ADV TOP
ADV LEFT

Plenky pro učůrané batole

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lachtanicka » pátek 10. květen 2013, 11:22
Ahoj,
zakládám diskuzi, neboť jsem našla jen jednu o plenách pro učůrané miminko a my jsme se zdá se ocitli ve zcela jiné kategorii, kdy osmnáctiměsíční do dvou hodin spolehlivě proteče jakákoliv látkovka a do tří jednorázovka. :grr: (Jinak podotýkám, že tohle je běžný interval v jakém přebaluji, ale bylo by docela fajn mít tam jako dřív nějakou rezervu, když náhodou o čtvrt hodiny přetáhnu.)
Žádnou superspeciální výbavu tedy nemáme, většinou bavlněné čtverce, resp. kalhotkové pleny různých značek, do nich bavlněné nebo bambusové vkládačky. Ovšem zatím držely bez problémů.
Asi objednám látku a vyrobím ještě nějaké konopné vkládačky, ale budu moc vděčná i za další tipy - třeba nějaké denní kalhotkové pleny ze savějšího materiálu než je bavlna? Co se osvědčilo vám?
Předem díky za odpovědi. :)
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Lachtanicka » pátek 10. květen 2013, 11:29
Missorka píše:Ani, nezkusí nočník přes den?

:D :D :D

Pardon. ;-) Říká, že nezkusí. :)

(Ba ne, dotaz chápu a nevzdávám se naděje, že někdy v dohledné době vezme nočník na milost, jen jsem usoudila, že to asi přece jen nebude tak brzy, aby mě neobtěžovalo převlékat třikrát za den počůrané kalhoty...)
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Katchen » pátek 10. květen 2013, 11:36
Sorry, že sem lezu, jen k tomu nočníku: :D :D :D Teda u nás už spíš: :-Z :-Z :-Z Sorry za OT, ale bylo to silnější než já.

A už zas jdu, děti tolik učůrané nemám a jen jsem tě chtěla pozdravit.
Katchen
Howgh
Howgh

5196 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Lachtanicka » pátek 10. květen 2013, 11:45
Ahoj Katchen! Počítáme s vámi na tu Gutovku, až se zas někdy staví léto. :)

Tak já jdu obědvat a večer se asi pohroužím do osidel mimibazaru a zkusím vybrat něco bambusového. (Jo, jsem natolik optimistická, že si říkám, že jí přece v TOMHLE VĚKU nebudu pořizovat nové pleny. :palma: )
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Kacous » pátek 10. květen 2013, 11:45
Já bych udělala nějaké bambusové nebo konopné supervkládačky... Jaké máte?
Obrázek
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Lachtanicka » pátek 10. květen 2013, 11:51
Kacous píše:Já bych udělala nějaké bambusové nebo konopné supervkládačky? Jaké máte?

Máme všelicos komerčního koupeného i poděděného, plus takové ty ručníčky z Ikea - rozstříhané a obroubené, 20x40cm, skládám to na třetiny a strkám do čtverců (přece jen je to hrubší froté, tak aby to neměla přímo na zadku). Pro mimino byly k nezaplacení, teď dám třeba dva.
Napadlo mě koupit na sijemdetem konopný flís a ušít ne klasické vkládačky, ale něco podobného těm ručníčkům - takže by to rychleji schlo a prostě se to skládalo. Třeba 20x60 a skládat to na šířku a na podél, takže by z toho vznikla čtyřvrstvá nudle 10x30 cm. Zní ti to rozumně?
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Kacous » pátek 10. květen 2013, 12:06
Já bych spíš ušila dlouhou dvouvrstvou nudli a skládala jí třeba na 3x... Podle mně když to přeložíš dvakrát v jiném směru, tak to bude takové tuhé. Já jsem měla nudle cca 15x40, skládala jsem na třetiny, schlo to dobře. A když koupíš metr bambusu nebo toho konopného flísu, tak za 350Kč budeš mít XX vkládaček a to se rozhodně vyplatí víc než kupovat třeba Babyidea nebo tak něco ;-)
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Lachtanicka » pátek 10. květen 2013, 12:08
Ok. Díky moc.
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Gejby » pátek 10. květen 2013, 16:29
Nic nevydrží věčně a vše proteče. Mně se nejlépe osvědčili zelené pamper s těmi gumkami na nožičky. Nic jiného ani látkovky s konopí v kombinaci s igelity a vším možným nevyrželo....ale díky častému čůrání se velmi dobře učilo na nočník. Dandovi vydržela plena tak na hodinu a půl, pak už to teklo všude. Však 9 litrů za den musí někudy vytéct :)

Na noc 2 pampersky na sebe :kluk: to jsem mohla spát cca 4 hodiny v kuse.
Gejby
Treperenda
Treperenda

1129 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Klarchen » pátek 10. květen 2013, 18:56
Já jsem si našila ze silné bambusovo-flísové metráže takové dvouvrstvé "ikea ručníčky" (skládám je pak na 3krát) a fungují dobře. Na ven, když potřebuju jistotu, tak do nich vložím třeba ještě jednu savou vrstvu...
U topení to schlo krásně, teď v deštivém počasí, kdy se už skoro netopí to schne strašně pomalu a občas mám všechno mokrý :-Z ale jak přestane pršet, tak to venku bude schnout zas dobře...
Klarchen
Krafařka
Krafařka

927 příspěvků
03. červenec 2008
Příspěvekod Llevelyn » sobota 11. květen 2013, 06:25
Z látkovek se nám osvědčily bambusky, konkrétně bambusový flíz ( bamboo extra) a dovnitř složený prefold ze stejného materiálu, nebo dlouhá Anavy , poskládaná

http://www.ditevsatku.cz/index.php?page ... t&Itemid=1
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Pajis » sobota 11. květen 2013, 09:25
Babyidea bamboo extra jsou fakt supersavé... (a superdlouhoschnoucí) Jen mu ve 2,5 letech začínají být nějak moc těsné :roll: (to jen aby sis nemyslela, že kupovat nové plíny na 18m je zbytečné... kupovala jsem teda z 2. ruky...)
Pak ještě na den na ven používám bambusové "čtverce" od Kikko (ale ty bych znova nekoupila, jsou z nich hrozné patvary)
Miri 3/09 + Viki 10/10 + Zuzanka 4/13
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3769 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Lachtanicka » sobota 11. květen 2013, 10:21
Pajis píše:Babyidea bamboo extra jsou fakt supersavé... (a superdlouhoschnoucí) Jen mu ve 2,5 letech začínají být nějak moc těsné :roll: (to jen aby sis nemyslela, že kupovat nové plíny na 18m je zbytečné... kupovala jsem teda z 2. ruky...)
Pak ještě na den na ven používám bambusové "čtverce" od Kikko (ale ty bych znova nekoupila, jsou z nich hrozné patvary)

:palma: :palma: :palma:
Ale naděje se nevzdám. :)

Jinak Babyidea bamboo jsme měli v esku, byla bezvadná. Zkusím nejprve ty vkládačky, pak se kdyžtak uvidí...
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Ratta » neděle 12. květen 2013, 15:27
Ahoj, já jen rychle, mám Babyidea vkládačky, jsou super, ale zase nemám tvoje dítě, takže úspěch nezaručím. Jestli chceš, půjčím ti je na zkoušku, abys nekupovala zajíce v pytli :). A jinak, až půjdeme ven, můžeme je zkouknout u Llev, je to skoro po cestě :).
Ratta
Howgh
Howgh

5033 příspěvků
01. duben 2012
Příspěvekod Jancaka » pondělí 13. květen 2013, 19:53
Lachtanicko, ja si na sijemdetem koupila lneno-bambusovo-bavlneny fleece a usila z nej obdelniky ve stylu Babyidea vkladacky (Twofold). Aby byly tak save jako ty bambusove Babyidea, tak jsem sesila 3 vrstvy k sobe, ale nam staci i 2-vrstve. Oboji do plenky pak prekladam na poloviny. Cenove to vyjde neporovnatelne levneji.

Bamboo extra jsou dobre, ale pokud nemas susicku, tak dost neprakticke (myslim tedy na den, to bych jich clovek musel mit fakt hodne). Mam je jako nocni plenky cca 3roky, ale nelibi se mi jejich system vsiti gumicky, zpusobuje trhani latky okolo nozicek. Do novych uz nebudu investovat, to si radsi asi usiju nejakou sama.

Nevim, jak mam moc ucurane deti, ale 4hod v latkovce teda nedalo ani jedno, max. tak 3hod a to v Haipa-Daipa Pastelkach (coz neni ani super save, ani tenke jako obyc. ctverce). Obyc. ctverce jim stacily tak max. do 6 mesicu.
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011