ADV TOP
ADV LEFT

Bum hugger - velikost

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sihaja » čtvrtek 12. březen 2009, 10:44
Rozjíždím se s látkováním a jelikož mám doma učůránka, chtěla bych zkusit i bum hugger, ale nevím jakou vel.? Malýmu jsou 2 měsíce a váží 5,2 kg ( porodní váhu měl 3250g, takže mi přibírá pěkně :D ) a tak váhám, jestli vel. S nebo rovnou L a jestli sz nebo patentky.
A ještě, mamka mi dala peníze, ať si pořídím nějakou pěknou repre plínku - dostala jsem typ na Mommys touch kapsovku - prý je supr a i pro učůránky, napadá vás ještě nějaká jiná repre plínka, ale opravdu pro učůránky, aby mu na tom zadečku alespoň 2 hoďky vydržela :) . Díky za rady.
Sihaja
Pískle

5 příspěvků
02. listopad 2008
Příspěvekod Berun » čtvrtek 12. březen 2009, 11:23
SIHAJO: L-ko je už dost veliké a taky objemnější, nosíme ho teď v roce a je to akorát. Takže na tak malé dítě určitě bych vzala první velikost. A možná místo bum huggeru bych zkusila bamboo extra od BI (taky parádní na noc), což je o něco štíhlejší plenka (z mého pohledu taky lépe sedící) a perfektně savá. Jinak z těch dalších plenek doporučuju swaddlebees (to jsou opravdu savé držáky, navíc s perfektním střihem).
Berun
Moderátor - Mezi nebem a zemí
Moderátor - Mezi nebem a zemí

4563 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Braiva » čtvrtek 12. březen 2009, 11:27
Kupovala jsem bum huggra v L-ku, když měl mrňous cca 7kg, 4,5měsíce, a už šel dát v poho a i bez dalšího vycpání neprotekl...Lko Vám bude ještě pravděpodobně velké, hlavně kolem nožiček, mohlo by ti protýkat. Buď menší nebo pár měsíců ještě počkej a pak jdi do L-ka.

Ha, vidím, že mě Berun předběhla. :D
Braiva
Žvatlalka
Žvatlalka

171 příspěvků
13. květen 2008
Praha
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 12. březen 2009, 11:50
Bumhuggery jsou docela štíhlé mezi nožičkama, takže nezachytí "míchaná vajíčka" , jsou skvělé po více čurající děti, dají se i přivycpat. Velikosti sedí, na mimouše bych brala velikost S, on už zase tak raketově přibírat nebude, hádám, že vám do půl roku vydrží a pak přejdete na L.
Pozor na alergii na flíz, některé děti flíz nesnesou.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Klaruse » čtvrtek 12. březen 2009, 12:15
Ahoj, já jsem rozhodně pro patentky- jednak si některé děti suchý zip rozepínají a pak po několika vypráních se do toho chytají nitě a jiný "bordel" Je fakt že "vajíčka" BH nezachytí. Také jak už tu bylo řečeno hlasuji pro BE od BI - já je mám na noc- dělají i pruhovanou a asi bude i nová kolekce- tak možná přijdou i s nějakou zajímavou ;)
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Buggyna » čtvrtek 12. březen 2009, 14:23
Holky chci se jen zeptat- mě pořád nejde do hlavy ta BE. My ji máme už asi půl roku a vůbec jí nedáváme, protože je taková hodně nařasená okolo nožiček a vzadu v pase, malý je vždycky děsně od toho otlačený. Není to utažením, prostě je tam té látky moc. Vy to tak nemáte?
Buggyna
Krafařka
Krafařka

632 příspěvků
15. červen 2008
Příspěvekod Braiva » čtvrtek 12. březen 2009, 16:20
Klaruse píše:Ahoj, já jsem rozhodně pro patentky- jednak si některé děti suchý zip rozepínají a pak po několika vypráních se do toho chytají nitě a jiný "bordel" Je fakt že "vajíčka" BH nezachytí. Také jak už tu bylo řečeno hlasuji pro BE od BI - já je mám na noc- dělají i pruhovanou a asi bude i nová kolekce- tak možná přijdou i s nějakou zajímavou ;)

BE je asi bezesporu nejoblíbenější noční plína. Ale musím se zastat těch hamburgrů na SZ...větší dítě si totiž klidně rozdělá i patentkovou plenu (u nás jedním trhem v cca 10m?), to je jen otázka času. Do všech sucháčů se chytají nitky, ale jdou snadno vyčistit, tak co ;) u téhle plíny je sucháč jemný, neškrábe. Já mám teda obě varianty, obě mám ráda.

Buggy, BE nařasená okolo nožiček? :? už sem na to přišla, jak to myslíš, jo pár záhybů se tam vytváří, ale nikdy mě nenapadlo, že by to mohlo vadit, otlačení nepozoruju...co to méně utáhnout?
Braiva
Žvatlalka
Žvatlalka

171 příspěvků
13. květen 2008
Praha
Příspěvekod Sihaja » čtvrtek 12. březen 2009, 21:26
BE mám a jsem maximálně spokojená. Malýmu vydrží v pohodě 4 hodiny. A otlačený tedy není nikde. S tím Bum huggerem jsem chtěla jen vyzkoušet další plínku a četla jsem na ni hodně slávy, ale asi počkám do toho půl roka a pak koupím rovnou v elku ;) . A se swadlebbes nevím - lákají mě, ale četla jsem, že to jsou bokovky a malý má hodně vysoký sed :( , tak má obavy, že bych nebyla spokojená.
Všem moc díky za rady :erik:
Sihaja
Pískle

5 příspěvků
02. listopad 2008
Příspěvekod Irenn » čtvrtek 12. březen 2009, 21:52
Mám BE i BH a upřednostňuju BH (mám na patentky), :mimiholka: prostě o dost líp sedí ;) . S BE (na sucháče) mám stejnej problém jako Buggyna. Teď mám novou BE na patentky z druhé ruky a je o dost lepší, na rozdíl od té sucháčové sedí dobře, ale zase ji tak tak dopnu s přivycpáním (prefold) na noc. Mám L/XL a :mimiholka: má kolem 9 kg. Tak to fakt nechápu... Takže nakonec asi pořídím na noc dalšího hambáče, tam je ještě rezervy až až.

Repre plína- udělala jsem si nedávno radost IV vše v jednom se zvířátkama. Moc hezká a vhodná i pro učůránky. Dneska venku vydržela dokonce 4 hodiny, což je u nás fakt zázrak.
SW - Miriam ji měla fakt hodně dole, navíc já to s kapsovkama neumím, protýkaly mi, tak jsem ji poslala dál.
N. 2004
M. 2008
A. 2013
Irenn
Diskutérka
Diskutérka

2386 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Sihaja » čtvrtek 12. březen 2009, 22:01
Irenn, díky - IV se zvířátky se mi moc líbí a jestli je i rpo učůránky, tak ji vyzkouším :hura: . Já zatím s BE nemám problém - mám jednu na SZ z druhé ruky a všechno je v pohodě - pravda, zatím ji nemusím dovycpávat, stačí mi originál vložka. A teď mi má přijít další na patentky, tak jsem zvědavá. Ale zase si mě zvyklala s tím BH. Takhle já se nikdy nerozhodnu :-?
Sihaja
Pískle

5 příspěvků
02. listopad 2008
Příspěvekod Irenn » čtvrtek 12. březen 2009, 22:33
Sihajo já bych vždycky nejradši skoupila půl plenkového e-shopu :D . Takže chápu, rozhodování je to těžké ;) . Jinak naše :mimiholka: má Lko od cca 4 měsíců (to už těch 7 kg měla). Do té doby jsem dávala na noc jednorázovky :oops: , takže jak dlouho by nám vydrželo Sko netuším...
Irenn
Diskutérka
Diskutérka

2386 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Braiva » čtvrtek 12. březen 2009, 23:00
Irenn, ta BE na patentky ze staré kolekce, co ještě neměla biobavlněné lemy, byla o dost menší než ty z kolekce 08. Měla jsem ji a kolem těch 8-9kg jsem ji už s prefoldem nezapnula :-? Musela jsem koupit novou...pardon, musela jsem to opravit, myslela jsem patentkovou neo na sz
Naposledy upravil Braiva dne 13. březen 2009, 09:50, celkově upraveno 1
Braiva
Žvatlalka
Žvatlalka

171 příspěvků
13. květen 2008
Praha
Příspěvekod Alík » čtvrtek 12. březen 2009, 23:15
Koukám, že mám úplně jiný názor než většina :? Bamboo Extra mám a už bych do ní nešla :-? Po pár praní vypadala jak hadr na podlahu :oops: , asi mám ten starší typ, tak se mi zdála dost těsná, patentky jsem někdy stěží zapla. Takže se stala naší záložní. A na druhé neschovávám, protože mě fakt neoslovila a manža, který balí na noc se jí taky snaží vyhýbat...
Alík
Alík
Žvatlalka
Žvatlalka

191 příspěvků
27. leden 2007
České Budějovice
Příspěvekod Sihaja » pátek 13. březen 2009, 07:41
Tak u nás je to opravdu zatím jednička - dnes šla poprvé na noc a perfektně vydržela, malý spokojený :D . Ale zase jsem všude četla chválu na BL bambusové a ty jdou od nás pryč - malý je pročůrá nejdéle za hodiny a půl a řve jak tur - je to cíťa na mokro.
Sihaja
Pískle

5 příspěvků
02. listopad 2008