ADV TOP
ADV LEFT

Lanolin

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Havana » úterý 23. červenec 2013, 19:21
Zdravim, pokusim se napsat sem, treba mi poradite. Mam lanolinovou impregnaci od Disany, jenze jsem si nevsimla, ze je rok prosla. Nalila jsem ji do vody a ona je cuckata. To mam uz celou lahvicku vyhodit? Pokusila jsem se v nekolika lekarnach sehnat cisty lanolin, ale bez uspechu. Nemate nekdo prosim tip, kde bych ho sehnala nejak levneji, nez od Disany? Moc diky!')
Obrázek
Obrázek
Obrázek

"Není nic půvabnějšího než matka s dítětem v náručí a nic důstojnějšího než matka uprostřed mnoha dětí."
J. W. Goethe
Havana
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
30. červen 2009
Praha
Příspěvekod Mermaid » úterý 23. červenec 2013, 19:45
Havana píše:Zdravim, pokusim se napsat sem, treba mi poradite. Mam lanolinovou impregnaci od Disany, jenze jsem si nevsimla, ze je rok prosla. Nalila jsem ji do vody a ona je cuckata. To mam uz celou lahvicku vyhodit? Pokusila jsem se v nekolika lekarnach sehnat cisty lanolin, ale bez uspechu. Nemate nekdo prosim tip, kde bych ho sehnala nejak levneji, nez od Disany? Moc diky!')

V lékárně musíš chtít "adeps lanae", když jsem řekla, že chci lanolin, tak na mě koukali jak na blba a prý nemají. Jen jsem vytasila latinský název, tak už věděli ;-)
Od Disany mám taky a taky je cuckatý, řekla bych, že je to normální (leda bych ho měla zkažený, nicméně prošlý není).
Mermaid
Diskutérka
Diskutérka

2301 příspěvků
07. únor 2007
MB
Příspěvekod Zuzajda » úterý 23. červenec 2013, 19:55
s disaní impregnací neporadím, ale lanolin (adeps lanae, jak píše M.) zkus poptat ve větších lékárnách, ideálně u nemocnic, nebo kde je předpoklad, že míchají masti
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Havana » úterý 23. červenec 2013, 20:47
Díky moc.
Adeps lanae jsem už někde vyčetla, tak jsem to zkusila žádat a nikde nic - ono už těch lékáren, kde i něco míchají, moc není :-( Tak zkusím, jak píšeš, nějakou při nemocnici, to by klapnout mohlo :-)
Mermaid, ty jo, mně se do toho moc nechce - koupila jsem vymazlený IV, nový, za šest stovek, tak bych si je nerada zničila :roll: Ale vyhazovat to tedy ještě nebudu.
Havana
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků
30. červen 2009
Praha
Příspěvekod Mermaid » středa 24. červenec 2013, 07:43
Havana píše:Díky moc.
Adeps lanae jsem už někde vyčetla, tak jsem to zkusila žádat a nikde nic - ono už těch lékáren, kde i něco míchají, moc není :-( Tak zkusím, jak píšeš, nějakou při nemocnici, to by klapnout mohlo :-)
Mermaid, ty jo, mně se do toho moc nechce - koupila jsem vymazlený IV, nový, za šest stovek, tak bych si je nerada zničila :roll: Ale vyhazovat to tedy ještě nebudu.

Havano, zkus poslat Llev zprávu, jestli nemá zkušenost. Jinak jsem tu disaní impregnaci párkrát už použila (teda lila jsem ji do pračky) a v pohodě. Možná kdybys to zkusila udělat podobně jako s tím čistým lanolinem - musíš ho nejdřív rozpustit v troše teplé vody se šamponem... zkus zagůglit, jaký je postup impregnace. Třeba by se ty cucky takhle taky rozpustily..
Mermaid
Diskutérka
Diskutérka

2301 příspěvků
07. únor 2007
MB
Příspěvekod Llevelyn » středa 24. červenec 2013, 08:37
Havano, lanolin koupím :D stavíš se pro něj v krámku když jsi z Prahy? :D jiank lanolin od Ulricha 195.-

cuckatou bych zkusila rozpustit v hodně teplý vodě
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Havana » středa 24. červenec 2013, 10:54
To jsi hodna, napisu SZ.
Havana
Krafařka
Krafařka

624 příspěvků