ADV TOP
ADV LEFT

čtvercové pleny

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lenczii » pondělí 16. květen 2011, 12:33
Ahoj, jsem tu úplně nová a hledala jsem v recenzích o látkových plenách nějaké informace, ale buď jsem špatně koukala nebo to tu není.
Chtěla bych nějaká doporučení ohledně koupě čtvercových plen. Zatím jsem koupila Kikko Lux, ale na pohled se mi zdají docela řídké. Máte nějakou jinou značku, kterou byste doporučili?
A ještě jeden dotaz, které svrchní kalhotky doporučujete, pokud chci používat zavazovací Disany? Zatím mám jen jedny PUL Haipa Daipa a jedny vlňáčky.
Moc díky za odpovědi.
Lenczii
Pískle

10 příspěvků
15. květen 2011
Příspěvekod Gedžitka » pondělí 16. květen 2011, 12:51
Skvělé byly Imse Vimse, ale momentálně se nevyrábí :-( Zkus prohledat obchody, třeba je ještě někde seženeš (já mám vyprodáno).

Hodně savé jsou bambusové Kikko, ale rády mění tvar a smrskávají se. Pokud skládáš na rovno, tak to nevadí, ale na sklady to časem moc nebude.

Vlňáčky jsou nejlepší, jinak jsou dobré třeba Imse Organic nebo Thirsties...

Nějaké recenze tam jsou, ale bývají schované spíš v ostatních diskusích o čtvercovkách.
Obrázek+Obrázek+Obrázek=Obrázek
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Michalka » pondělí 16. květen 2011, 12:54
ja mela taky kiko lux, ale jsou snad dvoji gramaze, tak jsem objednala oboje a ty jedny fakt byly moc tenky

jinak mam jeste imse vimse 67g jsou taky tenoucky a pak mam 100g a ty jsou veeelky, ale super

svrchnaky jsem pouzivala vlnaky bud doma vyrobeny, nebo disany a imsevimse takovy kalhotkovy

jese jsem mela PULky od thirsties, ale s tema jsem moc spokojena nebyla

Imse vimse svrchnaky taky dobry, ale vlnaky jsou vlnaky ;)
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Lenczii » pondělí 16. květen 2011, 12:57
Díky za odpovědi. Já nejdřív musím přijít na to, jak to tady funguje, abych se neptala na to, co už tu je.. Ale zatím se rozkoukávám a tápu.. :)
Lenczii
Pískle

10 příspěvků
15. květen 2011
Příspěvekod Lydushe » pondělí 16. květen 2011, 12:58
Ahoj,
zkusila bych se poohlédnout po klasických českých čtvercovkách někde na bazaru. Já rozhodila sítě po rodině a pár jsem koupila na MMB.
Na vázačky dávám disany vlňáky nejraději.
Pak mám ještě vlňáky Baby Beehinds a nebo jejich PULky.
ImseVimse dobrý, ale pak měla malá ekzém, tož jsme museli s látkováním na čas přestat a už jí nesedí.
Takže pokud chceš, prodávám vrchní Imse 4-9 kg. Jsou velmi zachovalé.

EDIT: ještě jsem hodně spokojená s Popolini vícevstvými čtvercovými..
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Michalka » pondělí 16. květen 2011, 12:59
Lenczii píše:Díky za odpovědi. Já nejdřív musím přijít na to, jak to tady funguje, abych se neptala na to, co už tu je.. Ale zatím se rozkoukávám a tápu.. :)

to prijde a pak marne budes vzpominat na dobu pred tim, nez jsi tyhle stranky objevila :-)
Michalka
Treperenda
Treperenda

1108 příspěvků
22. srpen 2010
Příspěvekod Káča » pondělí 16. květen 2011, 13:44
Ahoj,

mně Kiko lux tenký nepřipadají, ale zase mi dost zežmolkovatěly :grr: Jinak tvarově a gramáží mi připadají dobré.
Bambusové Kiko nedoporučuju, byla jsem z nich nadšená první měsíc, pak se srazily, ale tak že nejen změnily tvar, ale ten lem se celý zkroutil a k použití mi už nepřipadaly vhodný. Skvěle se s nima ale vytírá - aspon něco :)

Pokud máš blízko Ikeu, prodávají tam pod názvem osuška také plenky. Ty mi připadají asi nejlepší, co jsem v ruce měla. Nejsou tenký, jsou obšitý, nemají žmolky. Ale používám je jen pod hlavičku, na zastínění apod., takže nejsou durch prané - nevím, co udělají při klasickém látkování.

Jinak na vázačky vlňáky, nejlíp ten balík přikryjí. Já zkraje používala jen PUL a než jsem koupila vlňáky, tak jsem zavazovačky nepoužívala. Pod pul dávám klas. sklad nebo kalhotovky.
Bára 30.4.2007
Vojta 30.10.2010
Káča
Treperenda
Treperenda

1011 příspěvků
15. červenec 2007
Mělník
Příspěvekod Gehenna » pondělí 16. květen 2011, 13:51
Nejlepší, co mám, jsou bambusové anavy čtverce a pak plínky ještě po nás :erik:
Jinak střídám dvoje vlňáky, dvoje pulky a dvoje flísáky.
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Dib » pondělí 16. květen 2011, 14:28
:?

OT - měla jsem chvilku pocit, že už vím co potřebuju a že se nějak orientuju. ale dycky když začnu číst jakoukoliv debatu o látkování, jsme zas znovu ztracená a absolutně nevím co jako, kde, za kolik, nač a tak.
no dobře, pokračujte, pokračujte, třeba mi to jednou všecko zapadne do sebe..
:kluk:
Dib
Drbna
Drbna

4459 příspěvků
15. listopad 2006
tělem dobříš, srdcem valašsko
Příspěvekod Gehenna » pondělí 16. květen 2011, 14:40
Dib píše::?

OT - měla jsem chvilku pocit, že už vím co potřebuju a že se nějak orientuju. ale dycky když začnu číst jakoukoliv debatu o látkování, jsme zas znovu ztracená a absolutně nevím co jako, kde, za kolik, nač a tak.
no dobře, pokračujte, pokračujte, třeba mi to jednou všecko zapadne do sebe..
:kluk:

Neřeš :D
Budu mít v látce třetí a doteď látkařkám vůbec nerozumím :D :D
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Dib » pondělí 16. květen 2011, 14:43
:)
tak myslíš, geh, že aj s přístupem - koupím prostě několik (spíš víc) čtverců a ze dvoje vlňáky a dvoje PUL svrchňáky (které jsou ty NEJ nevím, nezvládám), a tím LÁTKUJU a jde to - můžu existovat? a arnošt taky?
Dib
Drbna
Drbna

4459 příspěvků
15. listopad 2006
tělem dobříš, srdcem valašsko
Příspěvekod Newvelchi » pondělí 16. květen 2011, 15:05
Dib píše::)
tak myslíš, geh, že aj s přístupem - koupím prostě několik (spíš víc) čtverců a ze dvoje vlňáky a dvoje PUL svrchňáky (které jsou ty NEJ nevím, nezvládám), a tím LÁTKUJU a jde to - můžu existovat? a arnošt taky?

Nejsem Geh - ale takto se dá látkovat a existovat docela dobře ;)
**Aleš** 28/12/2006 - 4060 g a 54 cm, 14:08 - Na Bulovce Praha 8
**Alžběta** 20/01/2009 - 4730 g a 54 cm, 13:38 - Brandýs nad Labem/ Stará Boleslav
**Albert** 07/01/2013 - 4210 g a 50 cm, 8:58 - Na Bulovce, Praha 8
Newvelchi
Kecka
Kecka

1787 příspěvků
15. únor 2009
tam kde je má rodina jsem doma
Příspěvekod Lenczii » pondělí 16. květen 2011, 15:24
Newvelchi píše:
Dib píše::)

Taky si myslím, že takto se látkovat dá úplně v pohodě. Ale jako absolutní začátečník nemůžu dávat rady, mám to jen vyčtené z různých diskuzí. Já teprve mimčo očekávám, takže zkoumám a postupně kupuji, co mi přijde vhodné.. :D
Lenczii
Pískle

10 příspěvků
15. květen 2011
Příspěvekod Lenczii » pondělí 16. květen 2011, 15:32
Káča píše:Ahoj,

mně Kiko lux tenký nepřipadají, ale zase mi dost zežmolkovatěly :grr: Jinak tvarově a gramáží mi připadají dobré.
Bambusové Kiko nedoporučuju, byla jsem z nich nadšená první měsíc, pak se srazily, ale tak že nejen změnily tvar, ale ten lem se celý zkroutil a k použití mi už nepřipadaly vhodný. Skvěle se s nima ale vytírá - aspon něco :)

Pokud máš blízko Ikeu, prodávají tam pod názvem osuška také plenky. Ty mi připadají asi nejlepší, co jsem v ruce měla. Nejsou tenký, jsou obšitý, nemají žmolky. Ale používám je jen pod hlavičku, na zastínění apod., takže nejsou durch prané - nevím, co udělají při klasickém látkování.

Jinak na vázačky vlňáky, nejlíp ten balík přikryjí. Já zkraje používala jen PUL a než jsem koupila vlňáky, tak jsem zavazovačky nepoužívala. Pod pul dávám klas. sklad nebo kalhotovky.

Kačko, Ikeu blízko mám, jen pod pojmem osuška mi vyjelo několik možností, máš na mysli tuto osušku? : http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00129908
Lenczii
Pískle

10 příspěvků
15. květen 2011
Příspěvekod Kacous » pondělí 16. květen 2011, 15:37
Já mám taky Kikko lux eco (nebělené) a jsou to velmi tlusté bezva pleny. Řídké mi nepřijdou vůbec. Pak mám nějaké české pleny nové, ty už jsou řidší a pak pár asi 30let starých plen a ty mi teda nějak extra tlusté taky nepřijdou.
No a pak 3 bambusové Kikko, to jsou dle mně nejúžasnější čtverce, kupodivu se mi ani nesrazily. Ale skládám narovno, takže je mi to fuk.

A Ikea pleny mám taky, ty barevné na utírání, tu jednu na zadek a jako jediná ze všech plen mi žmolkuje :D :D :D

No a na noc a delší cest mám Bamboo Prefold od Babyidea a ty jsou nejsavější a nejštíhlejší.

Svrchní kalhotky mám IV Organic a Thirsties Duowrap, Th. mám o fous radši. Vlňáky jsem teď pořídila IV a taky jsou bezva.
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009