svrchnaky ... proto jsem se tedy rozhodla pro AIO. dnes uz ani tatinek nezvlada davat ctvercovky a tak prebaluje s tvarovanymi. ja ale zustala verna ctvercovkam a zavazovackam :erik:

jinak babicka dala svrchnaky i pres jednorazovku kterou tam mela pripravenou v krizi nejvetsi :D
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Klaruse » úterý 03. březen 2009, 10:37
Le_chat_noir píše:jinak babicka dala svrchnaky i pres jednorazovku kterou tam mela pripravenou v krizi nejvetsi :D

:D :hura:
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Mamina » úterý 03. březen 2009, 10:37
no hádejte co měl prcek na sobě, když sjem se vrátila z přednášky ? jednorázovku, no co , jsem ráda, že ho aspoň přebalil :)
Mamina
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
31. leden 2007
Příspěvekod Novire » úterý 03. březen 2009, 10:43
Moje mamka říkala, že jestli bude Tobíka někdy hlídat, tak jedině s jednorázovkama, že se plínky skládat tak jako my nikdy nenaučí :) Jenže bydlí daleko, tak to stejně nehrozí...
Manžel používá vytrvale čč na draka plus něco dovnitř, já mám raději HHS. Výbavu máte cca 30čč, 10 HHS plus vkládačky, takže si při přebalování každý vybírá, co mu víc vyhovuje.
Nemáme žádnou AIO ani Kapsovky...
Novire
Treperenda
Treperenda

1211 příspěvků
13. listopad 2007
Zastávka
Příspěvekod Mamamila » úterý 03. březen 2009, 10:44
Moje mati ano sice koukala na různe vymozenosti a ze jsou kalhotky barevne atd ale zvykla si. tatinek ne, ten si mysli, ze jedna plina vydrzi moc dlouho. Nastesti dite jeci takze ho napadne ze asi je nalozeno a prehodi
Mamamila
ZLATÁ MAMAMILA

61246 příspěvků
23. září 2006
Modžany
Příspěvekod Le_chat_noir » úterý 03. březen 2009, 10:45
Klaruse ale dat spinkat dite ktere ma bodicko pod svrchnakama je taky dobry. ta vlhkost mu vyvzlinala a to bylo smradu ... porad jsme ho ocuchavali, ze to snad ani neni mozny a on mel pod mikcou body uplne procurany ... nastesti prezil bez uhony, ve spacim pytly si vytvoril slusne mikroklima :D :D :D
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Cifka » úterý 03. březen 2009, 11:08
Výborná diskuze!!!

No, na to, že naše maminky používaly látkovky jedinně, tak mě stále překvapuje, jak je hlavně tchýně (a to si jako nestěžuju, je zlatá) neskutečně pohodlná, což bych i chápala, ale všude mě hrozně chválí a chlubí se, že látkujeme a pak to sama nedává a radši má papírovky, aby nezapomněla. :D :D :D

Už půl roku plínky nevedeme, takže teď je v pohodě, protože vysazovat na nočník, travičku a sníh zvládá v pohodě. 8-)

Možná jí víc vadily ti přebalovaní utíkači.

Tchán nepřebalí, můj táta by to zvládl, ale klidně je v tom nechá (to vydržej), maminka bez problému.

Manžel jako vlastní ;) dokonce byl schopen u bezplenkového Boříka porozumět signálům bezplenkové komunikační metody a hrdě ji aplikovat.
http://pilatus.coolnet.cz

A 07/2004, B 12/2005, R 04/2007, J 07/2009
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Adka007 » úterý 03. březen 2009, 11:27
Ono je to asi o ochotě k přebalování celkově bez ohledu na druhu přebalování... My sice nelátkujem, ale nikdo kromě mě a manžela ani jedno dítě nepřebalil :-? Takže kdybysme látkovali, tak by se na to aspoň mohli vymlouvat..
Můj obdiv mají přebalovací tchýně a dokonce i děda, jak jsem tu četla!
Adka + Viktorka 4/10/2005, Ondra a Štěpán 9/10/2008

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Adka007
Diskutérka
Diskutérka

2630 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Le_chat_noir » úterý 03. březen 2009, 11:46
my nastesti mame prebalovavaci prarodice- ikdyz remcaji, ze uz jsou preci jednorazovky ... :grr: :grr: :grr: a obcas se trochu navztekaji pri boji s chobotnici :D

jinak pritel s dodou jsou u prebalovani kouzelny, takovy blbosti ja nikdy na zabaveni syna nevymyslim :erik:
Naposledy upravil Le_chat_noir dne 03. březen 2009, 11:50, celkově upraveno 1
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Kačule » úterý 03. březen 2009, 11:48
Jůůů, my sice nelátkujem, ale asi bych si měla přestat stěžovat na to, co mám ;) .
Manža přebaluje absolutně normálně, moje máma si to vychutnává, neb je jediná, u koho Šárka leží jak prkno (mně zdrhá), tchýně ještě neměla příležitost (bydlí daleko a když už se vidíme, tak třeba asistuje, nechce mi do toho kecat bo co), ale jinak dědečkové nepřebalují.
Jak tak na to koukám, dokáže být s látkovkama i legrace, což? :D
Deniska
Obrázek
3 roky 11,8 kg/92 cm

Šárka
Obrázek
3 roky 12,3 kg/92 cm
Kačule
Kecka
Kecka

1841 příspěvků
15. červenec 2007
Příspěvekod Hermiona » úterý 03. březen 2009, 12:30
Já látkuju zatím teoreticky (mimi v břiše) a všichni jsou už teď vyděšení.

Dopadne to takto - jediný, kdo přebalí, budu já, maminka to kvůli mně sice bude dělat, domů si však tajně koupí jednorázovky, taky přebalovaní zbožňuje, druhá babička si je vyžádá rovnou (přebaluje minimálně), ale zato manželovi to bude sice strašně dlouho trvat, a ze začátku bude lehce protestovat, ale na balení si ujede a bude fakt ukazkové, úhledné a souměrné :D
Jsem zvědavá, jaká bude realita...
Hermiona
Klábosilka
Klábosilka

581 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Sarach » úterý 03. březen 2009, 12:39
Ahoj,

uz podruhe pouzivame plenky BM s gatkama BM ci IV. Po zavedeni prikrmu i se separackou. Slozene na holcicku, tedy na tretiny jsou pripravene v kominku, takze tchynka pri hlidani bez problemu zvlada. Muj tatka to komentoval, kdyz to videl, ze dneska by snad zvladnul prebalit i on. Urcite nas jako male taky prebnaloval ;). Manza zvlada bez problemu od zacatku tez. Nemame s tim problem.

S.
Sarach
Pískle

94 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Maty » úterý 03. březen 2009, 12:59
Tatínek bez problémů, má tedy radši plenky 2v1, že nemusí myslet na svrchňáčky, ale občas zapomene na separačku :D

Jiné "přebalovače" tím nezatěžuju a beru s sebou papíráky.
ObrázekObrázek
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10396 příspěvků
21. září 2006