ADV TOP
ADV LEFT

Impregnace vlněných vložek do podprsenky

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kackas » pondělí 13. červenec 2009, 13:59
Ahoj. Mám takový problém. Koupila jsem si před časem pratelné vložky do podprsenky IMSE vlna/hedvábí, jsou opravdu super, bohužel protékají. Musí se dost často prát a impregnovat je jako vlnáčky mi nepřijde dobré, taková ta vosková vrstva na nošení na těle nic moc. Mám lanolinovou kůru Lotties, zkoušela jsem ji na vlňáčky a naipregnované moc nebyly, je to takové řídké a hodně to pění, moc lanolinu v tom asi není. Když mi to leží doma, tak jsem to prubla na ty vložky do podprsenky, nechala jsem to v tom přes noc, je to o cosi lepší ale nakonec stejně protečou :( . Tak nevím, snad by se dala nějak naipregnovat jenom ta vnější vrstva co je od těla, ale nevím jak to udělat, nemáte někdo zkušenost?

*zařazeno
Kackas
Pískle

19 příspěvků
12. červenec 2009
Ostrava
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 13. červenec 2009, 14:10
Kackas, jestli to pění, není to impregnace, ale prací prostředek ;) Jestli je tam Lanolin Woolkur je to na praní, na impregnaci je Lanolin Impragnierung.
Jinak vložky jde lanolinovat nejlíp lanolinem ve spreji, ale ten leda dovézt. Jinak to jde klasicky, jako vlňáky, lanolinem z lékárny. Lanolin je i skvělý na bradavky, léčí a chrání před vlhkostí, nemusí se před kojením smývat.

Teoreticky by šlo udělat lanolinový sprej doma, do fixírky. Vyzkouším a povím ti.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Kackas » pondělí 13. červenec 2009, 14:31
Aha, já německy neumím, je tam Lanolin Woolkur. Tak teď aspoň vím na co to použít :) . Právě vzhledem k četnosti praní těch vložek mi přijde namáčet je přes noc do roztoku a pak další den sušit jako dost zdlouhavý proces.
Kackas
Pískle

19 příspěvků
12. červenec 2009
Ostrava
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 13. červenec 2009, 17:17
Kackas, nepotřebuješ to mít echt nepromokavý jak vlňáky :D stačí to do toho lanolinu dát na chvíli po praní. A ne po kažým praní. Ta vlna je tam proto, že lanolin má příznivý vliv na bradavky, vlna udržuje v teple a mokrá nestudí. Úplně nepromokavý to asi nemá být, to by oblemcalo i to hedvábí. I buretové hedvábí hojí..... tenhle typ vložek není určenej pro začátek kojení, ale až když se tvorba mléka +- ustálí.
Jsou i bambus/bavlna/merino, ty sajou líp.
http://www.bundles.cz/zbozi/5-bamboo/86 ... -na-kojeni
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Kackas » pondělí 13. červenec 2009, 19:23
Já kojím už 5 měsíců, nepotřebuju aby sákly hodně. Když kojím, tak se mlíko spustí i z toho druhého prsa, jinak většinou ne. Ty co mám jsou hrozně příjemné, popraskané bradavky se mi zahojily až když jsem je začla nosit. Já mám i nepromokavé, flanel s polyuretanovým zátěrem, ale to se s tou vlnou nedá srovnat, když je horko, tak se v nich zapařím. O těch vlněných ani nevím, že je mám.
Kackas
Pískle

19 příspěvků
12. červenec 2009
Ostrava
Příspěvekod Kackas » úterý 14. červenec 2009, 14:58
Llevelyn - namíchala jsem impregnaci, dala jsem tam asi 1/2 lanolinu co dávám na vlňáčky a nechám to v tom tak 4 hodinky odležet. Bude to stačit? Pak zkusím a písnu jak to dopadlo.
Kackas
Pískle

19 příspěvků
12. červenec 2009
Ostrava
Příspěvekod Kackas » úterý 21. červenec 2009, 11:26
Takže, provlhají při větší zátěži, ale neprotékají. Lepkavé to moc není. Myslím, že to tak bude stačit, uvidím jak často se to bude muset namáčet do té impregnace, pokaždé asi ne.
Kackas
Pískle

19 příspěvků
12. červenec 2009
Ostrava