ADV TOP
ADV LEFT

Ktoré separačky na novorodenca?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ajana » čtvrtek 06. srpen 2009, 08:15
Chcem sa poradiť. Niečo som už našla v diskusiách, ale predsa. Ktoré separajdy sa vám najlepšie osvedčili na novorodenca? Podotýkam - neprekáža mi zašpinenie plienky, hlavne mi ide o to, aby bol prcek v suchu. Čo hovoríte na flísové od haipa daipa? Niektoré píšete o rozstrihanej deke z IKEA. Ja jednu takú (ešte celú/ deku doma mám, ale príde mi hrubá do plienky. No - každopádne som zvedavá na vaše rady.

*zařazeno
Ajana
Pískle

38 příspěvků
20. květen 2008
Příspěvekod Pepro » čtvrtek 06. srpen 2009, 08:45
určitě ne jednorázové Anička, ale nějaké pratelné. Já kupuju od popoliny, ale ty pro větší děti s tužší stolicí - viskozové, ty teda za sebe můžu doporučit.... Předtím jsem používala právě Aničky, neb jsem měla zásobu :-? pro kojence se tuším používají celulozové, ale ty nemám zatím odzkoušené...
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3866 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Klaris » čtvrtek 06. srpen 2009, 08:48
u mě z těch "jednorázových" vedou Popolini v krabičce (viskozové, do těch celulózových v roli se snadněji vsakuje hovínko, ale zase není zadeček moc v suchu, ty celulózky jsou dobré jako ubrousky na utírání zadečku - třeba na cesty)
a z těch pracích si nemůžu vynachválit Imse stay dry - 2ks sice stojí kolem 100kč, je to materiál jako moira, a používáme úspešně ty samé už 2,5roku a nic jim není, a snese ji i zadeček , který nesnáší flís. Dobře se perou, rychle schnou. Takže jediné mínus je ta cena, pokud bys jich chtěla víc..Já měla vždy jen ty dvě a dávala je většinou na noc nebo když byl na zadečku problém.
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Zuzajda » čtvrtek 06. srpen 2009, 08:54
my jedeme v popo viskozových (krabička), přijdou mi "nejsušší", vydrží dost praní a když jsou komplet pokajděné, není mi líto je vyhodit
stay-dry jsou taky fajn, ale mám dojem, že K. kadil speciálně do nich
:grr: , na R. jsem je ještě ani nevytáhla...
Obrázek Obrázek Obrázek
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod E-liska » čtvrtek 06. srpen 2009, 09:27
My měli Haipy, ale jsou tenčí, takže míň sucho,celkem se rychle operou. Teď máme tyhle: http://www.branakdetem.cz/separacni-ple ... -10-ks.htm ty jsou levné, silnější, ale kratší (coč novoškovi nevadí ;-) Taky můžeš zkusit nějakou plenu, která má flís rovnou vevnitř všitej. Mě se moc líbí Babyidea Airhour (jednovelikostní), aby bylo fakt sucho doporučuju bambusovou vkládačku, třeba bamboo twofold, nebo jinou.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

I've finally discovered what's wrong with my brain: on the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

Bill Gates: "I will always choose a lazy person to do a difficult job... Because, he will find an easy way to do it."
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Plenka_latkova » čtvrtek 06. srpen 2009, 10:04
Flísovou deku jsme taky zkoušeli, tu světle modrou z Ikea, ale použilajsem ji jen jednou, byla po noci tak strašně nepříjemná na dotek (i když suchá:-), že jsem to vyhodila. S ostatníma fleecovejma separačkama nemám zkušenosti, dávali jsme klasicky na malý mimi celulózu od Popolini, role jde nastříhat na kratší kousky, takže se dost dá ušetřit a na míchaný vajíčka je dobrá, navíc jsou takový pěkně pevný, takže jsme skoro žádný nemuseli vyhazovat kvůli oprání. Jakmile začaly tuhý bobky, dáváme viskozový, zase od Popolini, zkoušela jsem i Bambino Mio i Imse, ale žádný z nich nevydržely tolik praní a strašně se při praní, takže je s tím práce navíc s vyrovnáváním.
Obrázek
První informační stránky o moderních látkových plenkách v češtině. E-obchod specializovaný na látkové pleny. Více info na www.latkovepleny.cz
Plenka_latkova
Pískle

85 příspěvků
29. březen 2009
Příspěvekod Carodejka » čtvrtek 06. srpen 2009, 11:43
Já jsem cca do dvou měsíců Lucinky používala Aničky na ty kašovitý vajíčka a pak jsem přešla na Popolinky.
Carodejka
Klevetnice
Klevetnice

3381 příspěvků
24. září 2006
Klatovy
Příspěvekod Ajana » čtvrtek 06. srpen 2009, 14:00
Ďakujem veľmi pekne za odpovede, ani som nečakala, že ich bude toľko. Tak idem posurfovať po nete a mrknem sa na ceny a tak. Ale jedny, alebo druhe popoliny to určite budú. Ešte raz - ďakujeeeem.
Ajana
Pískle

38 příspěvků
20. květen 2008
Příspěvekod Bondulka » čtvrtek 17. září 2009, 23:01
Ahojda,

mám vyzkoušené snad všechny separačky na trhu 8-)
pro novorozence určitě celulozu
Super jsou Bambinex, Popoliny, Disana - v tomhle pořadí, první a druhé vydrží mnoho vyprání
Pro starší pak i ImseVimse, Popoliny viskoza, TotsBots (ty jsou spíš pro užší plínky)
Bondulka
Pískle

11 příspěvků
08. červen 2008