ADV TOP
ADV LEFT

Látkování na záchodě ?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ivuska.h » středa 13. duben 2011, 22:18
Vydra píše:Tak to si nedovedu představit :?

Nebo možná jo - asi to bude vypadat jako někde na straém Balkáně - vedle WC nádoba na použitý "papír", která bude jistě vypadat vábně a vonět bude určitě také :xx:
Omlouvám se, možná to jde i jinak, ale to mi raději napověz, já nevím :?

Ale kdeže... Normální pytlík na plínky/vložky z PULu...
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Ivuska.h » středa 13. duben 2011, 22:20
Inkognito píše:látkové vložky jsou super, mě už po 4 letech látkování naopak nechutný příjdou ty umělý ulepenky.

Místo papíru bych preferovala žínku po malé, po velké je mým snem bidet. Papír mě nijak neuchvacuje, vlhčený ubrousky štípou.

Toužím po bidetu :erik:

z důvodu zveřejnění intimních snů (tohle nesdílím ani s mužem) inko Maky ;)

Bidet je super, hlavně po porodu a taky pro děcka, nemusím jim (teda zatím jen jí, mladý pán ještě tvoří do plínky :))) odírat zadek papírem.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Ivuska.h » středa 13. duben 2011, 22:21
Llevelyn píše:Záchodovej papír se normálka rozloží... ale třeba v rodinách, s hodně holčičkami, by uvítali nějakou " recyklovací" variantu, možná teda.

Eko varianta s vodou je dobrá, pokud se ta voda dál používá nazalejvání. Už tak mě ničí, když splachuju WC pitnou vodou :-?

No jo.. CHLAP bez dopadu, to se mu to publikuje. :D :D

Ano, na spotřebě toaleťáku je to hodně poznat, když ho vlastně používá jen manžel cca 1x denně. On nebidetuje, což sice nechápu, ale jeho věc :D
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Ágnes » pátek 15. duben 2011, 12:43
Ivuska.h píše:Ano, používám látkové ubrousky pro sebe i dceru, teda jen po "malé", jinak používáme bidet.

Hurá, to jsem ráda, nejsem prase :D ale trochu negramot, protože nevím jak se používá bidet, je to taková ta mísa stím vodotryskem? jak se na ní sedí, když nemá prkýnko? A co se naní jako přesně dělá?
Jinak látkování na záchodě bylo započato a po vzoru Ivusky.h půjdu na bobíka standartním papírem..
Ágnes
Klábosilka
Klábosilka

330 příspěvků
08. květen 2009
Střední Čechy
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 15. duben 2011, 12:57
Ágnes píše:
Ivuska.h píše:Ano, používám látkové ubrousky pro sebe i dceru, teda jen po "malé", jinak používáme bidet.

Hurá, to jsem ráda, nejsem prase :D ale trochu negramot, protože nevím jak se používá bidet, je to taková ta mísa stím vodotryskem? jak se na ní sedí, když nemá prkýnko? A co se naní jako přesně dělá?
Jinak látkování na záchodě bylo započato a po vzoru Ivusky.h půjdu na bobíka standartním papírem..

Nebo jsme prasátka obě, to je druhá možnost :D

Bidet -- vodotrysk ne, to bylo dřív, teď se považuje za lepší řešení kohoutek skoro jako na umyvadle.

Obrázek

Ten konec kohoutku, ze kterého teče voda, je pohyblivý, takže můžeš tím proudem vody "mířit" kam potřebuješ.

Co se týká sedání si na bidet, to je asi dost věc názoru, ale já ho teda používám výhradně tím směrem, jako se sedá na záchod. S kalhotama dole to ostatně ani jinak nejde. Umyju si v pohodě předek i zadek, takže mi to tak vyhovuje. Prkýnko nemá, takže studí :D A co se tam přesně dělá... no po vykonání potřeby přesednu na bidet, prvě teda namíchám teplou vodu :)) Vodu směřuji na vhodné místo, pak namydlím (lze samozřejmě vynechat), teď mám ráda Feminnu od Eoné, viz http://www.eone.cz/product_detail.php?product_id=19217, opláchnu. Pak použiju ručník. Celkem prosté, ne? 8-)

Někteří lidi razí teorii prvě utřít papírem, pak umývat bidetem, ale to mi přijde zbytečné, protože právě tomu dření papírem se chci vyhnout, žejo (hlavně po porodu nebo s hemeroidama atd.). Ale to se prostě liší názor od názoru, třeba Klárku po kadění posadím hned na bidet, kdežto manžel ji prvně utře papírem, protože se bojí, aby náhodou na něco nesáhl :D
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Ágnes » pátek 15. duben 2011, 19:22
Ivuska.h píše: Ale to se prostě liší názor od názoru, třeba Klárku po kadění posadím hned na bidet, kdežto manžel ji prvně utře papírem, protože se bojí, aby náhodou na něco nesáhl :D

Také to tak doma máme, tatínkova holčička je Agneska jenom když není pokajděná, když je tam bobík tak je to najednou maminčina holčička :D Já se teda žádnym mejdlíčkem nikde nemeju, ani dcéru (asi budu zase za čuně :D ) jenom vlasy, ale dík za tip.
Jinak děkuji za vyčerpávající odpověď
Ágnes
Klábosilka
Klábosilka

330 příspěvků
08. květen 2009
Střední Čechy
Příspěvekod Llevelyn » pátek 15. duben 2011, 19:31
Ivuska.h píše:Co se týká sedání si na bidet, to je asi dost věc názoru, ale já ho teda používám výhradně tím směrem, jako se sedá na záchod. S kalhotama dole to ostatně ani jinak nejde. Umyju si v pohodě předek i zadek, takže mi to tak vyhovuje. Prkýnko nemá, takže studí :D A co se tam přesně dělá... no po vykonání potřeby přesednu na bidet, prvě teda namíchám teplou vodu :)) Vodu směřuji na vhodné místo, pak namydlím (lze samozřejmě vynechat), teď mám ráda Feminnu od Eoné, viz http://www.eone.cz/product_detail.php?product_id=19217, opláchnu. Pak použiju ručník. Celkem prosté, ne? 8-)

Jak prosté, milý Watsone.. přesně takhle si to plánuju.. akorát mi to trochu nabourává teorii samostatného WC.. s bidetem je to lepší v koupelně, tak velkouzáchodovou místnost asi mít nebudem. No uvidím... kvůli bidetu i tu samostatnou místnostoželím, o bidetu sním od té doby, co jsem se odstěhovala od našich.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 15. duben 2011, 19:52
Llevelyn píše:
Ivuska.h píše:Co se týká sedání si na bidet, to je asi dost věc názoru, ale já ho teda používám výhradně tím směrem, jako se sedá na záchod. S kalhotama dole to ostatně ani jinak nejde. Umyju si v pohodě předek i zadek, takže mi to tak vyhovuje. Prkýnko nemá, takže studí :D A co se tam přesně dělá... no po vykonání potřeby přesednu na bidet, prvě teda namíchám teplou vodu :)) Vodu směřuji na vhodné místo, pak namydlím (lze samozřejmě vynechat), teď mám ráda Feminnu od Eoné, viz http://www.eone.cz/product_detail.php?product_id=19217, opláchnu. Pak použiju ručník. Celkem prosté, ne? 8-)

Jak prosté, milý Watsone.. přesně takhle si to plánuju.. akorát mi to trochu nabourává teorii samostatného WC.. s bidetem je to lepší v koupelně, tak velkouzáchodovou místnost asi mít nebudem. No uvidím... kvůli bidetu i tu samostatnou místnostoželím, o bidetu sním od té doby, co jsem se odstěhovala od našich.

My máme bidet na záchodě, místnost je široká (to jdu prosím právě teď změřit) 130 cm. Bidet by měl být hned vedle záchodu, jinak to trochu ztrácí smysl.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Llevelyn » pátek 15. duben 2011, 19:58
Ještě je levnější a méně komfortní varianta - bidetová sprcha ( skvělá i na vyplachování látkových plen :D :D )
http://hobby.idnes.cz/bidetovy-komfort- ... -domov_bma

Jediný co mi na tom vadí je ta ledová voda...

A nebo luxusná bidetovací prkýnko ( až na tu elektroniku fasa..) http://www.koupelny-sen.cz/geberit-aquaclean-4000
Naposledy upravil Llevelyn dne 15. duben 2011, 20:01, celkově upraveno 1
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Trnka » pátek 15. duben 2011, 19:58
O bidetu jsem snila dříve, ale nakonec jsem dospěla k tomu, že hlavní "přínos" bidetu by byl v tom, že bych umývala dvě mísy (stejně tak jsem si přála v kuchyni dva dřezy, s tím výsledkem, že místo jednoho dřezu, co je nutno často leštit (flylady rules!), mám k leštění dva - a již několik let je na druhém dřezu dubový poklop..... zpět k bidetu...

Mám vedle WC pidiumyvadlo s namontovanou sprchovou baterií s výsuvnou hadicí - ta v pohodě dosáhne k WC, takže tam můžu provozovat totéž co na bidetu, jen se mi líp míří:-) Jinak umyvadlo běžně slouží k opláchnutí rukou. Takhle to měli i moji tcháni v panelákovém miniumakartovém WC už před 15 lety...
Řešení není použitelné pro osoby s prostorově výraznějším pozadím, dochází k nedostatku místa ve vnitřním prostoru mísy, případně není vůbec možno zasunout sprchu k potřebným místům. Ale tak vycházím z toho, že kovaný ekolog je z principu spíše štíhlý... (neboť mu planetární svědomí nedovoluje nadměrnou konzumaci).
Trnka
Žvatlalka
Žvatlalka

233 příspěvků
19. únor 2007
Příspěvekod Llevelyn » pátek 15. duben 2011, 20:04
Trnko.. jsem asi mizerný ekolog :D :D resp. moje zadel je málo ekologická. Umývání dvou mís by mi vadilo nejméně, pořád mi vadí ta pitná voda na mytí a splachování, ale to jde v domě pořešit jímkou a čerpadlem ( ale nesmí se to a chceš li být ekolog, tak ti prý vodárny nastaví otřesný tarif)
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Maggiemae » pátek 15. duben 2011, 20:07
Bidetovou sprchu mám teplou, připojenou na baterii od umyvadélka, a je to komfortní, nemusím nikam přelézat :) Naši ji mají připojenou rovnou na podomítkovou baterii.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5117 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Klaris » pátek 15. duben 2011, 20:08
se tu bavím děvčata :D

nicméně pozooor - naši mají tu sprchu co se namontuje přímo do záchodu a ta voda se tam i zhřívá - takže je teploučká a příjemná, fakt, vyzkoušeno na vlastní p*deli :D A ocením to i s věčně ukáknutým bobkem u zadinky u čytřleté (navíc když to má tak lepivé, že to nejde papírem dolů)
Akorát je teda nutno vždy mísu ucpat zadkem, páč sprchuje směrem vzhůru (ale dá se to i vypnout proti nenechavým tlapkám, na boku záchodu je pár nenápadných tlačítek)
Teda nevím kolik to stálo, ale doost se mi to líbí
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8475 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Llevelyn » pátek 15. duben 2011, 20:13
Klaris.. jako myslíš to kosmický prkýnko? Týjo.. to musí být bomba. Chci bidet, nechci přestavbu a nechci ledovou vodu.. to bych nedala. :D
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..