ADV TOP
ADV LEFT

Látkování na záchodě ?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Jindriska » středa 13. duben 2011, 09:43
Vrtina píše:No, myslím, že učitelky nestíhají ani to papírové smrkání, vzhledem k tomu, co mají některé děti rozmazáno kolikrát až k uším, když si je bereme domů. :D

Tak na tohle si stěžovat nemůžu, to stíhají, ale ty průhozy kapesníků ne. Teď už Nuri nosí jen cizí gumičky do vlasů, ale v tom bych už spíš viděla úmysl, že si holky navzájem půjčují k vyzkoušení :D
Jindriska
Diskutérka
Diskutérka

2255 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Amazonka01 » středa 13. duben 2011, 09:54
Tak my teda používáme :nosočistoplenu: téměž doslova. takové ty jemňounké, milionkrát vyprané. Papírový kapesník jsem neviděla ani nepamatuju :) (ba ne, mám balíček v ledvince, asi tak rok starý :))
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Jindriska » středa 13. duben 2011, 09:58
Amazonka01 píše:Tak my teda používáme :nosočistoplenu: téměž doslova. takové ty jemňounké, milionkrát vyprané. Papírový kapesník jsem neviděla ani nepamatuju :) (ba ne, mám balíček v ledvince, asi tak rok starý :))

Copak v ledvince! Já jeden zapomněla v kalhotách, vyprala jsem s černým oblečením a ty pěkné bílé žmolky na všem, to bylo na sebevraždu :-)
Jindriska
Diskutérka
Diskutérka

2255 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Amazonka01 » středa 13. duben 2011, 10:10
Jindriska píše:
Amazonka01 píše:Tak my teda používáme :nosočistoplenu: téměž doslova. takové ty jemňounké, milionkrát vyprané. Papírový kapesník jsem neviděla ani nepamatuju :) (ba ne, mám balíček v ledvince, asi tak rok starý :))

Copak v ledvince! Já jeden zapomněla v kalhotách, vyprala jsem s černým oblečením a ty pěkné bílé žmolky na všem, to bylo na sebevraždu :-)

JJ, nejlepší je to na černém mikrovlákně, nebo hnědé flísové mikině. Asi by to trumfnul samet, ale ten nevlastním :D
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Llevelyn » středa 13. duben 2011, 10:24
Evita píše:Pro otrlejší mě napadá recyklovat noviny, nebo co takhle inspirace - konévka a ruka? :D

Já jen přemýšlím, jak dlouho by se tam ty látkový utěrky hromadily, než by se vypraly...přece jen objemově je to jinde, než když se látkuje mimino, ne. A prát to po trošce, tak to asi moc ekologický nebude.

Moč( zdravého člověka) se sterilní, obsahuje ureu ( kterou po sobě lidi patlají v Excipialu) a vodu a tak.. nic eklhaftního, žádný breberky. Takže použitý o malé potřebě vyperešse stejnobarevným prádlem ( uschnou a nesmrdí). Po velké by se daly skladovat v kýblíku s víkem, dospoda nasypeš PK, pak dáváš použité, před praním zaleješ vařící vodou ( desinfikuješ teplotou a kyslíkem), celé šplíchneš do pračky, odstředíš, přidáš další prádlo a opereš. Vůbec na to nemusíš sáhnout rukou...

BTW.. nikdy jste nepraly slipy/spoďáry s " rychlým pruhem" :? "Každej" tu dělá, jak když u nich doma hovno jakživ neviděli ( na látce). :D :D
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Jana » středa 13. duben 2011, 10:41
pardon, nečetla jsem to celý, ale proč ne rovnou třeba tohle? sedneš, vykonáš, umeješ, žádnej papír :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Washlet
Jana
Klevetnice
Klevetnice

3558 příspěvků
06. únor 2008
Brno
Příspěvekod Ágnes » středa 13. duben 2011, 10:46
Jindriska píše:Nebo např. v MŠ mají na stolku s velkou samozřejmostí papírové kapesníčky, rodiče jsou povinni je nakoupit!
U nás ve školce byly nejdřív látkové kapesníky (teda děti si nosily), látkové ručníky atd. Co bylo děsný, že zvlášť ty malý si ty kapesníky nechávaly válet tuhle támhle, pak se jedno dítě vysmrkalo do cizího kapesníku nebo ho sbalilo úplně, takže docela eklhaft a učitelky fakt neměly šanci všechno uhlídat. Tak zůstaly látkové ručníky, ty podepsané visí na jednom místě a v pátek si je maminky rozeberou k vyprání (i když některé tam visí snad celé pololetí a jsou víc než zašlé, nevím, jestli ekologické šetření pracího prášku a vody :D ) a kapesníky mají papírové, které prostě po použití vyhodí. Tady mi to nevadí, víc mi vadilo, že Nuri sdílí cizí zelené nudle :D
J.

Celá moje generace agenerace před náma se ve školce utírala do cizích ručníčků a smrkala do cizích kapesníčků a taky jsme to přežili. Měli jsem sice občas roupy, ale i paraziti jsou prý zdraví a děti s roupy prý netrpí tak často astmatem a alergiií.
Když někdo pije mojí dceři z hrníčku se savičkou, nebo lahvičky, tak mě to taky neva, říkám si že bude odolnější. Ve školce je to pravda trochu jiná, tam nevím z jakých poměrů chodí děti , třebas kvůli žloutence a tak,
Ágnes
Klábosilka
Klábosilka

330 příspěvků
08. květen 2009
Střední Čechy
Příspěvekod Mrrmrr » středa 13. duben 2011, 10:53
Holky, nemáte někdo nějaký odkaz na propočty, co je tedy opravdu šetrnější? Jestli praní nebo papír? Protože i ta látka se musí vyrobit, pak peru v něčem, co se taky vyrábí, používám upravovanou pitnou vodu, elektrickou energii z elektráren, opotřebovávám pračku, šnůry, kolíčky...

Mně jde třeba i o ty plíny. Chtěla jsem syna látkovat, ale naučil se na bezplenkovku a spotřebuje 2 plíny na den na čůrání. Když to budu chtít prát, tak je budu buď dlouho skladovat, nebo prát skoro prázdnou pračku, to taky není zrovna eko.

Mít možnost prát v užitkové vodě, tak to tolik neřeším. Ta pitná mi opravdu vadí. Už jsem kvůli tomu dala i několik přednášek tchýni :-?.

Agnes, já třeba po každém použití WC nesplachuju a jako prase si nepřijdu :). Jako po velké ano, ale jinak spláchnu třeba za dopoledne. Hodně piju, dcera taky, tudíž je záchod v permanenci, a té spláchnuté pitné vody je mi fakt hodně líto.
Mrrmrr
Diskutérka
Diskutérka

2163 příspěvků
19. září 2007
všude dobře ;)
Příspěvekod Kacous » středa 13. duben 2011, 12:10
Sharki píše:Holky kde najdu clanek, kde by bylo, ze jsou ty luxusnejsi toaletni papiry vyrabene primo ze dreva? Nikde to nemuzu najit a potrebuju to jako argument pro zname, kdyz nadavaji, ze mame doma pouze ten 100% recyklovany papir ;)

Sharki, tady je tam dole soubor v pdf, kde jsou napsané firmy, které vyrábí papír z nového dřeva.
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Gondwana » středa 13. duben 2011, 12:15
Sharki, tobě někdo nadává za recyklovaný papír?
:? :roll:
Gondwana
Howgh
Howgh

6518 příspěvků
27. září 2006
Nejtmavější město na Bečvě
Příspěvekod Evita » středa 13. duben 2011, 12:38
Llevelyn píše:
Evita píše:Pro otrlejší mě napadá recyklovat noviny, nebo co takhle inspirace - konévka a ruka? :D

Já jen přemýšlím, jak dlouho by se tam ty látkový utěrky hromadily, než by se vypraly...přece jen objemově je to jinde, než když se látkuje mimino, ne. A prát to po trošce, tak to asi moc ekologický nebude.

Moč( zdravého člověka) se sterilní, obsahuje ureu ( kterou po sobě lidi patlají v Excipialu) a vodu a tak.. nic eklhaftního, žádný breberky. Takže použitý o malé potřebě vyperešse stejnobarevným prádlem ( uschnou a nesmrdí). Po velké by se daly skladovat v kýblíku s víkem, dospoda nasypeš PK, pak dáváš použité, před praním zaleješ vařící vodou ( desinfikuješ teplotou a kyslíkem), celé šplíchneš do pračky, odstředíš, přidáš další prádlo a opereš. Vůbec na to nemusíš sáhnout rukou...

BTW.. nikdy jste nepraly slipy/spoďáry s " rychlým pruhem" :? "Každej" tu dělá, jak když u nich doma hovno jakživ neviděli ( na látce). :D :D

Samozřejmě že prala, a mockrát :D , ano, zaperu v rukách a strčím do pračky.
Ale prostě mě představa, že se na záchodě utřu, hodím do kýblu, čekám, až se to tam nahromadí a pak to peru výše popsaným způsobem neláká, toť vše.

Jen si tak říkám, co je nakonec ta "nejčistší"cesta ve smyslu ekologické zátěže. Jestli opláchnutí vodou (moje cesta) nebo recyklovanej papír, nebo praní.
Evita
Kecka
Kecka

1731 příspěvků
25. červenec 2007
Příspěvekod Zlutydabel » středa 13. duben 2011, 13:08
Já už se dlouho tak nepobavila, a to nejen u následujícího příspěvku. Děkuju.

Kacous píše:Shodou okolností byl dnes na ČT2 dokument (asi) o toaletním papíru, vůbec jsem se na to nekoukala, jen jsem zahlédla, jak paní ukazovala, čím se utřít v přírodě - tak prý nějaké šišky, už starší a změklé, pěkně po směru a pak hrst dlouhých starých jehlic ze stromu, poskládat všechny pěkně posměru. Hlavně prý žádné čerstvé listy, aby se neničily stromy :? To už mi přišlo trochu ujeté... Nebo tím možná myslela, jakože by se tím najednou začali utírat všichni?
Zlutydabel
Klábosilka
Klábosilka

407 příspěvků
17. červenec 2009
Berounsko
Příspěvekod Frndulka » středa 13. duben 2011, 13:58
Tahle diskuze mi zvedla náladu a některé hlášky mne veelmi rozesmály :D , přečetla jsem jí celou.

Co se mě týče, látkovala jsem dceru od šestinedělí, já sama používám látkové slipové vložky (vyhovují mi velmi, od doby co je používám jsem nikdy neměla žádný zánět, mykózu apod.), používáme v domácnosti komplet eko drogerii, kapesníčky, toaleťák a prášek na praní, plastové láhve už nekupujeme, pijeme kohoutkovku a pití v plastech kupujeme návštěvám, třídíme odpad, doma máme drtič, na chalupě kompost.

Ovšem nepoužívat toaletní papír mě teda fakt neláká, to bych nedala. Už vidím jak by se tvářil můj muž, kdyby šel na velkou, tam by nebyl papír a já mu dala ručníček ať se utře a poté si to vypere :D, případně, že se může utřít naším malým bílým zakrslým králíčkem :D :D :D(viz ty koťata).
Látkové kapesníky se mi eklují, můj otec je používá dodnes a dělá se mi blivno, když vytáhne z kapsy tu zmuchlanou posmrkanou kouli, roztáhne jí a do toho se vysmrká a poté to zase dá do kapsy :xx: :D .

Používáme tyhle kapesníky http://www.bioobchod.cz/papirove-kapesn ... o/d-76322/

Toaletní papír kupujeme tenhle http://www.akcniceny.cz/detail/tento-ek ... ir-853495/

M.
Frndulka
Drbna
Drbna

4562 příspěvků
20. září 2006
Prágl
Příspěvekod Kacous » středa 13. duben 2011, 13:59
Zlutydabel píše:Já už se dlouho tak nepobavila, a to nejen u následujícího příspěvku. Děkuju.

Kacous píše:Shodou okolností byl dnes na ČT2 dokument (asi) o toaletním papíru, vůbec jsem se na to nekoukala, jen jsem zahlédla, jak paní ukazovala, čím se utřít v přírodě - tak prý nějaké šišky, už starší a změklé, pěkně po směru a pak hrst dlouhých starých jehlic ze stromu, poskládat všechny pěkně posměru. Hlavně prý žádné čerstvé listy, aby se neničily stromy :? To už mi přišlo trochu ujeté... Nebo tím možná myslela, jakože by se tím najednou začali utírat všichni?

No taky jsem na to koukala takhle :? Fakt bych asi našla v lese jiné vhodnější věci (i "neživé") než abych se utírala šiškou (ale pozor, změklou :D ) nebo hrstí jehlic...
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Ivuska.h » středa 13. duben 2011, 22:17
Ano, používám látkové ubrousky pro sebe i dceru, teda jen po "malé", jinak používáme bidet.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008