ADV TOP
ADV LEFT

Moje výbava- stačí to?

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Trinitron » sobota 02. únor 2013, 16:07
Dobrý den,
chci poradit, zda je moje "vybava" dostacujici.
S prvnim synem jsem nelatkovala, ale ted si chci uzit na plno latkovani.
Procitam diskuze a co jsem nactela tak jsem rozhodla pro (a ted prosim o posouzeni, zda je moje volba dostacujici a dobra):

30 ks libstatske Pleny extra kvality 70x70 cm (premyslim namisto nich jeste o KIKKO bambusovych)
8 ks Mušelínové pleny Imse Vimse

k tomu na bazarku jsem koupila:

10ks Anavy bambusová vícevrstvá plenka vel. M,
1ks Anavy Jednovelikostní kalhotková plenka na suchý zip, sv. modrá, bambusový velur
1ks Anavy Jednovelikostní kalhotková plenka na patentky, sv. modrá, bambusový velur
1ks Anavy Jednovelikostní kalhotková plenka na snappi sponku, sv. modrá, froté
1ks Anavy svrchní kalhotky PUL, suchý zip, světle modrá -
1ks Anavy svrchní kalhotky fleesové, patentky, námořnická modrá -
2x Snappi sponka
Uvažuji k tomu ještě asi 4 ks PUL svrchní Imse Vimse nebo Anavy.
Vkládací plenky biofroté Imse Vimse anebo Anavy anebo Bum Booster - 10 ks. (nemuzu si vybrat)
separační pleny Bambinex celulózové

Myslíte, ze to bude stact pro zacatek?
Díky moc
Evča ( TP 25.9.2013)
Trinitron
Pískle

17 příspěvků
29. leden 2007
Brno
Příspěvekod Ivca79 » sobota 02. únor 2013, 16:30
Máš 3 kalhotkové plenky, 38 čtvercovek, 10 vícevrstvých a 2 svrchní kalhotky.

Doporučuju dokoupit ještě 2 svrchňáče a ostatní až se miminko narodí.

Nevím na co potřebuješ dokupovat další vkládačky, když předpokládám budeš skládat čtverce nebo vícevrstvé. To je u mimina zbytečné. Počítej s tím, že budeš přebalovat třeba 10x za den, čtvercovky ti uschnou za pár hodin, tak myslím, že OK. Česem se pak můžeš koukat po kalhotovkách a rozšířit výbavu tím směrem (čtvercovky většího učůránka dávají ztěží)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Trinitron » sobota 02. únor 2013, 16:47
Takze pokud to chapu spravne, mela bych mit cca min 6 pul svrchnich?
V tech vkladackach mam totalni chaoz, mela jsem pocit, ze zvetsuji savost ctvrcovek. A ze by to melo byti lepsi na noc.
Jeste jsem premyslela o Haipa Daipa pastelkach. Ale nevim, jestli to nebude na mimouse hned od zacatku velke anebo zbytecne, neb prebalovat budu asi furt:D
Trinitron
Pískle

17 příspěvků
29. leden 2007
Brno
Příspěvekod Ivca79 » sobota 02. únor 2013, 16:58
Svrchňáče 3-4, máš koupené 2, tak jsem psala že ještě 2x (u miminka je vetší riziko znečištění, tak je lepší ty 4, u ročního s pevným bobkem klidně jen 3x)

Vkládačky sice zvyšují savost, ale je pravděpodobné, že miminko budeš přebalovat i v noci ve stejném intervalu. Myslím, že u úplného miminka to nevyužiješ a začneš je používat až později.

Haipa Pastelky jsou jedny z mála jednovelikostních, které na miminku nevypadají obří, takže klidně do toho. Jen je třeba počítat s tím, že na starší dítě už to bude chtít tu vkládačku.

Předpoklad je, že přebalovat budeš s každým kojením, což muže být po 2 hodinách :D
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Sally » sobota 02. únor 2013, 17:25
.... a já se tak těšila, že se tu nějaký chlap chlubí svou výbavou - a zase NIC.... :-Z
Sally
Howgh
Howgh

7849 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Trinitron » sobota 02. únor 2013, 17:43
Sally píše:.... a já se tak těšila, že se tu nějaký chlap chlubí svou výbavou - a zase NIC.... :-Z

No, Sally, zklamu Tě...já vypadala jako chlapeček naposledy v 5 letech se střihem a la kastroul :D :D :D
Trinitron
Pískle

17 příspěvků
29. leden 2007
Brno
Příspěvekod Trinitron » sobota 02. únor 2013, 17:44
Takže pro prvn měsíc dva vystačim s těmi klasickými látkovkami, popřípadě Pastelkami a separačkami. Doufám, že to chápu dobře.:D
Trinitron
Pískle

17 příspěvků
29. leden 2007
Brno
Příspěvekod Llevelyn » sobota 02. únor 2013, 17:50
Se čtvercema vystačíš min,. první půlrok :D pastelky jsou taky fajn, stačí doplnit úzkou bambusovou nudlí a máš savé štíhlé balení. Skvělé jsou bamboo hour, bum booster užiješ na noc aby miminko zůstalo v suchu.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Ivca79 » sobota 02. únor 2013, 17:52
Já myslím, že s tímhle vystačíš (stačí dokoupit separační plenky a ty svrchní kalhotky) a šestinedělí s tím přečkáš a pak uvidíš, jak ti schnou ty anavy a jestli ti víc vyhovuje skládat, nebo jen zapnout kalhotovku a podle toho dkoupíš. Většina kalhotovek se do roka obejde bez těch extra vkládaček navíc, takže je zbytečné je teď kupovat.
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Trinitron » sobota 02. únor 2013, 17:53
Dámy, děkuji moc!!!
Trinitron
Pískle

17 příspěvků
29. leden 2007
Brno
Příspěvekod Flyingfrog » sobota 02. únor 2013, 18:27
Já ty vkládačky používám od narození, mám dosti učůrané dítě a kdybych je nepoužívala, tak přebaluju asi tak pořád. Můžeš mít učůránka taky a využiješ.
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Franzisca » sobota 02. únor 2013, 21:46
Ještě zkus plenky, které máš doma, vyprat a usušit. Jednu pračku, od každého druhu plenek vzorek. Suš tak, jak budeš sušit, až budeš mít miminko doma. (pokud chceš sušit jinak, než na topení, třeba na půdě nebo ve sklepě, je to lepší testovat, když ej venku hnusně pršlavo=ztížené podmínky pro sušení). Zjistíš, jak ti co schne a pokud ty, které chceš používat nejvíc, schnou extra blbě, tak jich potřebuješ víc.

Jestli máš sušičku, tak tenhle test ignoruj.

Franzisca
Franzisca
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
31. květen 2010