ADV TOP
ADV LEFT

Lanolin

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zuzajda » pátek 07. prosinec 2012, 17:35
Pomoc, co se to stalo s lanolinem?
V naší místní lékárně jsem roky kupovala lanolin na impregnaci, ale posledního půl roku mají nějaký "jiný" (opakovaně jsem zkoušela, naposledy dnes :roll: ). Pořád je to Cera lanae, prý s ničím nesmíchaný, nevymíchaný, ale neemulguje mi - neudělá se mléčně zabarvená tekutina, vytvoří se spoustu malých "oček", na impregnaci se to použít nedá :-? Šampon používám stále stejný, zkusila jsem i jiný, ale bez úspěchu.

Máte někdo dobrý zdroj? Případně klidně i zbylé zásoby? Aneb koupím zaručeně emulgující lanolin. Díky z.
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Llevelyn » pátek 07. prosinec 2012, 17:58
Koupila jsem předminulý týden v lékárně v Lysý a dobrej. Můžu ti vzít, ale je megadrahej :(
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Delin » pátek 07. prosinec 2012, 18:11
hmmm, já teď koupila taky mega drahej a dělá mi to samý. Malý kapičky:-( jsem si s tím zaprasila nový vlňáčky od Skapi :grr:
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011
Příspěvekod Zuzajda » pátek 07. prosinec 2012, 18:37
Llev
co je to megadrahej? už jsem poměrně zoufalá, takže jsem ochotná dát víc, kupovanou hotovou impregnaci nekupuju ne kvůli ceně, ale protože není tak účinná jako domácí...

delin
soucítím
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Littlemouse » pátek 07. prosinec 2012, 18:53
A u nás pro změnu už nemají žádný. 3 roky zpět nebyl problém.
Littlemouse
Howgh
Howgh

7878 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Pajis » pátek 07. prosinec 2012, 18:53
Téda, vy my dáváte! (Jestli zjistím, že ta velká krabička, co jsem si před měsícem koupila, je mi na nic :grr: ... Vypadá stejně jako ten předchozí, je i ze stejné lékárny...)
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3848 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Llevelyn » pátek 07. prosinec 2012, 18:55
Platila jsem za cca 100ml přes 100.- :-? mažu si tím ruce a hubu.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Pritt » pátek 07. prosinec 2012, 19:26
Já se jen vtírnu s dotazem.
Můžu lanolinem promazávat atopika?
Pritt
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
03. prosinec 2010
Příspěvekod Matap » pátek 07. prosinec 2012, 20:02
Zuzajdo, kdybys chtěla, mám tu zbytek od Ulricha, je teda už prošlej,a le pořád funkční (teď jsem s ním imregnovala tílka).
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » pátek 07. prosinec 2012, 20:09
Pritt, ono lanolín spíš izoluje proti vlhkosti takže jako samotné promazávadlo to moc nejde, i se blbě maže, lepší když se trochu rozpustí. Ale je fakt, že je hojivý.. i když ten lékárenský nebude úplně čistý, extrahuje se podle mě chemicky ( občas chemicky smrdí). Na mazání malého dítěte bych zkusila spíš purelan.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Pritt » pátek 07. prosinec 2012, 20:16
Llevelyn píše:Pritt, ono lanolín spíš izoluje proti vlhkosti takže jako samotné promazávadlo to moc nejde, i se blbě maže, lepší když se trochu rozpustí. Ale je fakt, že je hojivý.. i když ten lékárenský nebude úplně čistý, extrahuje se podle mě chemicky ( občas chemicky smrdí). Na mazání malého dítěte bych zkusila spíš purelan.

Super, tím jsem po koupání mazala.
Pritt
Klábosilka
Klábosilka

340 příspěvků
03. prosinec 2010
Příspěvekod Davinka » pátek 07. prosinec 2012, 21:19
Před časem jsem přes jednu dobrou duši z BC sehnala lékárenský lanolin, impregnuje jak má. Ale už ho nevyužiji, je ho cca 35g, mohu poslat dál.
Davinka
Klábosilka
Klábosilka

355 příspěvků
01. říjen 2009
Příspěvekod Zuzajda » úterý 11. prosinec 2012, 14:27
díky za odpovědi a nabídky!
"těší" mě, že v tom aspoň nejsem sama :grr:

ještě jsem poprosila kamarádku lékárnici, jestli by nevyzkoušela lanolin u nich v lékárně (přes půl republiky, ale zoufalá doba... ;) ), pokud by to neklaplo, asi bych se obrátila na tebe, Llevelyn

davinko, máťo
moc děkuju, sice by mi to vytrhlo trn z paty, ale abych to, pokud možno, nemusela řešit do konce plenkování, potřebuju nějaké větší množství (máťo, asi ti nezbývá čtvrtkilovka, že ne? :) ), tak vás nechci obrat o poslední lanolin, který ještě využijete třeba na ta bodýčka
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Zuzajda » čtvrtek 03. leden 2013, 01:18
aby to mělo nějaké rozuzlení - MÁM :hura:

kamarádka lanolin ochotně vyzkoušela, za což jsem jí moc vděčná, takže jsem kupovala zaručeně správný (pro info od firmy Fagron) a konečně lanolinuju :)

pro zajímavost: od toho "našeho místního" lanolinu se na první pohled nijak neliší, ani konzistencí, ani odérem... vážně tomu nerozumím
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Ágnes » čtvrtek 17. leden 2013, 21:11
Prosím o radu, když se ipregnují Pul svrchní kalhotky, tak se matlá tím voskem celá ta fleecová část kterou jsou obšité, nebo se to maže jenom pod ní přímo na ty švy? Z jedné a druhé strany?
Děkuji
Ágnes
Klábosilka
Klábosilka

330 příspěvků
08. květen 2009
Střední Čechy