ADV TOP
ADV LEFT

Látkové pleny pro seniory

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Terem » neděle 06. únor 2011, 20:18
Poradíte někdo odkaz na látkové pleny pro seniory? Doufám, že už se jim u nás někdo věnuje. U nás to začalo být aktuální u prababičky. Díky.
Terem
Pískle

89 příspěvků
14. únor 2008
Příspěvekod Trixl » neděle 06. únor 2011, 20:29
Něco bylo na plienka.sk, prodávali do ČR za koruny, momentálně tam nic nemají v nabídce a třeba by ušili.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Klarchen » neděle 06. únor 2011, 20:31
To jsem zěvdavá, zda s tím má někdo zkušenost. Přece jen množství co vylučuje mimi a co dospělák je úplně jiný a podle mě v látkovkách to půjde těžko udržet v takovým komfortu, jako v těch papírových. Tak jsem zěvdavá...
Klarchen
Krafařka
Krafařka

927 příspěvků
03. červenec 2008
Příspěvekod Gladys » neděle 06. únor 2011, 20:34
Já jsem teď při brouzdání narazila na Lucyz, mají tam v nabídce kapsovku pro dospělé, jen nevím, jak by to bylo při úniku stolice, aby dobře těsnila kolem nohou.
Gladys
Klábosilka
Klábosilka

300 příspěvků
22. září 2010
Příspěvekod Bluecat3 » neděle 06. únor 2011, 20:45
..já neporadím kde, ale mám dojem že tu nějaký čas zpět byla podobná diskuze a docela mi uvízlo v paměti jedno -podstatně časově náročnější "provoz" asi bych to při výběru taky zohlednila pokud není nějaká zdravotní indikace kdy je bavlna vhodnější. A ušetřený čas věnovala babičce :erik:
Bluecat3
Drbna
Drbna

4260 příspěvků
21. duben 2008
Příspěvekod Trixl » neděle 06. únor 2011, 20:54
Ta je hezká ta Lucyz, ale asi jen na inkontinenci, taky se mi zdá úzká, pro ležícího člověka má "malý zadek" :)
Složitější provoz asi jen u pokaděné, kdyby šlo jen o únik moči tak jak s dětskýma.
Ještě teda zkušenost s velkejma dětma (školákama) po noci - nutno osprchovat, smrdí. Což asi u jednorázovky zas tak nehrozí. Ale zase jednorázovka oproti látce je nepříjemná a štípe.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Bluecat3 » neděle 06. únor 2011, 20:57
Trixl -určitě máš v něčem pravdu, já nemám vlastní zkušenost a nejsem asi až tak správně ekologicky naladěná :oops: ale nějaký čas to prostě zabere, časem třeba nejde jen o tu inkontinenci...je to jen můj názor, a kdyby se mi chtělo pokusím se pohledat co holky psaly dřív. nějak mi to ale utkvělo v paměti aniž bych to zatím využila. Držím palce ať zakladatelka najde co potřebuje a hlavně ať to vyhovuje.
Bluecat3
Drbna
Drbna

4260 příspěvků
21. duben 2008
Příspěvekod Janina67 » neděle 06. únor 2011, 21:07
Ahoj, snad se bude hodit tento odkaz http://www.inkontinence-v-bavlnce.cz/ , od paní jsem si půjčovala stroj na koberce a vzpoměla jsem si, že šije látkové pleny pro dospělé.

Jana
Janina67
Krafařka
Krafařka

797 příspěvků
11. září 2008
Třebíč
Příspěvekod Trixl » neděle 06. únor 2011, 21:12
No člověče, upřímně ti řeknu, že zatím noční Lea jede v jednorázovkách a až nebude stačit junior tak mám schované velké bavlněné od 5 let tak do max 10 let. Ale kdyby mě nepálili finance, tak tu jednu plínu na noc taky koupím velkou :oops:
Plínek mám už plný zuby :roll:
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » neděle 06. únor 2011, 21:17
Jestli bude zakladatelka pořizovat, tak určitě svrchní kalhotky s PUL rozhodně ne PVC.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Cifka » pondělí 07. únor 2011, 06:55
Zrovna jsem se na to dívala - www.tutina.cz mají látkovky pro dospělé v nabídce.

Já do rodiny na mírné problémy předávala látkové vložky popoliny, stačilo to.
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod Martine » pondělí 09. květen 2011, 23:08
Terem: mám s plenami pro dospělé osobní zkušenosti (jsem inkontinentní), tak pár poznámek k tématu, pokud to teda ještě nemáš vyřešené. Já používám kalhotky a pleny Haipa Daipa, http://haipa-daipa.com/, nosím je na noc a jsem s nimi spokojený. Šijou je na zakázku na míru, což je nejlepší varianta.

S ostatními zkušenosti nemám, jen potvrzuji, že paní z Inkontince v bavlnce také šije pleny pro dospělé na zakázku. A souhlasim s Trixl, ze ty Lucyz maji "maly zadek", možná trochu i Tutina. Při silnějším počurání nebo dokonce pokakání by byl asi opravdu problém.Takže jsou spíš jen pro malé nehody a ne na noc.

Ty od Haipa Daipa jsou široké, na stránkách je vyfocené nemají, ale mají obdobný střih jako pro děti. Opravdu můžu doporučit, stačí jim napsat.
Martine
Pískle

2 příspěvků
08. květen 2011
Příspěvekod Martine » pondělí 09. květen 2011, 23:20
Ještě pro Trixl - mám typ na řešení problému pachu po ránu při špinavých plenách, za použití čistící pěny, nechci tady unavovat ostatní detailama :), pokud bys měla zájem tak mi napiš na martjelinek@seznam.cz, třeba poradím.
Martine
Pískle

2 příspěvků
08. květen 2011