ADV TOP
ADV LEFT

Kalíšek nebo tampony na výlet do přírody

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Vladana » pátek 27. duben 2012, 17:25
Ahoj,

nemůžu se rozhodnout, jestli bude lepší menstruační kalíšek nebo tampony (vyhovuje mi obojí) na zítřejší pochoďák. MS mám akorát v začátku, takže fakt hodně silná. Cílem pochoďáku je lovecká chata v lese, bez možnosti si umýt ruce. Je tam klasická kadibudka, plná pavouků, takže tam teda nepůjdu. Budu muset někam za strom do lesa.
Kalíšek je super, ale jak a kam ho vyliju v lese? Na pochodáku bude plno děcek, netuším, jestli se mi povede najít klidné místo na výměnu... Manipulace s tamponem mi přijde v lese rychlejší, ale zase jich budu potřebovat fakt hodně a nebude pořád možnost si odskakovat za strom, navíc po cestě žádné nejsou, máme tu jenom pole.
Budu mít na ruce nějaký desinfekční bablajz (cosi z DM-ka), no ale stejně voda je voda.
Teda vůbec nevím, co bude lepší. Doma se mně zůstávat nechce...
S čím máte na pěší výlety nejleší zkušenosti? Moc moc děkuju.
V.
Vladana
Klábosilka
Klábosilka

432 příspěvků
06. červen 2007
kousek od Brna
Příspěvekod Tanisek » pátek 27. duben 2012, 17:37
vlhčené ubrousky, kalíšek, litr vody a pro jistotu vložku - tak se jistím,když jezdím na jarmarky. Přece jen v některých hospodách nejsou rádi, když je navštěvují "nehosté"....
Vojtík 10.10. 2005
Amélka 8.5. 2009
Berunka 24.12. 2010
Tanisek
Žvatlalka
Žvatlalka

162 příspěvků
24. září 2006
u Plzeň
Příspěvekod Ratta » pátek 27. duben 2012, 17:39
....
Naposledy upravil Ratta dne 24. duben 2019, 08:51, celkově upraveno 1
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Llevelyn » pátek 27. duben 2012, 17:40
Kalíšek, pojistit vložkou. Petku s vodou a ubrousky na ruce, nebo papír nechceš li tahat jeté sebou. Použité tampony bys taky musela nějak sbírat nebo zakopávat, vylití kalíšku mi přijde rychlejší. Desinfikovat nic moc extzra netřeba, uvnitř není sterilno.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Ratta » pátek 27. duben 2012, 17:42
...
Naposledy upravil Ratta dne 24. duben 2019, 08:50, celkově upraveno 1
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Zdenicek » pátek 27. duben 2012, 17:56
ratto, kdyz on nekdo obcas potrebuje vylevat mnohem casteji, treba po hodine ;) a to ne z duvodu hygienickych

jinak - otazka, kam ho vylit v lese mi prijde velmi jednoducha - odhrabnout horni vrstvicku, vylit, zahrabnout ... slozitejsi bude asi najit chvili samoty

llev, myslim, ze desinfekce byla myslena na ruce pred manipulaci
Zdenicek
Howgh
Howgh

14890 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Vladana » pátek 27. duben 2012, 18:04
Že ho jen vyliju a neumytý zavedu zpátky, to mi nevadí. Až přijdeme domů, tak ho umyju.
Jde mi o manipulaci, přece jen než kalíšek poskládám a zavedu, tak mi to trvá... No prostě nejsem tak zručná.
No a taky ho budu muset vylívat častěji, protože za krátkou dobu prostě přeteče. Pro jistotu si vezmu víc vložek, kdybych nenašla vhodný strom. Do kadibudky bych nešla ani kdyby tam ti pavouci nebyli. Jak se znám, při své nešikovnosti by mně tam dolů kalíšek určitě spadl.
K desinfekci - po cestě budeme plnit různé úkoly, takže budu mít dost špinavé ruce (od hlíny apod.). Těma si teda netroufnu dovnitř sahat, takže vlhčené ubrousky a ten bablajz s sebou mít budu. Navíc potom budeme ještě opékat špekáčky. Uf teda, dodržet hygienu bude zítra dost náročné.
Budu si muset nabalit hooodně vody na umytí...
V.
Naposledy upravil Vladana dne 27. duben 2012, 18:17, celkově upraveno 1
Vladana
Klábosilka
Klábosilka

432 příspěvků
06. červen 2007
kousek od Brna
Příspěvekod Llevelyn » pátek 27. duben 2012, 18:06
Valdano, přesně tuhle fobii jsem měla taky :D takže jsem byla uvnitř kadibudky ale vylévala mimo ( atkže jen soukromí bodlo) , zato jít na velkou, to byl nervák :oops:

sorry všem útlocitným.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Tanisek » pátek 27. duben 2012, 18:08
Vladana píše:Že ho jen vyliju a neumytý zavedu zpátky, to mi nevadí a večer ho umyju.
Jde mi o manipulaci, přece jen než kalíšek pozohýbám a zavedu, tak mi to trvá... No prostě nejsem tak zručná.
No a taky ho budu muset vylívat častěji, protože za krátkou dobu prostě přeteče. Pro jistotu si vezmu víc vložek, kdybych nenašla vhodný strom. Do kadibudky bych nešla ani kdyby tam ti pavouci nebyli. Jak se znám, při své nešikovnosti by mně tam dolů kalíšek určitě spadl.
V.

:-) :-) :-) sama sebe si v této situaci velmi dobře představím :-) :-)
Vojtík 10.10. 2005
Amélka 8.5. 2009
Berunka 24.12. 2010
Tanisek
Žvatlalka
Žvatlalka

162 příspěvků
24. září 2006
u Plzeň
Příspěvekod Kobylkalucni » pátek 27. duben 2012, 20:35
Ať přemýšlím jak přemýšlím, i když vložky z duše nesnáším, zřejmě bych na pochod v lese zvolila je a až pak v cíli je vyměnila za kalíšek. I když s desinfekčním gelem by hygiena měla být v pohodě, stejně bych já osobně asi měla psychický blok sahat rukama někam dovnitř. To raději použitou vložku hodit někde do sáčku do batohu, chytnout dvěma prsty za špičku novou, nalepit, nasadit gatě a pokračovat v cestě. Popřípadě bych alespoň prodloužila dobu prvního přebalování tak, že bych před cestou ještě "za čista" zavedla silný tampon, pod něj hodila vložku "matraci". Než se tampon nacucá a proteče a než se nacucá i vložka, to pár hodin může trvat. Dle příbaláku můžeš mít tampon až 8 hodin. Tampon se pak dá vytáhnout za šňůrku bez většího hyg. rizika a dále až do návratu domů jen vložkovat. Toho že tě někdo bude okukovat bych se nebála vůbec, když tě náhodou zatoulané dítě uvidí přidřeplou, první, co ho napadne bude "rychle pryč" aby nebylo za šmíráka.
Kobylkalucni
Krafařka
Krafařka

750 příspěvků
30. říjen 2008
Příspěvekod Sally » pátek 27. duben 2012, 20:54
já bych určitě volila kalíšek, odhrábnout, vylejt, vytřít kousekm toaleťáku, zahrabat, zavést... MMCH fakt vám kalíšek přetejká? Mě ještě ne, i ty první dny jsem vydržela až 8 hodin...

jiná varianta - nevím, jeslti dostupná v Česku - jsou vyhazovací kalíšky...

http://www.softcup.com/

doporučila mi kámoška, už je mám koupený a nastrkaný po baťohách, kdyby se mi něco stalo s normálním kalíškem...
Sally
Howgh
Howgh

7849 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 27. duben 2012, 22:06
prvni dny vylejvam po hodine a pul, zcela plny :roll:
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pátek 27. duben 2012, 23:07
Inkognito píše:prvni dny vylejvam po hodine a pul, zcela plny :roll:

Já taky a někdy i po hodině přetejká, první dva dny jsou :roll: mám Mooncup.
L.e.n.k.a
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Ratta » pátek 27. duben 2012, 23:21
Zdenicek píše:ratto, kdyz on nekdo obcas potrebuje vylevat mnohem casteji, treba po hodine ;) a to ne z duvodu hygienickych

Já vím, že co žena, to jinak silná menstruace ;), ale mám za to, že tato debata se týká pouze hygienických aspektů používání kalíšku.
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Ratta » pátek 27. duben 2012, 23:32
...
Naposledy upravil Ratta dne 24. duben 2019, 08:50, celkově upraveno 1
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků