ADV TOP
ADV LEFT

Přebalovaci pult nebo přebalovací podložka?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kobylkalucni » středa 15. únor 2012, 14:36
Měla jsem přebalovák na pračce, hned vedle umyvadla, to bylo fajn. Používala jsem látkovky, po propláchnutí v umyvadle a napatlání žlučovým mýdlem šly přímo do pračky. Podle potřeby jsem v umyvadle přepláchla i malého, ale vzhledem k tomu, že nám dlouho trvalo, než nateče teplá voda do trubek a malý proti otužování zadnice velice protestova, používala jsem raději domácí vlhčené ubrousky. Co začal být pohyblivější, přebaluju na čemkoliv, co je zrovna po ruce. Co všechno jste na přebalovacím pultu měly? Vždyť člověk toho moc nepotřebuje, své věci jsem snadno rozmístila kolem pračky - papírová krabice s VV a náhradními svrchňáčky, vedle ní sprej s umývacím roztokem a naskládané suché látkové ubrousky. Někde se mi tam taky válela rybilka či sudocrema.
Kobylkalucni
Krafařka
Krafařka

750 příspěvků
30. říjen 2008
Příspěvekod Zdenicek » středa 15. únor 2012, 14:39
Ivca_k píše:
Ivuškas píše:
Ivca_k píše:Hm, ráda poradím, ale tady jsem se koukla do historie příspěvků a omlouvám se tímto za OT

9. února tohoto roku se zde zakladatelka vyptávala na jakéhosi plastického chirurga s tím, že se chystá na plastiku břicha
12. února tohoto roku odtyčného chirurga vychvalovala, páč u něj byla na odsátí tuku ze stehen
15. února ptá se na přebalovací pult

:? :? :?

Ještě jedna omluva, nedalo mi to, abych neposkytla jistý sumář ;)

Nene, všechno špatně, vyptávala se 2. února a 9. ho chválila... to je rozdíl jednoho týdne a to už se dá leccost stihnout. Nemluvě o tom, že od 2. února do 15. února se dá i otěhotnět a plánovat tedy případně pořízení přebalovacího pultu :D

Pardoooooon, moje omluva, dělám už moc věcí najednou. A beru zpět ... stihnout se to dá :hura: , včetně přesunu tuku z břicha do stehen

mezxitim zjistila, ze na brise neni tuk, ale v brise mimino :D :D

za me - v koupelne pult, mimo koupelnu podlozka, ktera se da v mezidobi nekam odklidit nastojaka
/bez podlozky na gauci si to neumim predstavit, moje deti obcas byly pokazdeny az na zada a krom toho se dost mrskaji i pri rozbalovani, bala bych se o nabytek
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Marka » středa 15. únor 2012, 14:41
Já používala Jáš do tří let.
Nikde jinde jsem nepřebalovala (samozřejmě, že když jsem byli pryč nebo v kočáře, tak jsem musela, ale doma jsem si teda násilí na záda nedělala).
:mimiholka: byla zvyklá, neprotestovala, věděla, že přebalím a pustím zase hrát... nekroutila se, prostě držela, takže to bylo pohodlný i pro mě. Navíc jsem měla všechno pořád pěkně po ruce a uklizený.
Vedle přebalováku byl koš na pleny... byl to vždycky fofr a bylo hotovo :)

Dcera se odplenkovala ve 2,5 letech, ale ještě půl roku jsem ho používala po vykoupaní na položení, namazání, obléknutí....
Marka
Diskutérka
Diskutérka

2926 příspěvků
21. září 2006
ÚB 2006
Příspěvekod Leela » středa 15. únor 2012, 14:48
Sharki píše:Vy co neprebalujete v koupelne, jak mimino ocistite?

na přebalováku nebo teď už prostě kdekoli svleču do plínky, odnesu do koupelny, tam sundám plínku, umeju poeanej zadek, zabalím do ručníku nebo látkový pleny a nesu někam usušit a oblíknout (ten přebalovák ještě celkem funguje, ale přestává být aktuální) - tímto přístupem, aplikovaným i na návštěvách, jsem za 10 měsíců spotřebovala jen minimální množství vlhčených ubrousků :hura:

Danka, já nevím, to se tak něják samo. Když už :kluk: nebo teď už i :mimikluk: prostě nechtěli ležet, bylo jednodušší je postavit, buď na přebalováku a opřít o sebe, čímž ho jistím, nebo pak u gauče či kdekoli, kde mu šlo dát něco zajímavého, aby neutíkal a nechal si připnout plínku. Zbytek oblíkání už většinou i v tom poklusu ;)
Leela
Diskutérka
Diskutérka

2024 příspěvků
26. listopad 2007
Zvičina na dohled
Příspěvekod Biba » středa 15. únor 2012, 16:00
Mám přebalovací podložku na postýlku, používám dosud (dcera má 2 roky)
Biba
Howgh
Howgh

5127 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ame » středa 15. únor 2012, 16:10
moje nová láska :erik:
Obrázek
akorát mimino se mi do vaničky už brzy nevleze :D
a na utírání nastříhané celulózové separačky, na to nasprejuji rozmíchaný hydrofilní olej s vodou, přepírám do roztrhání s plínama
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Kacous » středa 15. únor 2012, 17:52
Já mám krásný přeb. pult - komodu, kterou mi vyrobil děda v ložnici. Přebaluju, převlíkám na něm stále, přijde mi to praktické, neničím si záda a dítě mi nikam neutíká (na zemi, gauči jo). Navíc mám pleny, oblečení... hned po ruce.
Pokaděné dítě přenáším do koupelny do umyvadla umýt. Na miminko jsem měla mističku s vodou a utírala látkovými ubrousky.

Josefko, normálně to zalep nějakou pořádnou lepící páskou (ne průhlednou) kobercovou nebo tou stříbrnou.
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Ame » středa 15. únor 2012, 17:54
Kebusa píše:Ame, Perlan znáš? Levnější než separačky.

tydle zbyly odposledka, byly kupované v drogérce a celkem tuhé, špatně se to rve do plíny :D
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Lasicka » středa 15. únor 2012, 19:03
Holky, poraďte, jak myjete pokaděnej zadek v umyvadle. Máme krátkou baterii, takže proud vody teče tak, že se pod něj vejdou akorát ruce. Jak to dítě držíte, aby se nestudilo o keramiku? Nikdy jsem na to nepřišla. Já bych ho musela vlastně položit na porcelán a mokrou rukou matlat hovínka :? Ad bolení zad na zemi - jsem zvyklá klečet mezi patama a číst si nebo dělat cokoliv jinýho, takže mi to přijde nejpřirozenější i pro přebalování. O tom, že by dítě při přebalování v klidu leželo si můžu nechat zdát.
Lasicka
Howgh
Howgh

9061 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Zdenicek » středa 15. únor 2012, 19:14
mrnavy miminko mam vlastne v poloze na tygrika /polozeny na predlokti, zadkem k zapesti, vetsi proste nohama opru o umyvadlo, vodu spis strikam, vetsi mnozstvi nejdriv otru toaletakem, matlat nemam rada
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » středa 15. únor 2012, 19:23
Dítě se při mytí zadku normálně o keramiku studilo, často ani voda nebyla teplá, děsně to trvalo než tekla, to jsem ho měla x krát umytýho.. :D Já tedy rukou, nevadí mi to.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Kacous » středa 15. únor 2012, 19:23
Já taky posadím na umyvadlo nohama ven (abych nemusela sundavat boty, kalhoty) a rukou nabírám vodu a omývám zadek. Baterii máme vysokou, ale na zadek stejně nedosáhne. U krátké jsem to dělala stejně. Matlání hovínek mi nevadí, ale taky většinu otřu plínkou.
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Lasicka » středa 15. únor 2012, 19:39
Aha, díky za vysvětlení. U nás po dotknutí se porcelánu následoval řev a zmítání se. A ještě tedy dotaz, jak u většího dítěte umyjete hovínko namatlaný kolem pytlíku? Při sezení na okraji umyvadla bych se tam nedostala.
Lasicka
Howgh
Howgh

9061 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Petulka82 » středa 15. únor 2012, 19:50
Větší dítě svléknu do pasu, postavím do sprchy a osprchuju :)
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2630 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko
Příspěvekod Lasicka » středa 15. únor 2012, 20:17
To zní logicky :-) Ale já když si představím, že ho zouvám, svlíkám punčocháče, tepláky, zajišťuju bodíčko proti namočení, bojuju s ním ve vaně, aby nekramařil všechny ty hračky a neházel je do plovoucích hovínek, pak to zase všechno nandavám, tak ho utřu ubrouskama a je to za půl minuty hotový... Jen když mívá průjem a prudí se mu prdka, musím sprchovat a děsně mě to obtěžuje. Každej to má asi jinak.
Lasicka
Howgh
Howgh

9061 příspěvků
01. říjen 2006