ADV TOP
ADV LEFT

Svrchňáčky a vyrážka

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lachtanicka » úterý 22. květen 2012, 19:39
Ahoj, můžu poprosit o názory a o radu?

Už asi druhý týden se dceři dělají červené flíčky, až vyrážka, na stehnech, případně na bříšku - prostě tam, kde se kůže dotýkají svrchňáky. Googlila jsem plenkovou dermatitidu a ta to nejspíš není, nebo jen v nějakém počátečním stádiu. Nevypadá to, že by to dceru nějak svědělo nebo bolelo, ale možná jen proto, že to nenecháme rozjet - mažu Sudocremem a Imazolem, Imazol zdá se funguje líp. Občas už dám i jednorázovku, protože tím se postižená místa ocitnou vně plenky a můžou větrat. Vyrážka vždycky tak za 24 hodin zmizí, ale třeba za dva dny se zas objeví jinde.

Samozřejmě bych ale ráda odhalila příčinu, abych tomu mohla úplně předcházet. Napadá mě víc variant:
a/ prostě se zapařuje v horkém počasí - řešením by bylo dát vlňáky
b/ rozjíždí se jí nějaká alergie nebo AE - vypustit vlňáky úplně (mívá je na noc). Poprvé jsem si vyrážky všimla poté, co jsem ji měla v domácích vlňácích v šátku; myslela jsem, že se jí prostě otlačily nohavičky.
c/ doba, kdy tenhle problém začal, se kryje s pořízením svrchňáčků Haipa Daipa, lemovaných fleecem. Nemůže to být reakce na ten fleece?
d/ ???

V noci má dcera vlňáky, přes den většinou točíme PULky Imse Vimse a ony podezřelé HD. Snažila jsem se vypozorovat, kdy se vyrážka objevuje, ale mám podezření, že je tam prodleva mezi tím spouštěčem a chvílí, kdy už je zřetelně vidět. Budu proto ráda za vaše nápady a připomínky. Předem dík.
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Lachtanicka » úterý 22. květen 2012, 19:44
Ještě dodám, že já nejvíc podezírám ty fleecové lemy u HD. Jenže se to ve mně pere, neboť inkriminované svrchňáky se mi děsně líbí (slonečci ;) ) a nerada bych se jich vzdávala. Tak čekám, že někdo jistě napíše, že to tím fleecem být nemůže. Jsem asi blbá. :D
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Kacous » úterý 22. květen 2012, 19:56
Slonečky taky máme ;) Ale myslím, že to může být tím fleesem :( Některé děti na to mohou být citlivější. Ale nejlepší bude to vyzkoušet, HD vynechat na chvíli a zkusit třeba ty vlňáky, kvůli větrání.
Syn má někdy opruzeninu na stehýnku, je to tím, že lemy svrchňáků nasáknou močí a pak to tam dlouho má na kůži.
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Klaris » úterý 22. květen 2012, 20:38
taky nepotěším, může to být flísem, moje děti ho taky nesnesou..

Imazol funguje na to, pokud je tam něco plísňového - což se může samozřejmě druhotně zanést do jakéhokoli podráždění
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8436 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Lydushe » úterý 22. květen 2012, 21:56
Hm tak tohle bylo přesně to, proč jsem nakonec za 3/4 roku přestala ty látkovky používat :-( bylo to horší a horší.
Trochu pomáhaly natahovací vlňáky od Disany, ale jinak to měla prostě ze všeho. Hlavně na stehnech, kde se dotýkaly ty svrchní kalhotky.
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10709 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Xsamotar » středa 23. květen 2012, 08:30
Naše malá taky nemůže fleece. Zkusila bych kalhotky na chvíli vyřadit.
ObrázekObrázek
7 let 22kg 122cm _________________________ 4,5 roku 17kg, 109cm
Obrázek
18 měsíců 11kg, 85cm
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Ty » středa 23. květen 2012, 13:05
Ahoj, můžu se vtírknout??
Já nevím co to je ale malé se udělala na pipině taková suchá kůža..jako neloupe se to - jen taková svraštěla suhá kůža :grr:

Jinak mně teda HD svrchy taky moc nevyhovují. myslím teda ale takový ty pul.
Používám třeba popoliny jednovelikostní +vklad + případně čtverec (jako AIO) - nemá šanci to zatím pročurat ( je v tom sice jako pabrouk noale..), případně bavlněné kalhotky s gumkou a s čtvercem.

Na vlňáky nemám (morál).

J.
Ty
Krafařka
Krafařka

651 příspěvků
07. srpen 2010
Příspěvekod Xsamotar » středa 23. květen 2012, 15:53
Ty - to měla malá taky. Nebo teda má. Vždycky jednou za čas. Pak se to oloupe a je to v pohodě. Já to přičítám citlivé kůži obecně. Že se takhle nárazově obnovuje. Ale teda nekoupeme každý den, jinak by se to asi nedělalo.
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Ty » středa 23. květen 2012, 18:14
X - no co každý den..já nekoupu ani skoro každý týden :oops: Ale má ráda kýbl, tak jí tam občas posadím ;)
Ale samozřejmě pipi a zadek, obličej, sem tam umyju. Nic na mytí nepoužívám, ani ji ničím nepatlu, jen teda teď tohle jsem jí namazala kalciovkou. Ale jinak se mi nezdá, že by měla citlivou kůžičku. Naopak je taková "hezká" (myslím samozřejmě stav kůže :D ) Jen teda na hlavě má trochu seboreu - ale tak asi 2x2 cm, nijak to neřeším.
Dotaz : oloupe se jí to samo, nebo to něčím pipleš?

Díky

Jana
Ty
Krafařka
Krafařka

651 příspěvků
07. srpen 2010
Příspěvekod Xsamotar » středa 23. květen 2012, 18:25
Ty - vždycky to slezlo samo. Právě po tom koupání, když se to namočilo, tak to šlo dolů při utření. Ale muselo to "uzrát". Pár dní to vždycky bylo červené a pak to najednou šlo dolů. Nemazala jsem ničím. Nebo teda zezačátku jo, ale neřekla bych, že to mělo nějaký efekt.
Xsamotar

22157 příspěvků
30. září 2008
Mladá Boleslav
Příspěvekod Ty » středa 23. květen 2012, 18:37
aha ne, ne ona to nemá červené. Ona to má jen vysušené, takové 2 pruhy na každě straně asi půl cm od pipky.
:-?
Ty
Krafařka
Krafařka

651 příspěvků
07. srpen 2010
Příspěvekod Lachtanicka » neděle 27. květen 2012, 10:34
Hm, tak vyrážka je zpět. Fleecem to tedy nejspíš nebylo, možná to ale přiživoval. Jinak používáme už od narození stejné plenky (víceméně čtverce a froté vkládačky), pereme ve stejném prášku. Když to začalo, nezaváděli jsme žádnou novou potravinu. Takže mě napadá už jen to teplé počasí - dcera je učůraná, když je vzhůru, přebalujem tak po hodině, ale asi se v tom stejně zapaří. Dala jsem jednorázovku a mažu...
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011