ADV TOP
ADV LEFT

Jak naimpregnovat PUL svrchnacky?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sharki » úterý 19. duben 2011, 21:10
Daji se nejak znovu naimpregnovat PUL svrchnacky? Asi jsem je znicila v susicce a provlhaji - cele ne jenom svy. Jsou to Imse Vimse a je mi lito je odepsat, navic jine uz nemam, davam je uz jenom na noc... Mate nejakou radu, nez se pustim do experimentu? :D diky
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Ivca79 » úterý 19. duben 2011, 21:19
S kamarádkou jsme impregnovali v takové té impregnaci na goretexové oblečení (ta, co se do ní oblečení namočí) - úspěšně.
Dřív, než mi to někdo vmete, tak upozorňuju, že impregnace nemá atest pro děti do tří let, ale normálně pak kalhotky Imse Organic a Bambino Mio fungovali

Jinak se doporučuje zatírat švy "vlněným voskem", který se dá koupit u prodejců látkovek
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Sharki » úterý 19. duben 2011, 21:50
No ja bych radsi prece jenom neco prirodniho... A to zniceni te PUL vrstvy se stava bezne castym pranim nebo je to moje chyba a znicila jsem je tou susickou?
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava
Příspěvekod Ivca79 » úterý 19. duben 2011, 22:03
V tom případě ten vlněný vosk... stojí do 50,-, malý kelímek, zatřeš tím švy, můžeš taky zkusit zahřát fénem....

Všechny PUL kalhotky se můžou časem opotřebovat (praním, nošením).... ale třeba taky vím, že k provlhnutí u Imse dochází, pokud je zvolena špatná velikost (plína je natěsno na kalhotkách) nebo je plenka málo vycpaná a prostě něstíhá.... a pak dochází ke knotovému efektu po vnitřní straně... vyřešit se dá větší velikostí kalhotek nebo lepším vycpáním pleny

MMCh impregnaci na gore jsem použila i na nepromokavou dětskou kombinézu protože o ničem přírodním a s atestem pro děti do 3 let nevím... a stejně sem s ní impregnovala bundu na nošení dětí... jako sprej bych nedala, ale tohle je přípravek určený přímo na tento materiál a nepřekvapuje mě, že výrobci necálují zbytečně testy pro prťata, když membránové hadry nosí hlavně dospělí ;)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Ivuska.h » středa 20. duben 2011, 11:05
Klarkas píše:PUL nesmí do sušičky ;) ani by se neměly sušit na topení...

Kvalitní PUL smí, je to látka původně vyvinutá pro nemocniční použití, takže to muselo snést pravidelnou desinfekci v autoklávu. Problém je, že metod výroby PULu je několik, liší se to ve způsobu, jakým se ta polyuretanová membrána připavní k látce. Může to být buď chemická cesta ("lepidlo") nebo tepelná+tlaková (vpodstatě se to přilisuje k sobě a skutečně fyzicky spojí). Je celkem zřejmé, že druhá metoda je trvanlivější, ale dražší. Výrobci samozřejmě vědí, co používají a podle toho pak doporučují ošetřování výrobků.

Např. v USA mají sušičky snad všichni a z jejich plínkových diskuzí vím, že suší veškeré plínky běžně a bez problémů. Ale je prostě potřeba si vybrat takové, kde to výrobce nezakazuje.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Sharki » neděle 24. duben 2011, 08:23
Tak jsem nakonec zaimprovizovala a natrela je vcelim voskem rozpustenem v oleji. Zatim funguji bezvadne, ale nejsem si jista, jestli preziji vyprani. No bud je budu premachavat jenom v ruce nebo je pak navoskuju znova ;)
Sharki
Drbna
Drbna

4226 příspěvků
16. červenec 2007
severni morava