ADV TOP
ADV LEFT

SOS zničené bambusky

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Dacanka » pondělí 14. listopad 2011, 13:22
Kacous a na žádném jiném prádle se ti fleky nedělají? Mě zaráží ta barva, je to jako rezavé nebo spálené, myslím chcemicky spálené. Teoreticky by mohla dělat neplechu i sama moč v kombinaci s nejakou chemií. Nejsem chcemik nevím s čím se čpavek nesnáší, ale je to divné.
Dacanka
Moderátor kočárkárny
Moderátor kočárkárny

14374 příspěvků
21. září 2006
všude dobře na Moravě nejlíp
Příspěvekod Kacous » pondělí 14. listopad 2011, 13:28
Na jiném prádle ne, ani na jiných plínách, jen na bambusových, a jen na některých. Taky mě to právě zaráží, pochopila bych, kdyby začaly pelichat všechny stejně, pomalu... Ale ty fleky a ta ztvrdlá látka...

Taky mě napadla ta moč, nebo hovínka, je fakt, že je někdy nechám s hovínkem celý den, než to z nich večer vyklepnu :oops: a v tom kýbli leží počůrané než je vyperu... ale dělám to tak pořád...
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Le_chat_noir » pondělí 14. listopad 2011, 13:32
hovnousema to myslim nebude. ja nejsem nijak dusledny clovek a jeste se mi to nestalo ...
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Gedžitka » pondělí 14. listopad 2011, 13:32
No je divný, že jenom některý. Vypadá to drsně.
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4521 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Katchen » pondělí 14. listopad 2011, 21:15
Teď mi to teprve došlo - mám to taky. Mám Popolini nějaké bio ani nevím z čeho jsou a froté tvarované (vše kupované jeté od kamarádky, takže jsem prostě vzala, co měla a celkem jsem neřešila materiál apod). Víc je to na těch Popolinkách, ale i na těch froté. Nepřikládala jsem tomu váhu, ale objevuje se to častěji.

Peru normálně v běžném pracím prášku s našima věcma, ničím to nepatlám, hovňousí skvrny neřeším, skladuju na sucho v prádelním koši. Zatím se plíny nedrolej, ale hnedé fleky máme... Tak to se mám na co těšit.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Pajis » úterý 15. listopad 2011, 10:39
Mám jen Kikko barevné "čtvercovky", které se postupně sráží a krabatí. Když jsem si kupovala druhé balení, pan prodavač mi tvrdil, že je to jistě tím, že jsem je vyprala víc jak na 60°C. (Úplně popřít jsem to nedokázala) Nicméně ta druhá várka už se mi taky sráží a to peru jen na 40°C zcela jistě. Sajou krásně stále, ale tohle mně štve. Tak kdybyste někdo věděl, jak plíny zachovat, budu ráda.
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3836 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Le_chat_noir » úterý 15. listopad 2011, 10:51
pripojuji se ke kikko ctvercum. mam tedy jen ty male ubrousky, ale asi 3 baleni ... nektere srazene jine ne :roll: ty srazene vypadaji opravdu zvlastne ... vic jak na 60 jsem je urcite nevyprala ...
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Atama » úterý 15. listopad 2011, 16:39
Mě se Kikko osuška srazila, když jsem se zapoměla a nalila do pračky aviváž.
Ale mám na nich fleky, takové šedé a fakt nevím od čeho-používám je jen jako osušky
Atama
Diskutérka
Diskutérka

2558 příspěvků
02. březen 2007
Příspěvekod Kacous » čtvrtek 01. prosinec 2011, 10:01
Kikko bambusové čtverce se prostě srážejí, to je prý bohužel normální :-? . Ale na funkci pleny to nemá vliv, jen to není tak estetické.
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Le_chat_noir » čtvrtek 01. prosinec 2011, 10:24
ahoj, jako ze se srazi, dobry, ale aby byly snad polovicni :roll: navic jsem je kupovala jako jemne ... o co lepsi jsou ty obycejme kikko ubrousky nez bambudove ...
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Matap » čtvrtek 01. prosinec 2011, 10:54
Ahoj,

mně se tyhle hnědé fleky začaly dělat na plínách, které jsem nechala na sucho dýl než den a půl u ročního dítka.

Na jak staré dítko je používáš? Předpokládám, že je mu kolem roka? Může to souviset s větším množstvím koncentrovanější moči (nejsou to náhodou plíny na noc?), složením stravy (pomerančový džus).

Zkusila bych je po každém počůrání vymáchat ve vodě, nebo prát každý den...

Kikka bambusové se sráží dost, ale co si mi zákaznice stěžují, tak každému jinak. Asi co šarže, to jiná plína :roll:
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Le_chat_noir » čtvrtek 01. prosinec 2011, 11:00
matap ja koupila prave tri nebo ctyri baleni a mam srazene jen nektere. neni to ani tak barvama, ikdyz oranzova vede, tak nevim ... skoda, uz je nekoupim, ale za tu cenu se mi to ani moc nechce reklamovat :roll: hlavne se parou kraje, to vede jednoznacne oranzova ...
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem