ADV TOP
ADV LEFT

Praní PUL svrchňáků

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Willhell » úterý 15. leden 2013, 13:04
Chtěla jsem se zeptat, jak často perete PULky? Přijde mi, že za chvilku od čurání zasmrádnou, a ačkoliv se všude píše, že se nemusí prát tak často jak plenky a že je stačí vyvětrat, tak bych je mohla prát furt.... Už nevím, co s tím. Navíc je neperu s plínkama, zdá se mi, že pak jsou načuchlé ještě víc.... :-?
Mám PULky Anavy a Pop´ngro.
Willhell
Pískle

11 příspěvků
07. srpen 2012
Příspěvekod Flyingfrog » úterý 15. leden 2013, 13:24
Moc je nepoužívám, ale tak peru co 3-4 dny. Mám jen dvoje anaví, používám je na noční anaví plínu.

Pokud ti smrdí, per tak často, jak potřebuješ. Ony zase celkem dobře schnou.
A proč nepereš s plínama? Zbytečné dvojí praní ne?
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Llevelyn » úterý 15. leden 2013, 19:01
Pleny odsmraďuj perkarbonátem, nalož tam plíny přes noc. a můžeš s tím pak ty PULky prát.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Willhell » úterý 15. leden 2013, 20:37
Flyingfrog píše:Moc je nepoužívám, ale tak peru co 3-4 dny. Mám jen dvoje anaví, používám je na noční anaví plínu.

A jaké jiné svrchňáky máš? Já jsem odjakživa používalal jenom PUL, ale zjišťuju, že asi ani flísáky nebo vlňáčky nejsou špatné....

S plenkama svrchňáky neperu, protože mi přijde, že po vyprání ty svrchňáčky zase smrdí... jak se dve hodiny perou ve smradlavé vodě z plínek.
Willhell
Pískle

11 příspěvků
07. srpen 2012
Příspěvekod Willhell » úterý 15. leden 2013, 20:38
Llevelyn píše:Pleny odsmraďuj perkarbonátem, nalož tam plíny přes noc. a můžeš s tím pak ty PULky prát.

Kolik se ho tam tak dává? A dáváš ten perkarbonát před každým praním?
Willhell
Pískle

11 příspěvků
07. srpen 2012
Příspěvekod E-liska » úterý 15. leden 2013, 23:20
Já nevím, kámoška měla taky problém, že jí PULky smrděly (fakt, čichala jsem k nim), mně moc nesmrdí, peru tak jednou do měsíce... Fakt netuším, čím to je. Jestli způsobem větrání, citlivostí nosu? (ale právě ta kámoška očuchávala i moje, asi 3 týdny neprané a nesmrděly jí, takže tím to asi u ní nebylo...)
Jak je věráš?
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Lenochodka82 » středa 16. leden 2013, 00:56
Po každým přebalení PULky propláchnu vodou a nechám uschnout. Když byť i jen trošku smrděj, propláchnu vnitřek vodou s mýdlem - klidně tekutým na ruce nebo jakýmkoliv. V pračce je peru výjimečně, jen když jsou špinavý zvenku na té látce. A nesmrdí mi, ale když jsem je prala jen občas v pračce, zasmrádaly taky.

Perkarboše bych se bála u bambusových plenek - tedy občas ho tam lupnu, ale ne pravidelně. Ale moje bambusky jsou extra háklivé asi. Rády se bez varování začnou rozpadat... :roll:

Jo a v čůránkové vodě plínky neperu - napřed dám jen máchání ve vodě a pak teprve prací cyklus s práškem nebo ořechama nebo co je po ruce.
Lenochodka82
Žvatlalka
Žvatlalka

121 příspěvků
18. duben 2010
Skotsko
Příspěvekod Klaris » středa 16. leden 2013, 08:14
z pračky mi PULky teda nikdy nesmrděly. Ale pravda taky plíny máchám - buď v pračce, anebo když je jich jen málo a k něčemu je přihazuju, tak do kýble napustím horkou vodu, šupnu odměrku perkarbonátu a požduchám zvonem na odpady
Ale většinou PULky stačilo větrat jen pokud byly děti malé, jak rostly, tak minimálně večer byly kandidáty na vyprání skoro všechny - ale abych je neničila, tak jsem je spíše prala v ruce - ale tady musím říct, že pokud smrděly hodně (po noci třeba) tak to z nich dostala zas jen pračka.
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8436 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Willhell » středa 16. leden 2013, 10:45
No já i přemýšlela, jestli to není značkou PULek. Přijde mi, že Bambino Mio na to tak háklivé nejsou. Kdežto Anavy smrdí po jednom přebalení...
nevím, no. Přes léto jsem je větrala venku na šňůře, ale to jsme ještě byly bez příkrmů a moč tak nesmrděla. Teď je pověsím jenom na šňůru v koupelně. Je ale pravda, že po každém přebalení je nepromáchnu pod vodou.... možná bych měla začít.
Ty plínky před praním máchat mě nenapadlo...vždycky jenom síťku s plínkama hodím do pračky a zapnu. Asi to zkusím...pak k nim ty svrchňáky přihodit můžu....

A z těch PULek pračka smrad vytáhne, ale zas jenom do prvního přebalení :-Z
Willhell
Pískle

11 příspěvků
07. srpen 2012
Příspěvekod Sarah3 » středa 16. leden 2013, 11:21
Přidám ještě jiný pohled:
1) záleží na dítěti a jeho moči, každé dítě má jinak agresivní moč a podle to, jsou/nejsou cítit kalhotky.

2) Záleží taky na tom, co se do kalhotek dává. Pokud je savá vrstva nedostatečná a moc hodně prosákne, kalhotky jsou pak víc načichlé. Takže mě se osvědčilo buď přidat plínu nebo častějí přebalovat.

Takže tak. Pokud se nepletu, psala jsi jinde, že dáváš 10ti měsíčnímu dítěti malé BM plenky, evidentně je to málo. ;)
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Willhell » středa 16. leden 2013, 13:28
Sarah3 píše: Takže mě se osvědčilo buď přidat plínu nebo častějí přebalovat.

Takže tak. Pokud se nepletu, psala jsi jinde, že dáváš 10ti měsíčnímu dítěti malé BM plenky, evidentně je to málo. ;)

Přebaluju co 2-3 hodiny, takže v tom asi problém není....asi to bude fakt v té savé vrstvě - že to hned pročůrá... :oops: Hned dneska vyměním malé BM za velké, snad to aspoň trochu pomůže.
Willhell
Pískle

11 příspěvků
07. srpen 2012
Příspěvekod Ágnes » čtvrtek 17. leden 2013, 20:49
Tak jsem běžela očuchávat naše svrchňáčky (Haipa daipa Pul) a nesmrdí, čuchala jsem fakt poctivě. Malému jsou zítra tři měsíce, používáme je denně. A zatím jsem je neprala ani jednou. :oops: Má čtvery od každé velikosti a po každém přebalování je vyměňiji a nechám provětrat. Miminko nemá nikde nic červeného, ani zapruzeného a ni pupínek.Ale asi je tedy také vyperu, abych nebyla za čuňě. Pro dceru jsem měla na střídání jenom dvoje a prala jsem je s plenama jednou za tři dny, na 40 stupňů.
Ágnes
Klábosilka
Klábosilka

330 příspěvků
08. květen 2009
Střední Čechy
Příspěvekod Lenochodka82 » čtvrtek 17. leden 2013, 22:49
Ágnes - u malýho miminka jsem PULky prala jen při prokadění. Začaly zasmrádat , mám pocit, postupně s přidáváním příkrmů. Má nějakou agresivní moč ten náš mladej. Taky se začal občas trochu prudit, to při plném kojení neexistovalo.

Je fakt, že čím častějc přebaluju, tím míň smrděj. A čím absorbčnější plena, tím míň smrděj - když je teda nedám třeba na noc, ale na to mám vlňáky.
Lenochodka82
Žvatlalka
Žvatlalka

121 příspěvků
18. duben 2010
Skotsko
Příspěvekod Willhell » čtvrtek 17. leden 2013, 23:15
Jojo, taky bych řekla, že svrchňáky začaly smrdět až po zavedení příkrmů. Předtím jsem je prala jenom občas. Je fakt, že po noci smrdí úplně šíleně. Budu si muset nějaké vlňáky uplést, když je tu všichni tak chválí :-)
Willhell
Pískle

11 příspěvků
07. srpen 2012