ADV TOP
ADV LEFT

Jaké svrchní na čtvercovky + bezplenková metoda?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trirea » úterý 28. červenec 2009, 07:54
AHOJ
tak manža pochopil, že čekáme děti a přišel s bezplenkovou metodou, docela mě to zaujalo a jsme rozhodnutí to zkusit, i když s dvojčaty to asi bude zajímavé, ovšem nechci to hrotit a v noci budou určitě čtvercovky, prostě klasika, ale teď jaké svrchní? chci rychle sundavaci a nemám důvěru k vlnakum, flees mi taky nepripada nejuzasnejsi matros, takze co? zatim jen tápu. momentálně zjišťujeme, že nevíme jestli radši kyblík nebo vaničku, jaký plínky, jaký porod :D :D :D jestli děti budou hned spát ve svém pokoji, nebo je napresujeme k nám do ložnice apod, jsem sice teprve ve 3 měsíci, ale jelikož vím, že dokopat manžu k činnostem, nákupu, vymaování, nové podlaze, rozhodnutí o jméně je na dlouhou trať , plašim už teď
tak děkuju za info a jsem plna očekávání na rady

*zařazeno
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Terezc » úterý 28. červenec 2009, 08:10
Ahoj,
taky jsem řešila co na noc, nedokázala jsem si v těhotenství představit jak to bude, ale když už jsme s bezplenkovkou začali, tak malej už nechce být počůraný ani minutu, takže spí bez plenky na vlněný podložce (nepropustí vlhko na matraci), čtvercovku dám na tu podložku a je to...v noci se počůrá málokdy takže pohoda. Jo a samozřejmě spinká s náma v posteli, pěkně přitulenej, jinak by neusnul :D
No ale pokud plenky dávám, tak nejradši mám na plenku vlněný kalhoty na druky, jsou rozepnutý raz dva když je spěch a udrží i čtvercovky.
Terezc
Pískle

7 příspěvků
09. březen 2009
Cheb
Příspěvekod Tlapka » úterý 28. červenec 2009, 09:24
Tak my bezplenkujem teď u druhátka, i když je to někdy náročné, už bych nikdy neměnila, rozhodně s dvojčaty přeju hodně štěstí, chce to hlavně z toho nedělat drámo, důležitá bude tvoje psychická pohoda :-)
Eh, zas tu přednáším, takže k věci: nám se k čtvercovkám osvědčily Mokomidi z mokoshopu
http://www.mokoshop.eu/product_info.php ... hpgfdaqsq3
a možná ještě trochu víc vlněné "tréningovky" z bundles.cz
http://bundles.cz/zbozi/1-merino/26-tre ... o-kalhotky
Hodně štěstí :)
Tlapka
Žvatlalka
Žvatlalka

175 příspěvků
03. září 2007
Pyšely
Příspěvekod Bludicka » úterý 28. červenec 2009, 09:30
Bezplenkovku nedávám, vzhledem k počtu dětí a práci z domu jsem v určitých částech dne málo pozorná na cokoliv a dítě by muselo signalizovat minimálně kopnutím matky pod koleno, abych si všimla. Co se týče čtvercovek, ty miluju. Svrchňáče jsme měli původně bambino mio, ale ty nejsou moc vhodné na plenu v novorozeneckém skladu, kterej mimochodem na ty naše posránky používám vždy až do "dospělosti k záchodu" (není pak únik stolice na svrchňáče). A ještě ke všemu v okamžiku kdy dítě doroste k pohybu, tak ho na pupku dře sucháč. Z PUL gatí nám nakonec nejvíc sedly Popowrap (na menší se sucháčem, na větší na druky, protože sucháč si sama rozepíná :roll: :D ). Ale nejlepší, opravdu nejlepší věc jsou vlňáky. Na spaní i na den. I u rok a půl staré cácory v horku, kdy na nich nic není kupodivu přežijou i pískoviště. V noci nepřebalujem a neprotečou (a to je holka noční počůránek). Jiný pleny než čtverce nemám kvůli sušení a s vlňákama pohoda. Dlouho jsem k vlňákům neměla důvěru, kdybych se osmělila dřív, bylo to o dost jednodušší a vzhledem k tomu, že mám někoho kdo umí plést, tak i o dost levnější ;)
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bludicka
Drbna
Drbna

4237 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trirea » úterý 28. červenec 2009, 09:36
a kdyz chci skladat draka tak jakou znacku svrchacu? hlavne nevim jestli kupovat NB velikost nebo S kdyz v tom bude pytel s plinama :D
Obrázek

Obrázek
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Bludicka » úterý 28. červenec 2009, 10:09
Mno já bych začala čtyřma vlňákama, ty dost člověku odpustí, jsou hooodně pružný, obzvlášť, když jsou "doma pletený". Daj se sehnat, pokud doma nemáš nikoho pletoucího cca do 200kč od někoho kdo plete (určitě na MMB a tuším jsou pletoucí lidi i tu na BC). S drakem nemám zkušenosti, protože ty moje čtverce už něco pamatujou, takže nejsou úplně čtveratý a drak z nich vůbec nešel :-? , ale kam se vejde novorozeneckej sklad, tam by se drak měl vejít taky (do BM se vejdou jen plíny "narovno" tedy nesnesou jakejkoliv kalhotkovej sklad). Svrchňáče PUL bych asi řešila až za pochodu podle toho, jak velký dítě se mi narodí a co a proč mu vlastně budu dávat. Mezi dítkem co má 2.5 kg a 4,5 kg bývá dost rozdíl :D Popowrapky jsou od velikosti S 3 až 6 kg, což je na průměrnýho novorozence přiměřený.
Bludicka
Drbna
Drbna

4237 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Plenka_latkova » úterý 28. červenec 2009, 12:03
Ahoj, nám se vlňáčky zase moc neosvědčily, Vítek (teď 15měs.) už od malinka hodně čůral, i v noci, takže vlňáčky protékaly a měl mokré i oblečení, to se mi hlavně v noci nelíbilo. Mám ráda PUL kalhotky Imse Vimse, jednou jsou fešácký, vnitřní vrstva PUL je schovaná vevnitř pod vrstvou úpletu, takže ji mimi nemá přímo na kůži a navíc se s nima dobře přebaluje, mají široký suchý zip vepředu a dají se tak pěkně přizpůsobit aktuální velikosti bříška - dobře sedí. Jo, a velikost NB je spíš pro hodně malinký děti, normální cvalík z nich za týden vyroste, lepší je koupit S, a to myslím i dvojčat, NB jsou podle mě zbytečně vyhozený peníze. Vždycky ale můžeš dokoupit, kdyby se skřítci narodili maičkatý, nenech se převálcovat syndromem budování hnízda :D
Obrázek
První informační stránky o moderních látkových plenkách v češtině. E-obchod specializovaný na látkové pleny. Více info na www.latkovepleny.cz
Plenka_latkova
Pískle

85 příspěvků
29. březen 2009
Příspěvekod Míša » úterý 28. červenec 2009, 12:35
Mám různý druhy, chtěla jsem vyzkoušet, ale nejvíc mi sednou tedy malému a na čtverce THIRSTIES a pak Tots FLEXIWRAP bílé, ale ty teď nějak nejsou k sehnání.
Jitka
ObrázekObrázek
Míša
Howgh
Howgh

17468 příspěvků
14. březen 2007
Praha 4 - Záběhlice
Příspěvekod Le_chat_noir » úterý 28. červenec 2009, 14:19
Plenka_latkova píše:Ahoj, nám se vlňáčky zase moc neosvědčily, Vítek (teď 15měs.) už od malinka hodně čůral, i v noci, takže vlňáčky protékaly a měl mokré i oblečení, to se mi hlavně v noci nelíbilo. Mám ráda PUL kalhotky Imse Vimse, jednou jsou fešácký, vnitřní vrstva PUL je schovaná vevnitř pod vrstvou úpletu, takže ji mimi nemá přímo na kůži a navíc se s nima dobře přebaluje, mají široký suchý zip vepředu a dají se tak pěkně přizpůsobit aktuální velikosti bříška - dobře sedí. Jo, a velikost NB je spíš pro hodně malinký děti, normální cvalík z nich za týden vyroste, lepší je koupit S, a to myslím i dvojčat, NB jsou podle mě zbytečně vyhozený peníze. Vždycky ale můžeš dokoupit, kdyby se skřítci narodili maičkatý, nenech se převálcovat syndromem budování hnízda :D

vidis, ja zase nemohu na noc davat PULky (mam take IV) neb jsou pak uplne durch. vlnaky (domaci) uplne v pohode. takze u nas tak.

Trireo takze si na to asi budes muset prijit sama co vam nejvice vyhovuje. ja tedy na novose mela bambina. pak vlnaky a imse. nejlepe mi vyhovovaly zavazovacky disana jak do schnuti tak zachytavani kojeneckych vajicek. u nas mimochodem velmi tekutych.

jinak chvalim vyber ctvercovek. mam doma kupu tvarovanych, ale cc jsou moje nejoblibenejsi.

obdivuji te za tu bezplenkovku, jeste u dvojcat!. ja to nejak nedavam. klukovi je pres rok a doted ac se snazim na nem nic nepoznam :oops: on se ani nezastavi a vykona potrebu. jedine co me uklidnuje, ze to na nem nepoznaji ani moji rodice a to s nim travi dost casu a maji i snahu. nocnik bude asi u nas beh na dlouhou trat ...
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Trirea » úterý 28. červenec 2009, 14:41
my si doma rikali, ze stejne nebudu moct nic jinyho delat nez krmit a prebalovat, takze proc nezkusit bezplenkovku, manza uz pocita s tim, ze nebudu varit a uklizet a ze deti zaberou celou dobu :D
Obrázek

Obrázek
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Le_chat_noir » úterý 28. červenec 2009, 14:44
jasne, to je super. obdivuji tvoji odvahu a preji Vam at to vyjde. co bych za to dala kdybych hovnouse nemusela z pleny skrabat :-D ale nastesti se obcas zadari a na nocniku ho udrzim. dokud nebehal byla to pohodicka.

jinak tady cifka tusim ma s bezplenkovkou co do cineni. moc jsem se o to nezajimala, ale ona mi v pameti ulpela.
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Leya » úterý 28. červenec 2009, 15:06
S BKM zkusenosti nemam ale kalhotky bych ti doporucila Thirstiesky, jsou super, neprotekly nam jeste ani jednou :) Jsou to super drzaky, po vyprani temer hned suchy a dost vydrzej (musim se priznat, ze se k tem nasim nekdy chovam jak dobytek, prani, skladovani a tak, a porad jsou jako novy :) )
Leya
Howgh
Howgh

13573 příspěvků
09. srpen 2008
Doma
Příspěvekod Dajma » úterý 28. červenec 2009, 18:06
Ahojdaaa,
klobouk dolů s tou metodou, kdo to zvládá u miminka... Já si teda ještě žádný článek k tomu nečetla, ale ten princip je přece jednoduchý, tak myslím, že bych se z toho stejně víc nedověděla.. A částečně to vlastně provozuju od půl roku, kdy s nočníkem u dětí začínám.. Ale spíš než pozorování se spoléhám na čas. Teď synáček(1r. a 4měs.) vůbec to nechápe a překvapuje mě jaký mám instinkt, že si vzpomenu, že už je dlouho jen tak a samo, když zrovnadělám něco jiného, tak se mi to vymstí. Taky je lítací a jen zatlačí a konec.. takže to musí vše rychle a to se zase třeba lekne a je to opět mimo. No nic, k těm čtvercům, já mám teď od české firmy Sketch kalhotky froté s pul zátěrem vel. S a jsem moc spokojená jsou takové měkké, poddajné a úříjemné. Mám je od narození(teď 2měs.). Jinak ještě fleec (šila jsem si) jsou fajně prodyšné. Ale nejraději mám vlněné s vlněnou vložkou - tak neprotečou, ale nemám tak malinké. Jo a tady odkaz na ty Sketch http://www.medley.cz/index.htm
Dajma
Pískle

61 příspěvků
19. červenec 2009
Ostrava
Příspěvekod Tlapka » úterý 28. červenec 2009, 19:17
Trirea, řekla bych že je rozdíl, hledat nejlepší svrchňáky na pleny, nebo na bezplenkování. U bezpl. používáš ty svrchňáky jen na pojistku, nebo "minimální plenu", (já dávám klasicky jednu čtvercovku na třetiny, nebo stačí vložka do kalhotkovky, prostě aby zachytila jedno čůrání), a je důležitý hlavně střih, prostě systém - musí se dát rychle svlíknout a zase oblíknout. Z toho důvodu bych nedoporučila cokoli na suchý zip, a asi ani klasické natahovací vlňáky ala Disana, přestože obojí jsem hrozně ráda používala u prvního syna (Imse Vimse a Thirsties z PULek vedly). Není to prostě dost praktické, i když jsem to dva měsíce vydržela zkoušet (nechtělo se mi uvěřit, že svojí plenkovou výbavu opravdu už nevyužiju).
Jestli začnete bezplenkovat už malá miminka, na noc nejdřív stačí jen podložka nepromokavá, a na ní složená sací, kterou podle potřeby vyměňuješ, mimča na tom necháš normálně nahatý, já to ocenila hlavně proto že od té doby zmizely jakékoli opruzeniny a exémy. No a na den se mi osvědčily ty co jsem psala nahoře.
Tlapka
Žvatlalka
Žvatlalka

175 příspěvků
03. září 2007
Pyšely
Příspěvekod Trirea » středa 29. červenec 2009, 08:57
ja myslela ze suchac se rozepne rychle?
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků