ADV TOP
ADV LEFT

čtvercové pleny

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gehenna » pondělí 16. květen 2011, 15:46
Newvelchi píše:
Dib píše::)
tak myslíš, geh, že aj s přístupem - koupím prostě několik (spíš víc) čtverců a ze dvoje vlňáky a dvoje PUL svrchňáky (které jsou ty NEJ nevím, nezvládám), a tím LÁTKUJU a jde to - můžu existovat? a arnošt taky?

Nejsem Geh - ale takto se dá látkovat a existovat docela dobře ;)

Jj :)

Navíc čím míň toho víš, tím míň Ti toho chybí.
Od půl roku Přemka používám jako vkladačky na spaní ty ikea ručníky (na den starší - prošoupané, otřepané apod. čtverce), sice je to celkem vypasené, ale to mě nijak nestresuje :grr:
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Kejmiska » pondělí 16. květen 2011, 15:53
dib, jak moc je to akutni? behem cca mesice bych mela volnych minimalne 30 ctvercu - vyrobce fakt nevim, je to po synovci z konce osmdesatek,plus nejake svrchnaky PUL
Kejmiska
Howgh
Howgh

5333 příspěvků
09. listopad 2008
Příspěvekod Lydushe » pondělí 16. květen 2011, 15:56
Dib píše::)
tak myslíš, geh, že aj s přístupem - koupím prostě několik (spíš víc) čtverců a ze dvoje vlňáky a dvoje PUL svrchňáky (které jsou ty NEJ nevím, nezvládám), a tím LÁTKUJU a jde to - můžu existovat? a arnošt taky?

ano já tak funguju.
Mám čtverce, dvoje vlňáky, dvoje pulky, které jsem někde potkala.
K tomu jsem dokoupila vázačky. Zkusila i nějaký tvarovaný moderní pleny, ale u těch mi vadí, že neschnou..
Pár vkládacích plenek jsem koupila a bylo.
Fakt jedu hlavně ve čtvercích.
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Katalinka » pondělí 16. květen 2011, 18:17
Přidávám se k receptu klasické čtvercovky sehnané po známých a bazarech (ty já používám v kombinaci s Mokomini nebo mokomidi (http://www.pejashop.cz/plenkove-zbozi/moko-midi-flis) v rámci rychlého rozbalování a výměny v rámci "bezplenkovky") a nebo pak vázačky Disana ve vlňáčcích Disana. Do nich skládám disana čtvercovky, na měsíčního prcka mi to přijde nejlepší, je to nejméně hmoty. Přebaluju ale jakmile je mokro, takže nepotřebuju nic, co by megahodně sálo a vydrželo několik pročůrání. (Ale dobře savé jsou kdyžtak bambusové čtvercovky, savé a heboučké ;))
Katalinka
Klábosilka
Klábosilka

410 příspěvků
11. prosinec 2009
Praha
Příspěvekod Rezekvitek » pondělí 16. květen 2011, 19:19
Lenczii - nejsem sice Káča, ale dovolím si předpokládat že opravdu myslí ty z Ikea co jsi na ně hodila odkaz a rovnou se přidám že jsou fakt fajn, já je ( i ty barevný ) točím normálně na zadek s ostatními čtverci už na druhý mimčo a zrovna jsem si při věšení prádla včera říkala že jsou to nejsilnější ( gramáží ) plenky co tu mám ( jinak mám směsku co mi darovali kamarádi, malej poklad to byl - cca 120 čtverců co požívali na široký balení na papírovou plenu, takže jako nový. Tak mi nezbylo než začít látkovat, když už jsem k nim přišla takhle zadarmo. Tudíž jedu jen a výhradně ve čč. )
Jo a kikko bambus ( ty barevný ) mi zatím tedy nijak problémy nedělají, mám je tu 4měsíce, používám na utírání, pod hlavu a tak, občas i vyvářím a zatím drží!
Rezekvitek
Klevetnice
Klevetnice

3572 příspěvků
25. duben 2010
Příspěvekod Gehenna » pondělí 16. květen 2011, 19:32
Bambusové neničí vyváření, ale ocet, co se dává leckde na praní k látkovkám (třeba zde, než jsem na to přišla :roll: )
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Bludicka » pondělí 16. květen 2011, 19:51
Dib už jsme ot, ale já jsem "látkař ekonom" takže jsem si vystačila se třema domapletenýma vlňákama (teda celkem se šesti, páč pak bylo třeba větší velikost, mám vzrůstem malý děti, takže druhá velikost jim vyjde až do odplenkování) vždycky dvoje dlouhý, takže fungovaly zrovna jako gaťata a nebylo potřeba dávat nic navrch a jedny krátký, když jako chci jiný kalhoty než ty vlňáky :D . K tomu páč mám prastarý čtverce co už dávno nejsou čtverce, ale rozšláplý kosodélníky, takže se z toho blbě dělají sklady používám zavazovačky disana jako ochranu vlňáků před stolicí, točím cca 20 kousků těch zavazovaček. Funguje skvěle na novoška i na neposedný batole :D
Náklady cca 6x 250 kč za vlňáky + 20x 80kč disana zavazovačka + čtverce"kosočtverce" zděděné 0Kč + dvě snapky cca 45kus? (používám jako zlepšovák na zavazovačku když ji dávám na peroucí se batole) výbava celkem za 3200 nebo tak nějak na celý plenkový období (mám v tom třetí dítě, začala jsem u druhorozeného v jeho batolecím období) měla jsem i PULky, ale už jsou z domu, vlna je vlna :D
Bludicka
Drbna
Drbna

4237 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Dib » středa 18. květen 2011, 14:04
dočítám až teĎ, děkuju moc za všecky podnětné příspěvky!!
já to teda nezvdáááám :D a nakoupím eště pár čtverců. a disany zavazovačky. a ostatní jakože nestihnu, a pak taky nestihnu, a pak už budu vědět že netřeba zkoumat nejsavější vložku do čtvercového skladu a tak dál :D
děkuju, fakt :kluk:
Dib
Drbna
Drbna

4459 příspěvků
15. listopad 2006
tělem dobříš, srdcem valašsko
Příspěvekod Lenczii » pátek 20. květen 2011, 13:16
Tak jsem dneska byla v Ikee, když tam mají slevu 20% na všechno a koupila jsem ty osušky (alias plenky), vzala jsem jich hned 8 balení, tudíž jako 24 plenek, tak jsem na to zvědavá.. :)
Jinak ještě dotaz, pokud si to někde ještě přečte.
Používáte čtvercové plenky i na "starší děti"? Někde jsem četla, že je to nejvhodnější na novorozence a pak začít s těma kalhotkovýma..
Lenczii
Pískle

10 příspěvků
15. květen 2011
Příspěvekod Faraya » pátek 20. květen 2011, 13:33
Lenczii: Já jsem s látkovýma začínala v 6m H, dokoupila nějaké vkládačky(bo zas ten megaobjem 3čč mipřišel maso),pak jsem přešla na kalhotovky a po pár měs. jsem se pokorně vrátila k čč, neb mi přijdou nejlepší, přebalovala jsem po počůrání, max po 1,5 hod a na to byly supersavé dlouhoschnoucí kalhotovky k ničemu.

Teď u J zas vedou čč, neb zkouším bezplenkovku a na to jsou ideální.
Faraya
Žvatlalka
Žvatlalka

199 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Gehenna » pátek 20. květen 2011, 13:36
Lenczii píše:Tak jsem dneska byla v Ikee, když tam mají slevu 20% na všechno a koupila jsem ty osušky (alias plenky), vzala jsem jich hned 8 balení, tudíž jako 24 plenek, tak jsem na to zvědavá.. :)
Používáte čtvercové plenky i na "starší děti"? Někde jsem četla, že je to nejvhodnější na novorozence a pak začít s těma kalhotkovýma..

jo, i na staršího:)
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 20. květen 2011, 19:11
Lenczii píše:Tak jsem dneska byla v Ikee, když tam mají slevu 20% na všechno a koupila jsem ty osušky (alias plenky), vzala jsem jich hned 8 balení, tudíž jako 24 plenek, tak jsem na to zvědavá.. :)

Já teď Ondrovi dávám čtvercovku narovno do svrchňáků, když mi dojdou kalhotkovky (teda spíš když jsou všechny neposkládané na obrovské hromadě :D ). Musí se holt dřív přebalit, ale normálně to funguje.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Sarah3 » pátek 20. květen 2011, 19:16
Bambusové pleny hlavně ničí kyselina citrónová, která se přidává i do některých eko prášků a gelů, rozežírá to vlákno... ;) Takže bacha třeba na Ecover.

A ve čtvercích jsem měla oba kluky až do konce, kalhotkových jen pár na dlouhé trasy, na noc a na parádu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lenczii » sobota 21. květen 2011, 09:42
Tak to jste mě potěšily ;)
Protože mně to přijde se čtverci jednodušší, než ty kalhotkové. Zatím mám kalhotkových jenom 5 a 4 AIO a zbytek čtverce a musím říct, že mi to přebalování se čtverci přijde jednodušší, alespoň na první pohled. Uvidíme, až se prcek narodí, zda mi to tak bude připadat i potom :D
Lenczii
Pískle

10 příspěvků
15. květen 2011
Příspěvekod Dib » sobota 21. květen 2011, 17:44
sarah, můžu se, prosím, zeptat, cos ke čtvercům používala ty? jako dalas jenom třeba dvě čtvercovky nebo eště něco? a co doporučuješ? nějaké froté vícevrstvé vložky? či co?
Dib
Drbna
Drbna

4459 příspěvků
15. listopad 2006
tělem dobříš, srdcem valašsko