ADV TOP
ADV LEFT

Domácí vlhčené ubrousky

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lendulin » neděle 22. červenec 2007, 22:31
Hledám osvědčené receptury pro péči o zadeček. Zatím používáme mycí olej Medvídek od Eoné, je fajn, ale pomalu nám dochází. Vím, že jsou i nějaké samo-domo směsi. Poradíte? ;)

*zařazeno
Obrázek
Obrázek
Lendulin
Diskutérka
Diskutérka

2934 příspěvků
21. září 2006
Praha 11
Příspěvekod Pavlam » pondělí 23. červenec 2007, 06:41
Hodně "receptů" je na těchto stránkách

http://plinky.unas.cz/recepty.htm

Já osobně používám heřmánkový čaj + mýdlo + (někdy) olej. Nemáme žádné problémy se zadečkem a tato směs nám vyhovuje.
Pavlam
Pískle

22 příspěvků
12. listopad 2006
Olomouc
Příspěvekod Brody » pondělí 23. červenec 2007, 06:44
Lendulin koukni sem http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id=7258 , trošku zaroluj dolů a máš tam návody, tipy a triky ;) :D :D :D :D
Pavla a spol.
ObrázekObrázek
Brody
Klevetnice
Klevetnice

3689 příspěvků
19. říjen 2006
ČB
Příspěvekod Makyna » pondělí 23. červenec 2007, 11:33
Ahoj!
Moje děti tedy ani jedno nemělo/nemá nějaké moc problémy "se zadní částí" :) (ťukám). Jsem pro co nejméň chemie. Bohužel máme přebalovák dost daleko od koupelny, přebíhat nehrozí, jinak bych umývala vodou navlhčenou plínkou. V DM drogerii jsem narazila na ubrousky - vatové tampony. Vypadají jako větší odličovací tampony a jsou super. namočím ve vodě, umyju zadeček, hotovo, krása. Tedy tenhle postup platí jen případě pokakání, jinak pouze větrám. Vůbec mi přijde nejlepší, co možná nejvíce sdělávat plenku a větrat... Na noc natírám "faldíky" :roll: trochou oleje. POkud máte ale nějaké větší problémy, tak nevím... M
Obrázek Obrázek Obrázek
Makyna
Kecka
Kecka

1557 příspěvků
24. říjen 2006
Zlínský kraj
Příspěvekod Lendulin » pondělí 23. červenec 2007, 11:48
Holky, díky moc :erik: zrovna dneska jsme se trochu oprudily, tak nějaký z těch čajových receptíků zkusím ;)
Obrázek
Obrázek
Lendulin
Diskutérka
Diskutérka

2934 příspěvků
21. září 2006
Praha 11
Příspěvekod Pavlam » pondělí 23. červenec 2007, 12:42
Psala jsem, že používám mýdlo, ale používám dětskou mycí emulzi bez mýdla z DM drogerie. Vždy si nachystám do plastové krabičky tyto ubrousky http://www.mamaja.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=167 a zaleju směsí. Dělám si vždy zásobu na jeden den.
Pavlam
Pískle

22 příspěvků
12. listopad 2006
Olomouc
Příspěvekod Zuzajda » pondělí 23. červenec 2007, 18:36
já míchám černý čaj s olejíčkem (momentálně weleda), myju tedy pod kohoutkem, ale pak přetřu ještě ubrouskem, přijde mi, že se tak zadeček a okolí promaže jemněji než jen olejíčkem (to se mu dělaly v záhybech žmolečky)

a nejvíc se mi osvědčilo připravit si směs do lahvičky a mít nachystané suché ubrousky a navlhčit až před použitím, nemusím tak odhadovat, kolik ubrousků použiju a jestli jsou ještě dobré, nebo už je mám vyprat, takhle jen obměňuji směs v lahvičce ;)
Obrázek Obrázek Obrázek
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Jitu » pátek 27. červenec 2007, 14:19
Já používám na ubrousky Separačky Disana (100ks 150kč).
Jeden kus ještě rozstřihnu na třetiny - tato velikost mi vyhovuje. Dají se ještě tak 3-4x vyprat.
Dělám odvar z heřmánku a přidávám lžičku oleje (momentálně olivový z lékárny ale mám objednaný Salus mandlový a ještě jeden mix vhodný pro děti, tak uvidím ;) )
Namáčím si tak 10ubrousků, zbytek směsi mám v ledničce tak na 2 max.3dny. Větší množství nedělám.
Obrázek
Jitu
Klábosilka
Klábosilka

391 příspěvků
08. květen 2007
Zlín
Příspěvekod Dandy » úterý 07. srpen 2007, 07:25
Já do porodnice měla koupené jednorázové ubrousky v pixli - ta se mi ted hodí. Objednala jsem si ubrousky Kiko (je jich 15ks v balení) a tak cca 6 kousků dám do krabičky a zaliju černým čajem s pár kapkami mandlového oleje. (1 sáček čaje na cca 2dc vody). Zaliju, přebytečný nálev vyliju - jen at jsou vlhké a používám. Pokud dojde (dělám zásobu na 2 dny at se to nekazí a někdy je malý více ukakaný) tak pokud dojde ubrousek namočím, omyju s ním zadeček a pak namažu bambuckým máslem.
info pro začínající látkařky www.latkovepliny.estranky.cz

ObrázekObrázek
Dandy
Kecka
Kecka

1553 příspěvků
27. prosinec 2006
Příspěvekod Zuzajda » úterý 07. srpen 2007, 12:25
dandy
a nebarví ti ten čaj?
já tedy dělám nálev do lahvičky a liju to na ubrousky, ale musím je skladovat zvlášť, nechtěně jsem tak "obarvila" bílé čč, obávám se, že je to už nevypratelný flek :-?
Obrázek Obrázek Obrázek
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Jitu » úterý 11. září 2007, 00:17
Já jsem několikrát taky použila černý čaj, ale vadilo mi to hnědé zbarvení. Teď jsem abnormálně spokojená s heřmánkem, navíc tak pěkně jemně voní.
Jinak ty Kikko ubrousky jsem používala v porodce jen s vodou, bohužel tam jsem jela s 15 ti a domů s menším počtem :roll:
Obrázek
Jitu
Klábosilka
Klábosilka

391 příspěvků
08. květen 2007
Zlín
Příspěvekod Crazymary » úterý 27. listopad 2007, 00:59
Jitu - prosím jak děláš ten heřmánek? Jako odvar z heřmánku? Ten seženeš kde prosím?
Crazymary
Kecka
Kecka

1776 příspěvků
25. březen 2007
Praha 9
Příspěvekod Majki » středa 23. leden 2008, 22:09
taky bych se přimlouvala za recept jak hermankovy odvar... :roll:
Majki
Pískle

92 příspěvků
11. září 2007
Příspěvekod Lalwen » středa 23. leden 2008, 23:07
No myslím, že heřmánek seženete v každé lékárně nebo bylinkářství a udělá se nálev hádám tak 1 čajová lžička na šálek vody a nechat tak 10 minut louhovat.

Nedávno jsem dělala směs na ubrousky a ve vodě jsem před tím povařila pár mýdlových oříšků pak postup stejný, bylo to fajn (povedlo se mi trefit do kakacího dne)

Akorát s naší frekvencí kakání se to nevyplatí dělat, protože od kakání do kakání mi směs nevydrží. Takže u nás to jistí plínka, případně celulozová separačka, voda a pár kapek oleje a jde to taky ;)
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2720 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Kejmiska » neděle 09. listopad 2008, 23:37
Tak jsem myslela, ze jsem jedina silenkyne, ktere se nelibi kupovane ubrousky. Pouzivam stare frote prosteradlo nastihane na ctverecky, vetsinou rano par kusu namocim pod kohoutkem, vyzdimam a dam do krabicky od vlhkych ubrousku. Peru normalka s latkovkama. Obcas taky delam odvar - uvarim velky hrnek mesickoveho caje (sackovy megafyt), a do toho lzici olivoveho oleje.
Kejmiska
Howgh
Howgh

5333 příspěvků
09. listopad 2008