ADV TOP
ADV LEFT

VLŇÁČKOŠÁLIČKA + vlňáky na novoška

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ruzena » pátek 14. květen 2010, 22:55
Zdravím. Hledám po netu nové vlňáky (už několik let si nemůžu vynachválit natahovací disany a na noc popowrap...) a objevila jsem VLŇÁČKOŠÁLIČKU ! např zde http://www.latkovky.cz/vlnene/vlnackosalka-novinka/
Nemáte s tím někdo zkušenosti? Podle popisu mě to nadchlo, zdá se mi to použitelné hlavně třeba pro novorozence, pro kterého mi i vlňáky doma pletené přišly dost velké.
Díky za reakce.

Teď mě napadl související druhý dotaz - jaké máte vlňáky na novoška? (Kupovat za spoustu peněz nejmenší disany, ze kterých za 2-3 měsíce vyroste, se mi fakt nechce...)

*zařazeno
Ruzena
Žvatlalka
Žvatlalka

125 příspěvků
04. říjen 2006
Příspěvekod Kroll » sobota 15. květen 2010, 05:11
Ahoj,
nemám přímo vyzkoušené, ale "ošahané" a také se mi to moc líbí. Myslím, že na novoše to je dobré.
Mám obdobu pletenou doma z merinovlny http://www.pletaciprize.cz/www-pleteni- ... rino-ME-03 jenom jsem k tomu přidala zavazování a funguje to dobře ;)
Obrázek
Obrázek
Kroll
Klábosilka
Klábosilka

505 příspěvků
15. říjen 2007
Pardubice
Příspěvekod Klaris » sobota 15. květen 2010, 08:56
taky mě to zajímá, chodím ji pravidelně okukovat do Brány v Brně (zkoušela jsem to tam zabalit na jejich trénovací pannu a šlo to :-) ) a mám stejné pocity jako ty - že na novoška je to akorát (a taky se mi nechce dávat spoustu peněz za Disany, navíc ty natahovací vlňáky nemám na ty malá prťata moc ráda) a že se to pak třeba dá využít jako vložka do větších vlňáků pro učuránky ;)
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek

8365 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Trixl » sobota 15. květen 2010, 09:09
1) drahé a to nehorázně
2) proteče řídké kolem nožiček pokud pod tím není vázačka
mám s tím zkušenosti, ne s tímhle výrobkem, ale s vázací šáličkou jo, takže já bych to nebrala leda pro bezplenkovou, u nás to nešlo použít
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » sobota 15. květen 2010, 09:13
na kalhotkovky jsem to teda nezkoušela, ale zase kdyby se řádně pročůral tak provlhne oblečko lemama u nožiček si myslím

uplést si, vyzkoušet a uvidí se
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Zuzajda » sobota 15. květen 2010, 09:38
mám a na novorozence výborné!
hlavně jak je to jedna vrstva (rozložené), schne opravdu rychle
s protékáním okolo nožiček tedy problém nemám, používala jsem na vázačky, ale občas se stane, že plenka neudrží a to pak zachraňovala plenkošála
teď (pro roční dítko) jsem přišila šňůrky a používám na noc, na rychlé přebalení jen s plenkou "na rovno"
jinak brala jsem rovnou velikost M, vystačila jsem se dvěma + jedny doma pletené
+ pak větší natahovací vlňáčky

jinak bundles jsou menší držáky než třeba popo natahovací, ale zase o trochu lepší než shorties (BI)

nízkonákladová varianta by mohla být koupit merino metráž na šijemdětem a nastříhat si to z toho, ale to by asi chtělo počítat víc vrstev a nebude to tak jemné jako bundles, ale účel by to splnilo
pletené jsou fajn, ale zase jsou objemnější...
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Ruzena » sobota 15. květen 2010, 11:11
Díky moc za reakce, na pohled mě šála uchvátila a jsem ráda, že nejsem úplně sama - půjdu do ní. Pod ní půjdou vázačky disana, na ty nedám dopustit.

Zuzadjo díky za tipy - není M na novoška malá? Počítám s tím tak do 6 měsíců (u nás tradičně cca 6kg),tak jsem uvažovala jenom S....
pak mám ty natahovací, které se mi posledně bohatě roztáhly i na skoro dvouleťáka a pak zase ochotně smrskly zpět na půlročního :)
A díky za návod na ruční výrobu, určitě využiju!!
Ruzena
Žvatlalka
Žvatlalka

125 příspěvků
04. říjen 2006
Příspěvekod Zuzajda » sobota 15. květen 2010, 11:49
tady jsou vypsané rozměry, já jsem to nějak poměřovala právě s vázačkama, tak jsem nakonec vzala větší
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Klaris » sobota 15. květen 2010, 13:11
Zuzajdo -teda dík za odkaz na tu diskuzi, jsem se namlsala co všechno budem určitě potřebovat, už abych začala šetřit :D (aby si aspoň třetě užilo trochu merino luxusu ;) )

a ještě dotaz na tyhle bundles vlňáčky http://www.bundles.cz/zbozi/1-merino/10 ... ky-prouzek -myslíš, že by šlo to Sko použít jako normoš vlňáky na novoška? pod to nejspíš vázačku..
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris

8365 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Llevelyn » sobota 15. květen 2010, 13:37
Drobná technická , vlněnou šáličku můžete vyrobit i ze 100% vlněného svetru ze sekáče ( taktéž i natahovací vlňáky či vlněné tepláčky na spaní) Stačí overlock a dobré oko při lovení v sekáči. Svetry kupuju okolo 20.- z jednoho jsou min. jedny gatě s dlouhou nohavicí ( z rukávu) a jedny šité vlňáky - střih kalhotkové plenky. často je to materiál s úpravou superwash, nekouše ale ani tolik nedrží, ale za ty prachy..... ;) Jako spací kaťata nepřekonatelná věc.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Zuzajda » sobota 15. květen 2010, 13:42
klaris
šlo ;)
jen disana je třeba trochu zahrnovat u nožiček, HHS v pohodě, ale kolem nožiček jsou volnější (M i L), takže na malé miminko to chce dobrou plenku, jinak "vajíčka" nezadrží
nevím, jak Sko, máme M (původně pro K, ale odplenkoval se), ty mi už přijdou trochu nízké - mám radši vyšší plenky, třeba HHS nahoře skoro nezahrnuju, tak jsem teď objednala L a ty padnou akorát (10kg, 1 rok)

a jj bundles je návykové :D
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Klaris » sobota 15. květen 2010, 16:30
Zuzajda píše:

a jj bundles je návykové :D

no kdybys se nááhodou potřebovala něčeho zbavit, sem s tím :D
Klaris

8365 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Ivuska.h » sobota 15. květen 2010, 18:52
Zuzajda píše:nízkonákladová varianta by mohla být koupit merino metráž na šijemdětem a nastříhat si to z toho, ale to by asi chtělo počítat víc vrstev a nebude to tak jemné jako bundles, ale účel by to splnilo

Pokud bys vzala ten silný úplet, tak by stačila jedna vrstva a dle mého názoru by to bylo dokonce jemnější, než Bundles ;)
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Katkaf » sobota 15. květen 2010, 20:49
Mě teda vlňáčkošálička vůbec neoslovila (koupila jsem na cca 10m)...špatně se obléká utíkající děcko a vadí mi ty "přebytky" okolo nožiček.
Momentálně na uplného novoška (1,5týdne) mi přijdou dokonalé vlňáčky Anavy na kalhotkové plenky i na čtvercovky na NS.
Katkaf
Žvatlalka
Žvatlalka

210 příspěvků
13. říjen 2008
Praha
Příspěvekod Terem » pondělí 17. květen 2010, 18:55
Nám se taky osvědčila, jenže se nám daří bezplenkovat, takže ani není šance ji moc použít. Je to taková elegantní varianta pro ty, co mají rádi jednoduchá řešení. Což mě přivádí na myšlenku, že bych je mohla nabídnout k prodeji.
Terem
Pískle

89 příspěvků
14. únor 2008