ADV TOP
ADV LEFT

Látkování na záchodě ?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trnka » pátek 15. duben 2011, 20:15
Taky zjišťuju, že v některých partiích začínám být málo ekologická.

Ale jinak se tímhle řešením výrazně ušetří - protože když po močení nepoužiješ papír a opláchneš se řádově litrem vody (stačilo by míň, kdybych nečekala až doteče teplá), není třeba už wc znova splachovat - mísa je opláchnutá, nic nesmrdí.
Vyloženě jen užitkovou vodou bych se sprchovat nechtěla, nevím, co by na to říkaly moje kvasinky - takhle si představuju, že je hubím chlorem.
Trnka
Žvatlalka
Žvatlalka

233 příspěvků
19. únor 2007
Příspěvekod Maderka » pátek 15. duben 2011, 20:30
Nevim, asi jsem moc malo ekologicka a moje globalni stopa (nebojakseto) je zrejme neskutecne nad prumerem, ale aspon peru latkove pleny a mame domaci cisticku, takze manzel si moc libuje, ze mame dost vody na zalevani zahrady. Kdyby za to musel platit za pitnou vodu, tak bychom pestovali jen poust a sukulenty :
Jinak tedy mame jednorazove vsechno ostatni. :oops:
Maderka
Klábosilka
Klábosilka

530 příspěvků
08. leden 2011
Příspěvekod Jahoda » pátek 15. duben 2011, 20:34
Tohle je super diskuse. :)

Já jsem zažila právě ten bidet s vodotryskem. :D To bylo v bytě, kde jsem strávila dětství. Byty se stavěly v šedesátých letech. Akorát teda bidet byl v koupelně a WC jsme měli v samostatné místnosti. Takže to fakt ztrácelo smysl, taky jsme ho moc nepoužívali. Jednou, to jsem byla už na gymplu, měla jsem u nás pár spolužáků na návštěvě, popíjelo se....no a jednomu spolužákovi se bidet velice líbil (bydlel v jiném činžáku, bidet neznal), zkoušel, jak to funguje, no jen si matně pamatuju, jak ten vodotrysk stříkal až do stropu. Mamka se mě pak večer ptala, co jsme to v té koupelně vyváděli, že byla polička plná vody. :oops: :D
Jahoda
Krafařka
Krafařka

800 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Ivuska.h » neděle 17. duben 2011, 15:15
Hasmandka píše:
Ivuska.h píše:Ano, používám látkové ubrousky pro sebe i dceru, teda jen po "malé", jinak používáme bidet.

Ivusko - mohla by jsi prosím (na základě zkušeností) poradit, jaká je optimální velikost? Určitě bych látkové ubrousky na WC chtěla vyzkoušet pro dceru, stejně ji kolikrát musím utírat namočeným ručníkem. Justí nedávno v DMku obdivovala dětský obrázkový toaletní papír a určitě by ho moc chtěla namísto toho recyklovaného, co máme doma. Tak mě napadá, že bych konečně mohla k něčemu využít ty vytahané overálky se vzorkem medvídka Pů a našila z toho pár ubrousků. Myslím, že Jus bude nadšená. :D

Mám všechny ubrousky rozměru 10x18 cm, zdá se mi to tak vyhovující.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008