ADV TOP
ADV LEFT

Praní kalhotových plen a AIO

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lazenka » středa 08. prosinec 2010, 14:27
Holky prosím jak perete kalhotový plínky? Mám více druhů (od AIO přes normální kalhotovky, bambus i konopí, peru je dohromady normál na 40 nebo 50 a poslední dobou bych chtěla něco udělat s jejich tvrdostí, páč máme opravdu hodně tvrdou vodu a já po uschnutí šolíchám jak o život.. přemýšlela jsem o octu do přihrádky na aviváž, jak se píše v nějakých diskuzích tady, mám ale strach co to udělá s PUL u AIO nebo s bambusem či konopím... nemáte zkušenost? Mám doma i pytlík klasické sody - daly byste spíše sodu nebo třeba kyselinu citronovou (té mám taky hafo)?
Lazenka
Kecka
Kecka

1977 příspěvků
04. prosinec 2007
Zlínsko
Příspěvekod Matap » středa 08. prosinec 2010, 14:34
Ahojky,
já dávám ocet, přidala bych sodu. Kys citronová vyžírá bambusové vlákno, tak tu určitě ne...

Mata
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Gladys » středa 08. prosinec 2010, 17:49
Kyselé vyžírá bambus, takže žádný ocet ani jinou kyselinu.
Na PUL by ocet vadit neměl. Někde jsem četla o jakémsi permonu a ještě nějakém máchadle, zkus mrknout do drogerie na branakdetem.cz.
Též jsem měla plíny tvrdé, hlavně froté bylo šílené, teď suším v sušičce, za cenu toho, že snížím trvanlivost plín
Gladys
Klábosilka
Klábosilka

300 příspěvků
22. září 2010
Příspěvekod Matap » středa 08. prosinec 2010, 17:52
Permon vyrábí Missiva.
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Lazenka » středa 08. prosinec 2010, 18:20
Díky holky, a co ta soda? že bych ji prubla... dávat k prášku nebo místo aviváže?
Lazenka
Kecka
Kecka

1977 příspěvků
04. prosinec 2007
Zlínsko
Příspěvekod Matap » středa 08. prosinec 2010, 20:12
Soda změkčí vodu, rozhodně s práškem.
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Lydushe » středa 08. prosinec 2010, 22:35
a to by mě taky zajímalo. Dávala jsem ocet, ale používám bambusky, tak jsem ocet zase zrušila..
sodu přidávám, nemám pocit, že by se to dramaticky zlepšilo.
Hlavně máme problém s tím že mimino, když má otlaky, tak se jí rozjede hnusná dermatitida. Takže z froté a bambusek klasických skoro pokaždé, takže je používám minimálně.
Jediný, kdy mi to nedělalo byl prací prášek od Sodasanu - nechutně drahý..
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Lazenka » čtvrtek 09. prosinec 2010, 06:41
Na ten sodasan jsem se dívala taky... cena mě odradila.. Teď chvíli peru v Bambinomio prášku a v lovele..zkusila jsem na tuhle várku sodu, tak uvidíme až to uschne..
Lazenka
Kecka
Kecka

1977 příspěvků
04. prosinec 2007
Zlínsko
Příspěvekod Lydushe » čtvrtek 09. prosinec 2010, 08:59
když já tu Lovelu nemám ráda. Není moc eko.
Jinak peru v Excelu nejvíc,ale po tom jsou ty pleny jako prkno.
.
Chybí vám éteráky do směsky? Máte nápad co umíchat a nemáte po ruce všechno? Použijte AROMIX - geniální nástroj na míchání éterických olejů :)

Aromaterapie, masáže, poradenství, reflexka už i v Praze!
Aromadoteky

Naše další eko, bio, aroma atakdál dítě :-) http://www.eclovicek.cz
Lydushe

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Ivuska.h » čtvrtek 09. prosinec 2010, 18:50
Když tu padla zmínka o kyselinách a bambusu, mám dotaz na všechny. Ví někdo, odkud tato informace pochází? Ono se to totiž po diskuzích tak traduje, ale nikdy se mi nepodařilo zjistit, čím je toto tvrzení podložené. Hledala jsem o tom informace na jedné americké diskuzi, ale nikdo tam o ničem podobném nepsal... Takže já si osobně myslím, že to není pravda, že se to tady začalo šéřit díky jedné nejmenované značce bamb. plínek, které prostě pelichají bez ohledu na cokoliv...
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Lydushe » čtvrtek 09. prosinec 2010, 19:00
Ivuska.h píše:Když tu padla zmínka o kyselinách a bambusu, mám dotaz na všechny. Ví někdo, odkud tato informace pochází? Ono se to totiž po diskuzích tak traduje, ale nikdy se mi nepodařilo zjistit, čím je toto tvrzení podložené. Hledala jsem o tom informace na jedné americké diskuzi, ale nikdo tam o ničem podobném nepsal... Takže já si osobně myslím, že to není pravda, že se to tady začalo šéřit díky jedné nejmenované značce bamb. plínek, které prostě pelichají bez ohledu na cokoliv...

Nevim, bylo to napsané na bambinexkách..
Tak jsem se tím řídila.
Chybí vám éteráky do směsky? Máte nápad co umíchat a nemáte po ruce všechno? Použijte AROMIX - geniální nástroj na míchání éterických olejů :)

Aromaterapie, masáže, poradenství, reflexka už i v Praze!
Aromadoteky

Naše další eko, bio, aroma atakdál dítě :-) http://www.eclovicek.cz
Lydushe

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko