ADV TOP
ADV LEFT

Týden opravdových plen 2009

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lusinta » středa 11. březen 2009, 13:45
Blíží se nám nový ročník,tak jsem si dovolola založit nové téma..

A také hned upozornit na akci, která právě probíhá a vznikla právě kvůli RNW:-)
Soutěž o Plenu roku 2008. Hlasovat můžete na branakdetem.cz ke stažení je zde i leták k akci-můžete si ho vytisknout a umístit ve vašem mateřském centru,předporodních kurzech aj.

Osvěta plen 2009 ZAČÍNÁ :hura:

*zařazeno
Lusinta
Pískle

30 příspěvků
16. prosinec 2007
Příspěvekod Llevelyn » středa 11. březen 2009, 19:38
Real Nappy Week je letos od 27.dubna do 3. května...

Kdo ještě připravujete nějaké "ekšn" ? Jinak kopíruju z Rodinky..

-právě jsem otevřela leták Hypernovy, speciál pro maminky a děti. A mají tam celý jeden sloupek popisu o tom, proč používat látkové pleny!!!! Uvádějí zdravotní, finanční i ekologické důvody. Žasnu a nevycházím z údivu
Na závěr to teda trochu shodí nabídka čtvercovek (10 ks za 249,-), to by mě asi odradilo, taky tam mohli dát aspoň obrázek kalhotkovky, PULky nebo napsat, že dneska už se nevyváří a nežehlí, ale to už bych po nich chtěla trochu moc, že?

8-)
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Zuzajda » středa 11. březen 2009, 20:15
zkopíruji i sem:
Zuzajda píše:hojahoj

letošní TOP se kvapem blíží, dokážeme se my BC látkařky zmobilizovat a něco vytvořit? články, anketa, soutěž???
termín TOPu je 24.4.-3.5.
(z rosy, ale není to týden :? )
http://www.ekodite.rosacb.cz/index.php? ... &Itemid=18

v Drbárně to bylo elegantně přeskočeno a ignorováno, v Byla jsem... zaznamenalo mírný zájem, tak teda nevím, jestli se letos na BC něco vytvoří :?:
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Domi » středa 11. březen 2009, 20:56
Ahoj,
přispívám naší "troškou do mlýna" a oznamuji, že v Olomouci bude tradičně (již po třetí) výstavka látkových plen, a to od pondělí 26. do čtvrtka 30. dubna (snad to píšu správně ;) - každopádně je to pondělí až čtvrtek) v ekoporadně Hnutí DUHA Olomouc, vždy od 13 do 17 hodin.
Ve středu od 16 do 17 hodin navíc povídání o bezplenkové komunikační metodě - promluví maminka sedmiměsíční holčičky, která tuto metodu zvládá s přehledem).
Domi
Klevetnice
Klevetnice

3255 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Prdelka-eu » středa 11. březen 2009, 21:00
Kladno letos pojede prezentovat na Barrandov, páč naše "mateřské centrum" je děs :(

Uvažuju že zas udělám nějaký návod na samovýrobu tady na BC... a přemýšlím zas o nějaké fotosoutěži, ale musela bych zjistit, jak se k tomu staví April (zařizovala galerii a hlasování) a Missorka... Klasicky v době konce nebudu na netu, jako loni, takže vyhlášení by bylo někdy později, případně by musel opět zajistit někdo jiný :oops:
Obrázek
Obrázek - zdravé přebalování a nošení dětí, ekodrogere a další
Prdelka-eu
Treperenda
Treperenda

1328 příspěvků
30. září 2008
Kladno
Příspěvekod Prdelka-eu » středa 11. březen 2009, 21:04
Zuzajda píše:...v Drbárně to bylo elegantně přeskočeno a ignorováno, ...

Přiznám se, že jsem po tom, co si napsala k nám jukla, jestli se někdo chytil... přeci jen v Byla... jsou holky odplenkované, těsně před doplenkováním nebo bezdětné :roll: ... ty s plenkama chodí i do drbárny... takže se nedalo čekat, že to bude mít nějaký extra úspěch ;) (Brody se nabídla grafikou, takže pokud něco bude, zneužila bych jí ;) )
Musím říct, že nezájem v Drbárně mě teda až zaskočil... :oops: :oops: :oops:
Obrázek
Prdelka-eu
Treperenda
Treperenda

1328 příspěvků
30. září 2008
Kladno
Příspěvekod Stassy » středa 11. březen 2009, 21:11
Já jsem Zuzajdin příspěvěk v Drbárně zaznamenala a dokonce jsem se na ty stránky koukala už i před ním, ale abych řekla pravdu, tak nevím, jak bych se mohla zapojit... :oops: Což bych samozřejmě ráda, látkovky mě totiž fakt baví.. :D
Takže když mi některá z vás vysvětlí, co se po mě jako že chce a co přesně můžu udělat, tak se ráda přidám. :)
Stassy
Žvatlalka
Žvatlalka

143 příspěvků
21. květen 2008
Praha
Příspěvekod Prdelka-eu » středa 11. březen 2009, 21:13
Každý rok máme tady na BC sérii článků o plínkách.... záleží na tom, jaké téma si vybereš... já mám většinou výrobu :D ...
Obrázek
Prdelka-eu
Treperenda
Treperenda

1328 příspěvků
30. září 2008
Kladno
Příspěvekod Prdelka-eu » středa 11. březen 2009, 21:14
Články TOP 2008 v Speciálu BC:
TOP 2008
TOP - 2. Odplenkování skorotrojek
TOP - 3. Látkování s nedonošencem
TOP - 4. Šijme plenky...
TOP - 5. Látkovky jako hobby
TOP - 6. Látkovky podruhé......
TOP - 7. Látkové pleny na cestách aneb látkujeme i mimo domov

V rámci Týdne Opravdových Plen 2007 vyšel Speciál BC:
1. TOP - Látkové pleny - v dnešní době - prosím vás proč??? - Kateřina Borunská
2. TOP - Plenkování v praxi - Anka
3. TOP - Bez plenek - Kikina
4. TOP - Jak si vybrat látkové pleny? - Makytka
5. TOP - Samovýroba látkových plen - Ivca79
6. TOP - Plenkové odkazy - Lalwen
7. TOP - Nejen ekologie, zdraví především. - D2
Obrázek
Prdelka-eu
Treperenda
Treperenda

1328 příspěvků
30. září 2008
Kladno
Příspěvekod Vaverite » středa 11. březen 2009, 21:21
Já bych se taky nějakým článečkem ráda přidala, ale trochu mám strach, abych neopakovala to, co tu už bylo psáno. Možná nějakou "srdcovku" alá Jak Krtek k plínám přišel...
A od Zuzajdy bych moc prosila, jestli by se nepodělila o šátkovací a plenkovací výlet do Krumlova na Slavnosti Růže :) . Jestli to tedy není moc troufalé.
Taky by možná bylo fajn napsat nějaké testovací srovnání. Něco jako jsou na ND šátky, tak tady plenky...Vypsat třeba několik kategorií - BE, Hamburgry, Haipy...a k tomu shrnout reference. Ale to by předpokládalo zapojení hodně lidí, no nevím, jsou to jen takové nápady.
Vaverite
Klábosilka
Klábosilka

375 příspěvků
31. leden 2008
Město měst
Příspěvekod Prdelka-eu » středa 11. březen 2009, 21:31
Vaverite, na tohle byly založené Plešatky ;) ... ale jaksi aktivita upadla odrůstáním dětí a nové aktivistky se v drbárně nerodí :roll:

(Sem zvědavá, jestli se někdo hecne :))))
Obrázek
Prdelka-eu
Treperenda
Treperenda

1328 příspěvků
30. září 2008
Kladno
Příspěvekod Ivuska.h » středa 11. březen 2009, 22:25
Prdelka-eu píše:Uvažuju že zas udělám nějaký návod na samovýrobu tady na BC...

Můžu k tomuto účelu nabídnout svůj návod, viz http://www.fler.cz/blog/jak-si-usit-mod ... vou-plenku
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Kvika » středa 11. březen 2009, 22:42
o TOP pocujem prvy krat v zivote :oops: ale mozno tip na clanok alebo ako to nazvat - mala som kedysi spravenu tabulku kolko nasaju jednotlive plienky. bohuzial odisla nam kuchynska vaha takze ju uz nemozem rozsirovat, a ani nemam az tak vela druhov plienok. ale mozno by sa toho niekto chytil - napr. aj s cenami a rozratanou cenou za nasatie 1ml alebo nieco podobne, ako pomocka pri nakupovani plienok. neviem ako sa tu davaju fotky, takze link na tabulku: http://www.modrykonik.sk/album/view.php ... os%2Fquika
Kvika
Pískle

74 příspěvků
04. červen 2008
Bratislava
Příspěvekod Ivuska.h » středa 11. březen 2009, 22:54
Kvika píše:o TOP pocujem prvy krat v zivote :oops: ale mozno tip na clanok alebo ako to nazvat - mala som kedysi spravenu tabulku kolko nasaju jednotlive plienky. bohuzial odisla nam kuchynska vaha takze ju uz nemozem rozsirovat, a ani nemam az tak vela druhov plienok. ale mozno by sa toho niekto chytil - napr. aj s cenami a rozratanou cenou za nasatie 1ml alebo nieco podobne, ako pomocka pri nakupovani plienok. neviem ako sa tu davaju fotky, takze link na tabulku: http://www.modrykonik.sk/album/view.php ... os%2Fquika

To jsem ráda, že nejsem jediný cvok, co váží plínku před a po počůrání :D
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Zubrienka » čtvrtek 12. březen 2009, 09:22
Ahoj, tak já se bohužel nepřidám k článkování, ale v našem MC bude taky prezentace :-).
Zubrienka
Treperenda
Treperenda

1467 příspěvků
08. leden 2007
Vyškov