ADV TOP
ADV LEFT

Akú látkovú plienku pre 4r. dieťa

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ivana715 » středa 07. listopad 2012, 08:42
Ahojte.
Nikdy by som si nepomyslela, že ja budem zakladať diskusiu na látkových plienkach...
Keď sa mi v roku 2004 narodil syn, bola som odhodlaná (asi nie dosť) látkovať... po niekoľkých neúspešných pokusoch a z dôvodu neschnutia a bordelu v celom dome som to jednoducho vzdala...
Dnes riešim iný problém a myslím, že som naň krátka.
Dcéra má 4 roky a 16kg. Problém je v tom, že v noci jednoducho nie je možné, aby sa zobudila na cikanie, keď ja nestihnem prísť a dať ju vycikať, tak je celá posteľ mokrá... mám toho dosť, všetko stále prať, decko mokré a studené na kosť...práve choré na zápal stredného ucha...
Kúpila som v Tescu tréningové nohavičky, ale pretekajú... plastové plienky jej už dávať nechcem. Chcem jednu poriadnu látkovú plienku na noc, ktorú keď tak vyperiem a znovu nasadím.
Lenže je toho také more, ja sa v tom neorientujem a príde mi to taaaák komplikované, že sa bojím niečo objednať.
Poradíte mi nejakú plienočku, ktorá by bola tak, aby vydržala nepremočená, dobre schla a vydržala jej ešte nejaký čas?.. je štíhla, kľudne sú jej teraz dobré tie nohavičky vo veľkosti do 15kg.
Za každú radu budem nesmierne vďačná.
Iva
Naposledy upravil Ivana715 dne 07. listopad 2012, 09:13, celkově upraveno 1
Ivana715
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
22. leden 2010
Bratislava
Příspěvekod Ivca79 » středa 07. listopad 2012, 08:51
Ivo, trénovací nohavičky nejsou plína - jsou to kalhotky, které zvládnou odchytit nehodu typu nestíhám doběhnout. U většiny není ani nepromokavá vrstva po celé ploše a mají minimalizovanou savou plochu.
Je to pro děti, které si už na nočník řeknou, ale občas se zapomenou a při čůráaní si uvědomí, že je chyba. Prostě zachráníš vrchní oblečení, ale musíš převlíknout hned. Na spaní naprosto nevhodné.

Počítej s tím, že budeš potřebovat víc jak jednu plínu, aby zvládla množství 4 letého močového měchýře, bude asi docela dlouho schnout. Mě se na noc osvědčila kombinace plena z bambusového flísu/flauše a na to vlněné kalhotky. Prdelku teda bude mít jak ferda mravenec. Značku neporadím, určitě jsou dobré do BabyIdea, ale neodhadnu, jestli jí ještě budou. Já si plínu na noc ušila :oops:
Jen tedy u toho materiálu (bambusový flauš) je třeba plínu před prvním použitím třeba 10x vyprat, aby se vyprala všechny impregnace, zhadrovatělo to a dobře sálo

Nebo mě napadá vatianta Bambinomio rovných plenek velikost 2. Dávám je synovi na chalupě, protože rychle schnou, taky je v tom tescu koupíš. Zkusit dát na tu noc třeba 2

A jinak platí totéž, chce je několikrát předeprat, aby začali sát.
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Klaris » středa 07. listopad 2012, 08:55
já dávala čtyřleťačce čtverce složené do nudle na rovno do nepromokavých kalhotek Thirsties. Ona teda čůrala málo, takže jí stačila obyčejná čtvercovka , ale pro vás by byla volba třeba ta vícevrstvá nebo nějaký bambusový čtverec.

prosím tě a můžeš diskuzi přejmenovat jako třeba: Jaké látkovky pro čtyřleté dítě na noc? nebo tak něco, aby to bylo jasnější.. udělá se to tak, že dáš upravit svůj první příspěvek a v něm přejmenuješ název. Nebo to můžu udělat já (jsem moderátor)
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Gehenna » středa 07. listopad 2012, 09:12
Gehenna
B-C Kašpar

26184 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Ivana715 » středa 07. listopad 2012, 09:15
.. no toto!.. ja som to nepochopila.. :D... vôbec neviem, čo si mám pod tými názvami predstaviť.. som v tomto "nepolíbená"..
tie linky preštudujem, v Tescu sa na tie Bambino ešte raz pozriem.. len dúfam, že nevysolím 19 Euro a nebude to to ono...
Ivana715
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
22. leden 2010
Bratislava
Příspěvekod Flyingfrog » středa 07. listopad 2012, 09:48
Podle me plina, ktera by splnovala tvoje pozadavky, neexistuje. Nejvic save pliny samozrejme dlouho schnou a nejvetsi savost maji po nekolika vypranich.
Vim, ze si holky chvali nocni bambusovou znacky anavy.
A jedna plina by ti nestacila, spis to vidim tak na tri minimalne. A na to vlnene svrchni kalhotky.
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Ivana715 » středa 07. listopad 2012, 10:08
Kúpili by ste aj už používané?.. z bazáriku?... trochu sa bojím infekcie...?
Ivana715
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
22. leden 2010
Bratislava
Příspěvekod Llevelyn » středa 07. listopad 2012, 10:14
Ivana715 píše:Kúpili by ste aj už používané?.. z bazáriku?... trochu sa bojím infekcie...?

Není důvod, není nic co by přežilo praní a vyschnuutí. Pro jistotu můžeš oprat na 60°C s perkarbonátem.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Llevelyn » středa 07. listopad 2012, 10:21
Koupila bych nějakou z druhé ruky, možná víc ks kvůli praní a schnutí. Třeba tuto http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=59637908&tab=7 a tady baby idea vkládačka bambusová http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=58447188&tab=8

a nebo u nás v krámku, konopné kapsovky EllasHouse, XL ve výprodeji 250.-
Naposledy upravil Llevelyn dne 07. listopad 2012, 10:33, celkově upraveno 1
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Maggiemae » středa 07. listopad 2012, 10:23
Z bazaru jsem klidně kupovala, když je vypereš na 60, třeba ještě s perkarbonátem (nebo sůl na skvrny z DM), tak se fakt nic zajímavého nepřenese.

Vyzkoušela bych noční Anavy. Já jsem dávala 3.5leťačce, co to podobně nezvládala, BabyBeeHinds, teď je dávám batoleti a jsou v porovnání s Anavy na tom dost podobně.

Chce to ještě pohodlné svrchní kalhotky, na to nexzapomeň, mně se nejlépe osvědčily vlněné Disany, ale určitě půjdou i nějaké PUL.
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Ivana715 » středa 07. listopad 2012, 10:41
Maggiemae píše:Z bazaru jsem klidně kupovala, když je vypereš na 60, třeba ještě s perkarbonátem (nebo sůl na skvrny z DM), tak se fakt nic zajímavého nepřenese.

Vyzkoušela bych noční Anavy. Já jsem dávala 3.5leťačce, co to podobně nezvládala, BabyBeeHinds, teď je dávám batoleti a jsou v porovnání s Anavy na tom dost podobně.

Chce to ještě pohodlné svrchní kalhotky, na to nexzapomeň, mně se nejlépe osvědčily vlněné Disany, ale určitě půjdou i nějaké PUL.

ty myslíš tieto? Obrázek
Ivana715
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
22. leden 2010
Bratislava
Příspěvekod Trixl » středa 07. listopad 2012, 10:48
Svrchňáky PUL ti můžu nabídnout použité za poštovné
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=52125174&tab=14
obrázky Haipa Daipa a Lotties
Používala jsem do nich Lotties XL-XXL nebo Popoliny TwoSize XL a do toho nějaké vkládačky, měla jsem BabyIdea osušky. Ty plínky když máš dobré svrchňáky ani nemusíš zapínat tak netřeba se zabývat tím, že by dítě vyrostlo z toho. Měla jsem plínky na 5 nocí, aby se to kdykoli i s rezervou usušilo.
Naposledy upravil Trixl dne 07. listopad 2012, 10:50, celkově upraveno 1
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Maggiemae » středa 07. listopad 2012, 10:50
Ivano, jojo. I když teda teď jsem se zamyslela, jesti jsem na takhle velkou neměla spíš Imse Vimse ve velikosti XL, přeci jen už jsou to tři roky a mezitím jsem odlátkovala další dvě děti (a ty velké vlněné IV mám a klidně daruju, jen mi tady leží).
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Ivana715 » středa 07. listopad 2012, 11:00
Trixl ďakujem, z tej fotky je to pogumované?... to je tak bežne?.. mala som dojem, že tie plienky a vrchné gaťky bývajú mäkučké... mýlim sa?
Ivana715
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
22. leden 2010
Bratislava
Příspěvekod Pajis » středa 07. listopad 2012, 12:13
Plenky, vkládačky (to, co přijde na tělo) - jsou pokaždé z nějaké pokud možno velmi savé látky (buď bavlna, bambus, konopí,... někdo používá froté ručníky... záleží, jak moc tekutiny je potřeba zadržet... (bazarových bych se vůbec nebála, alespoň už jsou pěkně oprané)
Svrchní kalhotky můžou být buď vlněné - impregnované lanolinem (ano, taky jsem tomu nejdřív nevěřila, ale opravdu udrží vlhko uvnitř a postel suchou a navíc vyvětrám a večer nandám znova a nesmrdí) nebo s PUL zátěrem (to není totéž co igelitové, jsou částečně prodyšné, materiál asi jako některé outdoorové bundy) - některé jsou na pohmal lépe ohybné, více poddajné, jiné trochu tužší... od různých výrobců... a fungují, neškrábou,...neboj!
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3772 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň