ADV TOP
ADV LEFT

Opruzeniny vice v latce nebo jednorazovce?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Premaman » čtvrtek 07. květen 2009, 13:03
Zdravim vsechny latkarky - rada bych se zeptala, zda mate zkusenost s opruzenim v jednorazovce X v bavlnene plince?

Je zadecek nachylnejsi k opruzeninam v latce (popripade v jednorazovce), a nebo v tom neni dle vasi zkusenosti vubec rozdil a jestli se ma oprudit, oprudi se?

Dekuji predem za odpovedi :-)

*zařazeno
Premaman
Pískle

21 příspěvků
16. prosinec 2008
Praha
Příspěvekod Vochemerle » čtvrtek 07. květen 2009, 13:15
Já používám jednorázovky, střídám druhy a malej opruzenej nebyl jedinkrát. To samé je u švagrové, která používá látkovky.
To jsem ti asi moc nepomohla. :D
Vochemerle
Klevetnice
Klevetnice

3612 příspěvků
18. prosinec 2006
soutok Labe a Orlice
Příspěvekod Dacanka » čtvrtek 07. květen 2009, 13:15
Z mé nedávné zkušenosti :roll: :oops: :(

Lukeše jednorázovky "pemprsky" vysušují kde nemaj a tam kde maj dělaj neplechu. TyZ DM jsou lepší,a le nejlepší je to v látce, tedy, pokud se neprotáhne intervalmezi přebalením, to ne že by se v látce nějak extra oprudil, ale naskáčou muna prdýlce malé červené pupínky, stačí chvilka bez plínky a je to OK.

Za mě je lepší látka
Dacanka
Moderátor kočárkárny
Moderátor kočárkárny

14374 příspěvků
21. září 2006
všude dobře na Moravě nejlíp
Příspěvekod Bublina » čtvrtek 07. květen 2009, 14:07
Ahoj, u látkovek nevím, u obou dětí jsem používala jednorázovky, konkrétně Pampers, Tesco a Babylove. Vyzkoušela jsem skoro všechny značky a děti nebyly opruzené nikdy :).

B.
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Mirabelka » čtvrtek 07. květen 2009, 14:09
pouzivam jednorazovky.. Maly se jeste neoprudil..

Teoreticky myslim, ze je to otazka udrzby, neboli vymeny.. Pokud nechas miminko pul dne v jednom, tak se oprudi jak v latce tak jednorazovce..

Ve ktere by to bylo vic, tot otazka... nevim kdo by to zkousel ? :)
Mirabelka
Drbna
Drbna

4018 příspěvků
02. září 2008
Sydney
Příspěvekod Konie » čtvrtek 07. květen 2009, 14:24
Tak nemám jeden vzorek, ale tři různé, nicméně...

Používala jsem na všechny své tři děti (10, 8, a rok a půl) zpočátku klasické látkové pleny (čtvercovky), po šestinedělí jednorázovky (pampers, huggies), opruzeniny žádné (jen když hlídal manžel a nepřebalil :roll:).

Sousedka používá klasické látkové pleny (čtvercovky), dítko opruzené nebylo a není (dítko má asi rok a půl).

Další kamarádka (dítko také rok a půl) používá moderní látkovky (ale netuším jeslti popolini nebo jiné "lini" :D), dítko opruzené nebylo a není.

Takže souhlasím s Mirabelkou. Vidím to spíš v údržbě. Tedy jak často přebaluješ. Zbytek už je o osobním názoru maminky na jednotlivé pleny ;)
Konie
Krafařka
Krafařka

871 příspěvků
21. prosinec 2007
V současnosti planeta Země, ale věřím, že přijde čas a vrátím se na svou mateřskou planetu...
Příspěvekod Premaman » čtvrtek 07. květen 2009, 14:47
Super, moc diky! Ja teprve zacinam (2-tydenni mimi) a zatim stridam latku s jednorazovkama, casem chci latkovat zcela.
Kdyz jsme u te udrzby - kdyz mimco spi dele, tak ho na prebaleni nebudite, nebo ano? Taky bych nas chtela usetrit opruzenin zcela..
Premaman
Pískle

21 příspěvků
16. prosinec 2008
Praha
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 07. květen 2009, 15:13
Už začínám chápat otázku :D :D Záleží na svrchních kalhotkách a také na separační pleně. Některé děti jsou na vlhko háklivější, tak je dobré použít separačku.. papírovou nebo polyesterovou / microfleece, StayDry/ Svrchní jsou nejlepší vlněné na delší čas v jedné pleně / noc/ nejlépe dýchají. Jinak PUl je také prodyšný, nebo fleece. Pro opravdu citlivé prdelky, nebo v obobí růstu zoubků a zavedení příkrmů je fajn chránit pokožku čistím lanolinem nebo Bepanthenem. Já, za sebe, nedoporučuju masti se zinkem.
Mám dítě jen v látce, i přes noc, kdy nepřebaluju, tak je v jedné pleně i cca 10-12 hodin. Opruzený byl pouze v nemoci a při reakci na potravinu nebo když mu lezly zoubky.

I u jednorázovek záleží na značce a provedení. ;) U mě vítězí látka.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Leya » čtvrtek 07. květen 2009, 16:25
Od narozeni jsme pouzivali jednorazovky, ale cca kolem 9. mesice se maly zacal silene opruzovat, asi agresivnejsi stravou (prikrmy, syrove ovoce a tak), a zachranila nas latka. Ted mam uz par kvalitnich kousku modernich latkovek, a nedam na ne dopustit. Dokud jsem nemela srovnani, tak jsem nad latkou ohrnovala nos ( :oops: ted se za to stydim :oops: ) a vychvalovala jednorazovky az do nebe. Ted, kdyz srovnani mam (pouzivame na stridacku oboje, prece jen, v latkovkach je trochu vetsi zadecek a ja proste nemuzu sehnat kalhoty na ven, ve kterych by nebyl narvany :oops: :grr: ) tak muzu rict, ze neni nad to, kdyz zadecek fakt DYCHA, kdyz neni muj syn zabaleny v zadnem "plastu", ale v prirodni bavlne (bambusu, konopi.....). Nedavno se mi do ruky po dlouhe dobe dostaly Huggiesky, a uplne jsem zirala, jak strasne je to umele....... ;) Klasicke ctvercovky pouzivam opravdu hojne, vzdycky je pridam k nejake moderni plence..... Samotne jsou opravdu hned pocurane, takze kombinujeme.

Takze za sebe, lepsi je latka, maly v nich spi celou noc ( MINIMALNE 12 hodin) a nikdy se mi v nich neoprudil. A fakt doporucuju si treba od nejake kamaradky vypujcit, vyzkouset, abys mohla porovnavat ;)
Daniel - 26.2.2008, 53 cm a 4765 g
Eleanor - 31.1. 2016, 40 cm, 1660 g
Leya
Howgh
Howgh

13573 příspěvků
09. srpen 2008
Doma
Příspěvekod Cifka » čtvrtek 07. květen 2009, 16:33
Premaman píše:Zdravim vsechny latkarky - rada bych se zeptala, zda mate zkusenost s opruzenim v jednorazovce X v bavlnene plince?

Je zadecek nachylnejsi k opruzeninam v latce (popripade v jednorazovce), a nebo v tom neni dle vasi zkusenosti vubec rozdil a jestli se ma oprudit, oprudi se?

Dekuji predem za odpovedi :-)

Jak kdo.

A. se prudila jenom v igeliťákách- těch levných echthnusech, v Pamperskách dobrá, ale zase jí protékaly.

B. se tuším neprudil nikde

R. se mi snad dva měsíce prudila ve všem, látce jakkoli prané i papíře jakkoli drahém- takže jsem pak vzdala i nakupování mastiček, nechávala ji větrat, dávala jí látku a čekala- přešlo to.

Já se prudím v Always a Libresse, v látce nikoli. ;)
http://pilatus.coolnet.cz

A 07/2004, B 12/2005, R 04/2007, J 07/2009
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Radana2 » čtvrtek 07. květen 2009, 16:41
ahoj,
obě děti poznaly látku i jednorázovky. jednorázovky mám na noc - děti jsou učuránci ;) přes den látkujeme. doma čtvercové; na spaní doma a do kočáru bambusky.
obě děti, ale syn podstatně více, byly silně opruzené první dva měsíce. nebylo to menší péčí. naopak starala jsem se o prdelky opravdu hodně. když nespaly přebalovala jsem minimálně jednou za půl hodiny. ovšem když nespaly byly spíš bez plenky úplně. "problém" bylo, že každé uprdnutí šla ven i stolice. problém se zlepšil, až když byl svěrač funkčnější.
emě pomáhala weleda a mast se zinkem, kterou jsem dávala jen z nouze. vítkovi bepanthen - mažu ho tím dodnes. jak přestanu, hned červená. přebalovaný je až dost.
čístící ubrousky nepoužívám. ty problém jen horší. není nad čistou vodu.
radka
ObrázekObrázek
Radana2
Treperenda
Treperenda

1169 příspěvků
22. září 2006
Jičín
Příspěvekod Ivuska.h » čtvrtek 07. květen 2009, 17:51
My používáme od narození látkovky, cca do půl roku výhradně vlňáky, teď naopak převážně PULky. Na cesty občas jednorázovky. Zadeček ničím nemažeme, ale na čištění používám olejíček ve spreji. Opruzená nebyla nikdy, jednou měla začervenalý zadek, když měla na sobě dýl jednorázovku.
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Hanele » čtvrtek 07. květen 2009, 18:07
u staršího syna opruzenina v umělých plenkách skoro vždycky, v různých značkách, v látce zcela vyjímečně
u mladšího nevím - v látce opruzený byl zatím tak 2x, když nepočítám někdy když je dýl pokakaný, tak lehounce červené okolo konečníku a to je jinak citlivka a atopik ;)
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Braiva » čtvrtek 07. květen 2009, 18:47
V období růstu zoubků v kombinaci se začátkem příkrmů se mi syn opruzoval svorně v látce i papíru. Pomohlo přebalovat co hodinu a větrat. Následně jsem vyměnila PUL svrchní kaťata za vlňáky a od té doby hlásím dobrý ;) už nemusím přes den ani mazat, jen na noc.
Braiva
Žvatlalka
Žvatlalka

171 příspěvků
13. květen 2008
Praha
Příspěvekod Premaman » čtvrtek 07. květen 2009, 20:41
To me tesi, ze z toho vychazi lepe ty latkove. I ja mam za ten kratky cas pocit, kdyz mu davam latku, jak je prijemnejsi na dotek - jen jsem si nebyla jista zda se mi nebude vice prudit. :-) Moc vsem dekuji za komentare!
Premaman
Pískle

21 příspěvků
16. prosinec 2008
Praha