ADV TOP
ADV LEFT

Chci být asi látkařkou.... resp. jak začít?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Swetlex » neděle 11. prosinec 2011, 22:56
Eda byl jako mimino opruzenej úplně děsivě, ze začátku ok, pak se to rozjelo a vlastně celé prázdniny byl jak rudá záře nad kladnem. Zkoušela jsem i hnusky, nepomohl (a já byla tááák ráda, představa jak mi kamarádky co nesnáší látkovky budou předhazovat, že hnusky jsou přece nejlepší, to by mě mrsklo). Pomohlo větrat, větrat a větrat. Navíc praktikovat BKM a nejvíc pomohlo že neměl na kůži bobek, to stačila půl minuta a bylo červeno.
Navrch nepoužívat ubrousky, mýt pod vodou a pořádně usušit.
Celé to trvalo do cca 3-4 měsíců, kdy se to rádo vracelo, ale jak pak byla plína bez bobků a byl často větranej, byl klid. A to prosím máme doma ledovatou podlahu až to neni pěkný. Snažila jsem se ho držet na dece, ale chlapci jsou oba otužilí, já bez bačkor nedám ránu, oni mi tu po ránu běhaj bosky a nejlépe nahatí (19-20C) s tím, že pod námi nikdo nebydlí.
Swetlex, Vávra 11/06, Edoušek 6/09 a Frída 6/14
http://www.ditevsatku.cz - kamenný obchod i e-shop
ObrázekObrázekObrázek
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Gehenna » neděle 11. prosinec 2011, 22:56
Xsamotar píše:Matraci má teda taky kokos/pohanka, ale tu teda nedám :D to zaručeně počůrá a já to nebudu x krát denně převlíkat :)
Ale karimatku tady máme, tak zkusím tu. Ta by jí mohla kouzat míň jak deka.

Letko - ale jinak mi přijde, že jelikož pod náma je jenom sklep, tak od země táhne krapet víc. Ale tak to je fuk :)

Nechápu, proč nemáš rovnou protipočurávací podložku :roll: :)
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Le_chat_noir » neděle 11. prosinec 2011, 22:57
Kebusa píše:V Medvídku je prej emulgátor, kterej tu pokožku dost rozrušuje (tak, jako donutí prolnout olej a vodu, působí i na kůži).

to netusim, kazdopadne pouzivane hlavne umyvadlo a vodu. teplou kdyz se zadari. medvidek mu prdku nijak nedrazdi, u nas spokojenost ... ubrousky jen na cestach...

na fika jsem delala svuj nalev- hermankovy caj, detsky sampon, levandulovy olej pokud si to dobre pamatuji. nebo cerny caj kdyz slo do tuheho ...
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Swetlex » neděle 11. prosinec 2011, 22:58
No je vtipné, že v krámku, který je podsklepený je teplejší podlaha než u nás doma. Ale myslím že je to tím, že sklep přeci jen ventiluje, kdežto byt pod náma se otevírá jednou za 2 měsíce a nemá šanci to větrat. I pokuj u kluků, pod kterým je chodba v domě, je teplejší, než zbytek bytu.
Swetlex
Kecka
Kecka

1757 příspěvků
30. srpen 2007
Praha
Příspěvekod Gedžitka » neděle 11. prosinec 2011, 22:59
Xsam, to mě mrzí, jsi první, kdo si mi na ně stěžuje :-(
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Le_chat_noir » neděle 11. prosinec 2011, 23:02
Gehenna píše:
Xsamotar píše:Matraci má teda taky kokos/pohanka, ale tu teda nedám :D to zaručeně počůrá a já to nebudu x krát denně převlíkat :)
Ale karimatku tady máme, tak zkusím tu. Ta by jí mohla kouzat míň jak deka.

Letko - ale jinak mi přijde, že jelikož pod náma je jenom sklep, tak od země táhne krapet víc. Ale tak to je fuk :)

Nechápu, proč nemáš rovnou protipočurávací podložku :roll: :)

jezis, tak je nakup. pak mu jeste davam ctvercovku narovno, zastrcim zepredu a zezadu za body ...

my na smichove meli take jen studeny sklep, asi 4m stropy a ani okolo sousedy co by topili. fik to prezil na koberecku z ikei a nebo dece. tam byla opravdu zima. super jsou ty navleky na nohy. ja si je nemohu vynachvalit. ma je porad ...
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Xsamotar » pondělí 12. prosinec 2011, 07:31
Geh - tak jako protipočůrávací podložku na matraci Zuzka má, ale na ní je přeci ještě prostěradlo, ne? Mám teda i tu přebalovací, ale tu mám zatím jenom jednu na cesty.

No vytáhla jsem návleky a dítě už větrá, tak snad to pomůže :)

Gedžitko - fakt? Mě už to skoro nedrží, jak se to zapíná pořád na jednom místě. Ale používám je dost často no.
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Lachtanicka » pondělí 12. prosinec 2011, 08:16
Ad větrání - jak předcházíte tomu, aby si dítě počůralo tričko nebo body? Zvlášť když leží na zádech?
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Gehenna » pondělí 12. prosinec 2011, 08:17
Lachtanicka píše:Ad větrání - jak předcházíte tomu, aby si dítě počůralo tričko nebo body? Zvlášť když leží na zádech?

Máme holku...
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Lachtanicka » pondělí 12. prosinec 2011, 08:28
Ta moje vykopne radostně nožičky ke stropu a počůrá si bříško... :)
V noci dlouho spí (snad nezakřiknu) a ráno má vždycky takový náběh na opruzeniny. Přes den větráme, mažeme, do večera se to trochu zlepší... a druhý den zas dokola
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Gehenna » pondělí 12. prosinec 2011, 08:33
Lachtanicka píše:Ta moje vykopne radostně nožičky ke stropu a počůrá si bříško... :)
V noci dlouho spí (snad nezakřiknu) a ráno má vždycky takový náběh na opruzeniny. Přes den větráme, mažeme, do večera se to trochu zlepší... a druhý den zas dokola

to je špatnou výchovou!!! :grr: :D
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Příspěvekod Klaris » pondělí 12. prosinec 2011, 08:44
já dávala aspoň na noc ty Imse stay dry a namazala zadek silnou vrstvou bambuckého másla po každém přebalení, měly jsme docela spotřebu, ale po měsíci usilovné péče to bylo pryč
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8436 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Le_chat_noir » pondělí 12. prosinec 2011, 09:54
vetrani- je na brise a na sobe body nebo triko a navleky. mezi nohama na nudli ctvercovku. menim jak je potreba. nastesti je zvykly si sam docela pekne hrat a tak se tam tak placati na zemi s holou prdkou a prebira hracky ...

kdyz pocura, prevliknu. mame jich dost
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Lucka79 » pondělí 12. prosinec 2011, 10:00
Ondra byl opruzený v kuse snad 3 měsíce:-(. Pořád jsem s tím prudila doktorku, vyzkoušela všechny možné plínky. Pomohla nějaká míchaná mast z lékárny - ťukám - je to dobré několik týdnů. Podle mě do toho chytil nějakou kvasinku a nemohl se toho zbavit, ať měl na zadku cokoliv.

Zlepšovalo to větrání, omývání zadečku čajem, pytlík od černého čaje do plínky, na noc do pleny kus léčivé vlny od Popoliny. Ale definitivně pomohla až míchaná mast.
Lucka79
Diskutérka
Diskutérka

2131 příspěvků
19. červen 2007
Příspěvekod Malva » neděle 22. leden 2012, 21:13
Ahoj holky.

Během látkování jsem zjstila, že se fleky lépe vyperou/méně žlučového mýdla je třeba použít v měkké vodě než v tvrdé (docela koukám). V tvrdé vodě tvrdé žlučové mýdlo, tekuté žlučové mýdlo, soda a TAED. V měkké jen pevné žlučové mýdlo. A jasně prášek na praní.
V měkké vodě byl nějak cítit ocet (2lžíce na pračku).

Jinak prdelku větráme, není opruzená, večer občas mažeme mastičkou preventivně - Bubchen.

Po 2 měsíích přestal malý kakat skoro pokaždé, ale přesunulo se to jen do určité části dne. Nejprve časně ráno, nyní pozdě odpoledne. Takže vychytáváme i separačky k praní.
Řeknou se separačky správně anglicky linners? Jsem to studovala na Imse Vimse. Nějak mi přijde, žei v zahraničí je látkování příliš avantgardní... :?

Jinak jsem zjistila, ž ekdyž se suší bambusky v sušičce, že změknou. Už jsem uvažovala o lázni v octě....ale asi se to vychytalo (nebo je to tou měkkou vodou?)

Jednorázovky dítě mělo jen na cestování, na látkovkách je super, že mu tam vadí jakékoliv vlhko a chce ven :erik:
Když jsem jednou dala malého do nosítka a mělo náhodou jednorázovku, tka začalo řvát, neb ho to nejspíš řezalo mezi nožkama. Při látkovkách je to dobré :hura: :hura: :hura:
Těšíme se na naše tygříčata :-) :holka: :kluk:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Porod Daníčka
Malva
Klevetnice
Klevetnice

3718 příspěvků
17. prosinec 2007
Dálný sever :-)