ADV TOP
ADV LEFT

SOS zničené bambusky II.

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kacous » čtvrtek 01. prosinec 2011, 10:07
Moje minulá diskuze o zničených bambuskách

Bohužel to není lepší, přestože ve slizu už neperu. Začaly se mi ničit i bambusové pleny, které jsem ušila asi před měsícem a ve slizu je nikdy neprala. A další hlavně froté plíny pelichají a pelichají. Prádlo je plné cucíků, při věšení musím potom zamést.

Zjistila jsem, že je to pravděpodobně pračkou.... Myslíte, že je možné, že je vevnitř nějaké třeba blátíčko ze slizu, ve kterém se drží nějaký chemikálie (třeba od čističe pračky, od Sava)? Že by pomohl opravář - rozebrat pračku a vyčistit?
Jsem opravdu zoufalá, dneska jsem plíny naložila do vany a peru je tam. Do pračky je dám jen vymáchat a vyždímat.

Díky pokud budete mít nějakou radu nebo postřeh.

*zařazeno
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Tetakosta » čtvrtek 01. prosinec 2011, 10:27
Opravář mi doporučoval jednou za čas proprat pračku octem (nalít láhev octa + vyvářka), nebo kystalickou sodu + vyvářku. Možná by to mohlo zabrat.
Tetakosta
Krafařka
Krafařka

845 příspěvků
28. březen 2010
Praha západ
Příspěvekod Le_chat_noir » čtvrtek 01. prosinec 2011, 10:29
ahoj,

predne je mi to opravdu lito. asi by se chtelo na tu pracku podivat. neni mozne ze treba odesel termostat? nebo jak se to jsmenuje ze tam jde teplejsi voda nez ma? nevim jak s usazeninami. nikdy jsem to neresila a to ve slizu peru druhemu diteti a ve druhe pracce. ta prvni byla opravdu staricka a nic.

hlavne se to tu jeste nikomu nestalo, co z je divne ... ja tipuji pracku :-?
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Kacous » čtvrtek 01. prosinec 2011, 10:38
Termostatem to myslím nebude, ostatní prádlo (barevné...) je v pohodě, ale zkontroluju to, jestli z ní neteče horká voda.

Tetakosta to právě dělám, občas to nechám vyvařit i Savem, teď jsem tam dávala čistič myčky.

Protože jinak nevím, jak by se tam nějaká agresivní chemikálie mohla dostat. Určitě bude asi trochu vevnitř plesnivá, odpadní hadice má zevnitř takové blátíčko... že by to ale najednou po pár letech byla příčina... fakt netuším.

Toho opraváře asi zavolám, pračka je jinak normální, nic jí není, je asi 6 let stará. Nechce se mi kvůli tomu kupovat novou.
Jen se bojím, aby na mě ten opravář nekoukal jako na blbečka... Neznáte nějakého dobrého, z Prahy?
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Le_chat_noir » čtvrtek 01. prosinec 2011, 10:49
a nemuze tam nejake savo ci ten cistic zustat? jako ja z toho mam respekt a do pracky nedavam, pac jen se na nej kouknu na policce tak je neco odbarvene :D :D :D
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Kacous » čtvrtek 01. prosinec 2011, 10:52
No právě, to si myslím, že je jediný přípustný důvod.... I když zas tak často to nedělám, Savem jsem to dělala asi 2x, tím čističem teď před týdnem jednou.
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Betula » čtvrtek 01. prosinec 2011, 11:32
Kacous a v čem teď pereš?
Betula
Kecka
Kecka

1563 příspěvků
29. září 2006
ČR
Příspěvekod Kacous » čtvrtek 01. prosinec 2011, 11:39
Střídám gel z pracích ořechů (ten žlutomodrý, mají ho i v DM) - ale je v něm soda... a Ultrasensitive gel Denkmit.
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 01. prosinec 2011, 12:18
Matap ve starší zmínila stáří dítěte a skladování plen, děláš to pořád stejně?
Bambusky jsem myslím nikdy neměla, nechtěla jsem je, když si holky sdělovaly, že jsou choulostivější.
Taky je otázka jaký je ten matroš sám o sobě, jestli změnili továrnu, jiná várka textilu, tyhle plíny se myslím stejně skoro všechny nechají dělat v Číně.
Peru x let ve slizu, perkarbonát jsem na plíny nedávala vůbec pro jistotu.
Jo a to blátíčko, jestli to občas projedeš nějakým sypkým práškem, tak tohle mi to nedávno udělalo, když jsem chtěla manželovo montérky vyprat práškem na montérky. Byly trochu oblemcané a líp se to jak ve slizu nevypralo :grr:
Blátíčko v sejtku a hadici mi vždycky dělali jen ty práškové prací prostředky.
Ještě mě napadlo jestli používáš krystalickou nebo práškovou sodu. Na tu práškovou na netu taky byly ohlasy, že dělá neplechu.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Kacous » čtvrtek 01. prosinec 2011, 13:13
Trixl, já už teď nepoužívám žádnou sodu, jen koupené prací gely. Sypací prášek jsem naposledy použila tak před 5 lety, nebo někdy výjimečně tak 5x za rok.
Rok se o ty pleny starám stejně, prala jsem je ve slizu, sypat se začaly někdy v září.
Bambus je to od různých výrobců - Babyidea, Baby Lucy.... teď ty nový plíny jsem šila z českýho bambusu...

Blátíčko v pračce mám, myslím, že to je ze slizu. Jednou se mi začalo uvolňovat na plenky - takový hnědý skvrnky, tak jsem pračku projela Savem, to pomohlo. To jsem dělala asi někdy jaro/léto.
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 01. prosinec 2011, 13:19
Ještě mě napadá jestli do toho slizu nedáváš málo sody? Takový hnusíky mi dělali mýdlové vločky v pračce, to jsem nevěděla, že se do toho ta soda musí přidat. Měla jsem to i na bubnu nejen na prádle. No a nevím množství, na pračku dávám tak 200-400 ml ne víc než 500 ml na pračku.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 01. prosinec 2011, 14:35
Bláto mi dělá slitz taky, střídám ho s komercí, pračku vyvářím občas kys. citronovou.

Perkarbonát používám na vložky ( materiál jak plíny) nešetřím s ním, zalívám vařící vodou z konvice a jsou pořád bez kazu, i ten PUL drží a funguje. S plínama jsem to dělala taky (různí výrobci, přebážně jsem měla bambusky) jedou teď po kamarádkách další děti a nikdo nehlásí, že by se rozpadaly či něco.

Ta tvoje záhada je fakt záhada.. z obrázku to vypadá jako chemická reakce něčeho s něčím ( klidně s močí...) jako spálené. Soda je hodně agresivní, ale i kdybys nasypala samotnou a zalila vodou, tak to tohle neudělá ( zkusila jsem , tedy ne na bambusu)
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Kacous » čtvrtek 01. prosinec 2011, 15:13
Teď jsem zjistila, že se mi začínají rozpadat i bavlněné Kikko čtverce.... Nejsou teda spálené, ale jsou tenčí a tenčí a začínají se trhat.... :( Zatím 4 z 10.

Napadá mě, jestli prostě nemůžou nějak nenápadně plesnivět, když jsou dva dny v tom kýbli, počůrané, mokré... a další věc, po přebalení je pokládám na droboučký železný pletivo (zakrývá akvárko s cvrčkama). Leží tam třeba celý den, než je odnesu do koupelny.... To pletivo je zelené, ale jak tam pokládám ty plíny, tak už zrezlo.... Tak že by to bylo tím?? To se mi zas ale nezdá ta lokalizace toho spálení...

Ach jo, už fakt nevím :(

Myslíte, že ten opravář praček by mohl pomoct? Je to pračka s předním plněním, takže za buben nevidím...
Naposledy upravil Kacous dne 01. prosinec 2011, 15:20, celkově upraveno 1
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Le_chat_noir » čtvrtek 01. prosinec 2011, 15:16
ja peru kazdy treti den, na sucho skladuji a nikdy se mi to nestalo ze by se plena rozpadla ;-) nekdy nejakou plenu zapomenu kdesi, je mozne, ze je prana i pozdeji. ted uz mam popelnici tak nejak v oku a tak peru podle plnosti ...
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Kacous » středa 07. prosinec 2011, 22:06
Tak příčina je pravděpodobně v příliš silné moči... (a to si myslím, že pije normálně, dřív pil míň, moč není extra žlutá). Začala jsem skladovat plínky namokro, každý den vyměním vodu, zdá se to být lepší, ale prala jsem zatím jen jednou... i když vypelichané plíny už to asi zpět nevrátí :( . Snad se to aspoň zastaví...
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009