ADV TOP
ADV LEFT

látkování - mám čtvercovky, co dál?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Amazonka01 » sobota 17. září 2011, 13:49
Dib píše:jak může použitá plena nesmrdět? buď je počuraná nebo dokonce pokakaná, prostě smrdí odpodstaty. nechápu..
:kluk:

Dib, jasně, když nacpeš hlavu do koše, tak to smrdí (stejně jako sama plena), ale když vlezeš do místnosti, kde jsou pleny jen tak volně v otevřeném koši, tak necítíš nic.

Pokakanou jsem nikdy do koše nedávala, vždy byla přemáchnutá. Teď už tedy mám jen noční pleny, ale mám čůrací batole, takže nálož a po ránu hýdek, ale i když pleny peru obden (střídám barevné - bílé), tak to prostě v koupelně nepáchne.

Sylvah, v klasickém kýbli (dole uzavřeném) mi to smrdělo taky, protože to prostě dole nevětralo a "kvasilo" to tam. Teď mám tohle a fakt v pohodě.
Obrázek
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod E-liska » sobota 17. září 2011, 14:06
Kebusa píše:Vy to zavíráte? Nesmrdí to??? :?

Jak zavřu plínu do malého prostoru, přijde mi, že čpí. Takže plenky (už druhým dítětem) natvrdo skladuju v obýváku vedle přebalováku - a i ty upřímné návštěvy přísahají, že nic necítí.

Teď budu za prase :D

Já peru tak za dva až tři dny. Skladuju nasucho v zavřeném. Pokud nezapomenu dát pár kapek TTO, tak nezasmrádne vůbec. Pokud zapomenu, tak zasmrádne lehce - ale tu chvíli, než nacpu pračku, přežiju.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Gehenna » sobota 17. září 2011, 14:58
Mi už asi nesmrdí nic, se budu muset zeptat návštěv :D Každopádně peru taky max. třetí den, a to už mívám pár plín i na deklu a žádný smrad necítím...

Jakdyby to nebylo jedno :)
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Ivca79 » sobota 17. září 2011, 15:41
Počůraná plína kojeného dítěte v otevřeném kýblu nesmrdí (pokakaný jsem nemívali moc často, tak nevím :oops: ). Počůrané cokoliv od dvouleťáka smrdí, otevřené, zavřené... prostě kdykoliv :roll:
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Ivca79 » sobota 17. září 2011, 17:36
Kebusa píše:
Ivca79 píše:Počůrané cokoliv od dvouleťáka smrdí, otevřené, zavřené... prostě kdykoliv :roll:

Ale jo, smrdí, když do nich strčíš tu hlavu. Ale místnost, ve které je skladuješ, ne nutně - pokud jsou na luftě atd. ;)

Nene, naše smrdí. Počůrané tepláky hodím přes koupací kyblík v koupelně, kterou máme otevřenou a druhý den se nedá kolem projít :roll:
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Sylvah » sobota 17. září 2011, 19:45
Kebusa píše:
Ivca79 píše:
Kebusa píše:
Ivca79 píše:Počůrané cokoliv od dvouleťáka smrdí, otevřené, zavřené... prostě kdykoliv :roll:

Ale jo, smrdí, když do nich strčíš tu hlavu. Ale místnost, ve které je skladuješ, ne nutně - pokud jsou na luftě atd. ;)

Nene, naše smrdí. Počůrané tepláky hodím přes koupací kyblík v koupelně, kterou máme otevřenou a druhý den se nedá kolem projít :roll:

Jakože smrdí, i když už jsou suché? :? :? :?
Ty jo.

Jo, to musím potvrdit....i suché smrdí šíleně. Musí se to minimálně vyprat v teplé vodě. Když se to nechá jen uschnout, tak je to humus.
Sylvah
Drbna
Drbna

4009 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Káča » sobota 17. září 2011, 19:51
Ahoj,
já ke čtvercům moc ráda používám BI bambusový nudle. S jedním čtvercem je to naše oblíbené balení (štíhlý, pobere jako kalhotovka). Takže bych max. dokoupila tyto vkládačky.
Separačky mi pily krev, takže ty bych vůbec nerešila...
Svrchnáky bych koupila PUL do začátku. Jen to chce asi zkusit, co bude vyhovovat, já třeba tu zminované Haipa Daipa hned prodávala, nevyhovovaly mi.

A k smrádku.... určitě chtěj plíny nějak větrat, mám je v technický místnosti, takže bez víka a od určitýho věku smrdí naprosto příšerně. Řekla bych tak od půl roku, do té doby taky nesmrděly.
Bára 30.4.2007
Vojta 30.10.2010
Káča
Treperenda
Treperenda

1011 příspěvků
15. červenec 2007
Mělník
Příspěvekod Kobylkalucni » neděle 18. září 2011, 10:44
Já jsem plíny házela rovnou do pračky, pokaděné jsem samozřejmě lehce přemáchla a potřela žlučovým mýdlem. Pak docpala ostatním prádlem a vyprala. Bílé/barevné jsem moc neřešila, holt byly plínky občas batikované. Tato varianta mi vyhovovala ze všech nejvíc ( otevřený koš/ uzavřený koš ). Používala jsem VV a thirsties duo wrap. Byla jsem spokojená.
Kobylkalucni
Krafařka
Krafařka

750 příspěvků
30. říjen 2008
Příspěvekod Tobia » neděle 18. září 2011, 12:08
Ahoj,

před nedávnem jsem se tu ptala úplně stejně, jako ty :D Taky jsem měla jen hromadu čtvercovek a v hlavě hlodala myšlenka, že bych u druhého dítěte začala látkovat.

Pročetla jsem diskuzi "Chci být asi látkařkou - jak na to", ptala se holek na zkušenosti a nakonec pořídila: 2x PUL svrchní kalhotky GroVia, 1x svrchní fleecové kalhotky Anavy, 2x novorozenecké kalhotkové plenky Anavy, 3x jednovelikostní kalhotkovou plenku Anavy a k PUL kalhotkám Grovia 2x savé jádro, čímž když chci, tak dostanu 2 "vše v jednom" plenky.

A krabici viskózových separaček Popoliny.

Přes den používám čtvercovky, na to druhou plínku na dvanáctiny a separačku, sepnout snap sponkou a PUL kalhotky na to. Na procházky a nebo když vím, že malá bude chrupat dýl, tak dám kalhotkovou plínku, která toho pojme víc. Na noc dávám jednorázovky.

Dceři jsou dva týdny, víc vycpávat čtvercovky se mi nechce, má v tom pak ohromný zadeček, takže radši dávám menší vrstvu, aby bylo balení co nejštíhlejší a přebaluju častěji. Pročůrané separačky peru, pokajděné vyhazuju. PUL kalhotky, pokud jsou navlhlé, nechám proschnout, vyměním za druhé a peru taky max po těch 2-3 dnech.

Za mě zatím takto spokojenost, u malé zdá se taky. :-) Čtvercovek mám cca 50ks a používám i na utírání, blintění, ... Peru jednou za 2-3 dny, podle toho, jak moc toho je. Skladuju v kyblíku od pracího prášku s víkem. Pročůrané plíny hodím jak jsou, pokajděné namydlím žlučovým mýdlem nebo Lanza marseilským a hodím tak do kýble. Nijak to nesmrdí. Peru na 60C, místo aviváže ocet nebo nic.

Teď jsem si objednala pár bambusových vkládaček a budu je dávat místo té druhé plínky (na dvanáctiny) na ten novoroz. sklad, aby to balení bylo ještě štíhlejší. Malou trápí břicho, čím větší balení na sobě má, tím hůř se jí kope nohama, tak zkusíme tuhle štíhlou variantu a častější přebalování.

Jestli ti moje zkušenost látkařky-začátečnice pomůže ... :-) :-)

T.
Tobia
Kecka
Kecka

1812 příspěvků
25. září 2006
Praha