ADV TOP
ADV LEFT

kolik čtvercovek?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pepro » úterý 06. duben 2010, 09:40
ahoj,
kamarádka se rozhodla používat klasické čtvercovky. Má 50 ks, k tomu má kalhotky Sandra. Myslím, že jiný tam u nich ani neměli, přes net asi nakupovat nechce.
Já si myslím, že těch 50 je málo, ne? Sama jich mám 35 jen na odbrkávání a přijde mi to tak akorát. Tak nevím. Je fakt, že oba moji kluci hodně blinkají.

Kdo používá jen a pouze klasické čtvercovky - kolik jich máte a jak často perete? a žehlíte je? Já mám vícevrstvé a nežehlím.

A separačky? já mám popoliny, ty jsem jí doporučovala. Ona přemýšlela nad jednorázovýma Anička nebo Canpol a ptala se, proč ne tyhle. Mně napadl jen argument, že jsou pratelné a tudíž nakonec vyjdou levněj, no a taky že si myslím, že se rozloží, dají se spláchnout do WC. Nevím, jestli ty jednorázový jsou taky rozložitelný?

díky za info

*zařazeno
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3866 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Llevelyn » úterý 06. duben 2010, 09:53
Aničky ani canpol bych na zadek nedala :( navíc teda rozložitelný nejsou a splachovat se nesmí. Ty Sandry jí vymluv, to je zvrhlost... je tam igelit naspodu, to je o opruzení... chjo.
50 čtverců je asi málo, když vezmu 2-3 na jedno přebalení.. Prala jsem na 60°C, nežehlila, mám ot místa na šňůrách, tak jsem věšela napul složený, při dalším praní jsem ten sklad otočila ( rozložila a pověsila) aby si zachovaly tvar.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Gehenna » úterý 06. duben 2010, 09:55
Podle mě to bohatě stačí, určitě nemám víc.
Aničky bych klidně aspoň ze začátku nechala, ono čistit a prát od toho miminčího separačku nebo plínu je podle mě naprosto totéž.
Dokoupila bych nějaké lepší plenkáče než jsou sandry a konec (nicméně i ty mi celkem vyhovovaly).
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Cifka » úterý 06. duben 2010, 09:57
Ahoj,

mrkni sem http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... pic&t=5409

Jinak na jedno dítě těch 50 asi stačí, na extrémně blijící dítě je i 70 málo.

Peru obden, přidávám bílé prádlo.

Separačky nepoužívám, Jaromírek kadí převážně do nočníku už od porodnice, případné nehody míchané vajíčka sprchuju, příkrmové nechám zaschnout, odloupnu do záchodu a sprchuju.

Jestli vyloženě nechce objednávat přes internet, třeba se dostane do velkého města, Sandry nejsou svrchňáky, ale oběť. Měli jsme v nich nejstarší, je to fakt děs, co nedrží ani hov.. ani plínky. Momentálně mám vyzkoušené ImseVimse, BambinoMio, Thirsties, Tots, Popoliny s Pul zátěrem, vlňáčky - všechno to je několikanásobně lepší než Sandry. ;)

Cífka
http://pilatus.coolnet.cz

A 07/2004, B 12/2005, R 04/2007, J 07/2009
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Míša » úterý 06. duben 2010, 09:58
Já měla 60 a pak nějaké navíc pod hlavičku, na jídlo apod.
Záleží, jestli má kde sušit, jak často chce prát apod.
kalhotky bych tedy vzala aspoň Baby Lucy.
Separačky jsem měla, ale použila jen párkrát, stejně měl náš mladej vaječinu všude.
Jitka
ObrázekObrázek
Míša
Howgh
Howgh

17468 příspěvků
14. březen 2007
Praha 4 - Záběhlice
Příspěvekod Trixl » úterý 06. duben 2010, 10:00
4covek jsem měla 70, sandra a jiné levné kalhotky protékaly nohavičkama a zádíčkama, sandrám se brzy trhají knoflíky a dírky a dítě se snadno oprudí, Aničky se shrnují nedrží na plíně aspoň mojim drakům jo.
Určitě se jí vyplatí dát peníze buď za lepší gaťky nebo do zavazovaček a k těm si/jí naplete gaťky. No kdyby nechtěla pletené tak s nejobyčejnějšíma BL jsem byla dost spokojená.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Cifka » úterý 06. duben 2010, 10:00
Nežehlili jsme, máme domácí mandl, madlovali jsme pár měsíců (3, 2, 3 a 6m) ale nutné to rozhodně není. Spíš pro ten pocit a často kvůli dosušení nebo narovnání.
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Trixl » úterý 06. duben 2010, 10:03
Nežehlila jsem až u posledního mrněte a niiiiic se nestalo.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Klaris » úterý 06. duben 2010, 10:25
Sandra kalhoty neee, to je fakt děs a hrůza ;) (to už byly o chlup lepší Gemini,ale ne o moc - bohaté zkušenosti s první dcerkou) pokud fakt nechce moc investovat do kalhotek tak doporučuju Baby lucy - za ty prachy (kolem 150) je to fakt dobrá kvalita. Můžu i doporučit spolehlivý e-shop ;-) (když tak přes SZ)
Aničky a Canpol - jsou umělina (a do záchodu rozhodně ne, jedině do koše) a stejně zadrží u malého mimi velmi málo, u velkáče se zase shrnují, takže za mě buď separačky žádné nebo ty Popolini (u úplného mimouše jsem používala i ty celulózové co hovínko vsáknou)

čtvercovky používám zezačátku a v šestinedělí jsem i žehlila,pak už ne
50 na zadeček by stačit mohlo, ale dokoupila bych ještě další na utírání pusiny a tak..
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8365 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Pepro » úterý 06. duben 2010, 10:26
díky za reakce.
No mně je právě hloupý jí říkat, že ty Sandry jsou asi nic moc :oops:
Když mi je ukazovala, tak měla radost, těší se na miminko. Prostě neumím říct "stojí to za prd". Nabídla jsem jí, že jí na začátek půjčím moje BM (kalhotky do 5ti kg mám v podstatě jako nový). Jinak ty Sandry jsou na sucháče a na první pohled vypadaly normálně, jen mi přišly moc velký. Pravda, materiál jsem nezkoumala, značku neznám... Tak třeba když bude mít srovnání...?
čtvercovky se dají kdykoli dokoupit, si říkám, ty mají vážně všude a cena podobná. Bude léto, bude jí to dobře schnout. Jen jsem se tu spíš chtěla ujistit, jestli jsem nepřeháněla, když jsem říkala, že to bude málo nebo že bude muset často prát.

tak moc díky. Ono to nějak dopadne :D Třeba jak dostane porodný, tak zainvestuje ;)
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3866 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Pepro » úterý 06. duben 2010, 10:31
Jinak ještě jiné mojí kamarádce v porodnici třeba říkali, že kvůli širokýmu balení může dávat jednorázovku a do ní látkovku. Jednorázovka pak slouží jako kalhotky a pokud se dítě nepročůrá moc, vydrží tam tak dlouho, třeba celý den.
Co si o tom myslíte?
Já to párkrát tak udělala, když mi malý hodně kakal a všechny gaťky jsem měla v pračce.
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3866 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Gehenna » úterý 06. duben 2010, 10:33
Tak jsem asi úchyl, ale mně teda Aničky naprosto vyhovavaly a vyhovují a budu je používat znovu :roll:
Stejně tak sandry, svého času, když byla skoro co hodinu malá pročuraná, jsem měla asi čtvery na střídání, aby proschly, děcko bylo opruzené za celý život jednou, a to když mělo průjem od salmonely nebo čeho... navíc v tu dobu jsme používali papírovky.
Ale možná dělám něco špatně nebo mám sakra štěstí, že mi to vychází...

Takže bych to moc neodsuzovala (něco jiného jsou samozřejmě manýry typu nechat mokrý děcko v sandrách celou noc, ale to už asi je záležitost spíš psychické poruchy než plenkových kalhotek).
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Pepro » úterý 06. duben 2010, 10:40
no já ač používám a jsem zastáncem látkovek (a jedno jakých), tak na noc preferuju papírovky. PRotože v látce bych je celou noc nenechala a přebalováním se dítě akorát vzbudí a pak nejde uspat. Aspoň teda ti moji... Takže za mě na noc jedině papírovku :-)
Pepro
Klevetnice
Klevetnice

3866 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Amazonka01 » úterý 06. duben 2010, 10:43
Asi bych se snažila zjistit, proč chce látkovat. Pokud kvůli ušetření a má fakt málo peněz, tak jí člověk těžko vymluví gaťky za 50,- a přesvědčí ke koupi za 200,-.

Ale pokud to chce dělat kvůli dítěti, tak Aničky jsou umělina (to je pak fuk, zda umělé jednorázovky, nebo umělé Aničky), a to samé Sandry, jsou igelitové (fakt PVC), takže nepropouští vzduch (o to víc nohavičkama obsah, blbě sedí), dítě se pod nimi opruzuje, opravdu protékají. Jako pokud se přebaluje po hodině, tak budou OK, ale to bych já nezvládala, když mi dítě spí třeba 4 hodiny, že ;), nebo v noci. Ale prostě i ta představa, že má na zadku igelit je mi nepříjemná :(

Jinak já mám z 95% čtvercovky, ale mám jich hodně moc 8-)
Nicméně, 50 by mohlo normálnímu (neučůranýmu, neublinkanýmu a neukakanýmu) dítku stačit.
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Llevelyn » úterý 06. duben 2010, 10:45
No vidíš ;) já než bych dala papírovku, tak raději celou noc v mokrých bambuskách s vlňákama, u těla separačku StayDry a bylo. Je to o pocitu. Kvůli přebalení bych nebudila, pokud není pokajděné.
Jen aby kamarádku to látkování nepřešlo, se Sandrama, kdyby měla háklivé dítě a pořád se "prudilo" ... nechala bych je jako záložní a pořídila PUL a na no vlňáky, klině domorobky, vyjdou levně.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..