ADV TOP
ADV LEFT

Látkové vložky

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ivca79 » pátek 27. červenec 2007, 13:23
V rámci debordelizace Látkovek zakládám diskusi na téma látkové vložky ;)
A přivedlo mě k tomu toto:
Ahoj, přemýšlím o ušití nějakých menstr. vložek, je ale nad mé síly pročíst celičkou diskuzi, kde bych se dočetla vše potřebné, můžete mi někdo napsat ,jak nejlépe na to anebo v čem jsopu lepší ty kupované, příp. střih a jaký materiál, aby to vydrželo i silnější MS ?
díky moc

*zařazeno
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Ivca79 » pátek 27. červenec 2007, 13:28
Mám doma jak kupované vložky, tak šité. žádný extrazásaní rozdíl nepociťuju - domácí vložkymám nakonec: obal flanel, jádro froté a maximálně mi to vyhovuje.
z kupovaných mám ráda popo, ale ty by se daly ušít...
pak ještě MaM - ale ty už člověk neušije. Jsou dost vymakaný ;) - tenký, nepromokavý, dvě patentky an různou šířku kalhotek a "tulení pás" proti ježdění po kalhotkách ;) S tím bych se doma nepiplala :D
Naposledy upravil Ivca79 dne 27. červenec 2007, 13:56, celkově upraveno 1
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Zuzajda » pátek 27. červenec 2007, 13:29
ivčo díky ;)
Obrázek Obrázek Obrázek
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Ivca79 » pátek 27. červenec 2007, 13:34
není zač ;)

Joo a pro přesnos přidávám článek o látkových vložkách... takový stručný úvod ;)
Látkovky pro ženy

Sem tam trochu za prase, a taky za urážlivku, ale co s tím nadělám :oops:
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Jany » pátek 27. červenec 2007, 13:40
Supeeeer, hnedka se přidávám.

Právě jsem v šestinedělí a používám vložky popolini a jsem absolutně spokojená :-)
Obrázek Obrázek
Jany
Klábosilka
Klábosilka

462 příspěvků
22. září 2006
Příbram
Příspěvekod Ivca79 » pátek 27. červenec 2007, 13:50
Šití látkových vložek
- mě osobně se osvědčilo použít navrch flanel (jde do něj natlouct patentka) a dovnitř froté jako savé jádro
- oproti "komerčním" neřeším, že vložka déle schne a dělám vložku jako komplet - žádné přidávání nebo odebírání savé vrstvy, prostě tak, aby nehrozilo, že se to bude krabatit.
- momentálně obšívám vložky overlockem zvrchu, než sem si ho koupila, obšívala jsem hustým entlem a taky to šlo

Plánuju
- ušít si vložku s nepropustnou vrstvou s PUL (mám sáček na pleny od BabyLucy, tak ho plánuju použít) - savé jádro bude mezi spodní vrstvou flanelu a savou froté vložkou)
- uvažuju o vložce vespod s vlnou (filcem)... ale to je jen otázka budoucnosti
- plánuju našít nepropustné sáčky na vložky ze sáčku babyLucy - pěkně na jednotlivé balení (jedna vložka - jeden sáček)
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Ivca79 » pátek 27. červenec 2007, 13:52
Střih používám tenhle:
http://shewhorunsintheforest.googlepages.com/008
Jen šiju to savé mezi ty dvě vrstvy dovnitř... ale asi to zkusím i tak ;)
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Ivca79 » pátek 27. červenec 2007, 13:54
Tip pro pracující
Dlooouho jsem řešila co s vložkama v práci... Většinou jsem použitou nacpala do igeliťáku a odnesla spátky do batohu... a večer přeprala...
Teď jsem začala řešit to, že ještě na záchodě vložku přeperu (z nejhoršího) a šoupnu do sáčku... doma buď boperu, nebo napočím k ostatním a pak dám do pračky... daleko lépe se vyperou hned, než když se skladují.
Z toho důvodu budu šít ty nepropustné pytlíčky na jednotlivé balení ;)
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Ivaii » pátek 27. červenec 2007, 14:42
Tak já se taky přidám. Vložky používám doma šité křidélka flanel a jádro 2 - 3 vrstvy froté, nebo 1 vrsrva froté a 1 vaflová( také prolamovavé ručníky), a pak čistě flanelové ke konci MS a mezi MS jako slip vložky. Na rozdíl od Ivči POPO používám jen na noc. Přes den používám doma šité , je možno kdykoli na záchod, přípdně IV normál.Do města na cesty a po zději do práce MaM ty jsou supr a IV.
Obrázek

Obrázek
Ivaii
Kecka
Kecka

1989 příspěvků
22. březen 2007
Vysočina
Příspěvekod Miquel » pátek 27. červenec 2007, 14:48
tohle je přesně diskuse, kterou jsem hledala
už dlouho uvažuju o tom že si látkové vložky pořídím ale zatím nevím jaký, je fakt blbí že se prodávají jen na internetu a člověk si to nemůže osahat :roll:
taky bych si je i ušila jen nevím z čeho by se dala pořídit ta nepromokavá vrstva a když je ta vložka bez nepromokavé vrstvy fakt to neproteče ?

nemá tady náhodou někdo ty brokátové vložky od mommy´s touch a nebo od haipa daipa ráda bych si přečetla vaše zkušenosti tyhle dvoje se my moc líbí :D
Obrázek

Obrázek
Miquel
Pískle

17 příspěvků
25. červenec 2007
Česká Třebová
Příspěvekod Ivaii » pátek 27. červenec 2007, 14:50
Jak šijiStřih na vložky první jsem šila podle odkazu Ivči jen jsem jsem froté jádro dala mezi flanel. Cvočky nepoužívám , šiju obyč patentky. Teď šiju podle MaM křidélka a jádro podle HD pučuju si od dcery , šiju hustým entlem. Čistě flanelový šiju po rubu , otočím a prošiju. S entlovaný jádro nejdřív našiju na jedny křidélka a potom teprv sešívám dohromady.
Ivaii
Kecka
Kecka

1989 příspěvků
22. březen 2007
Vysočina
Příspěvekod Anastazie » pátek 27. červenec 2007, 14:57
Konečně taky téma pro mně :D Já mám stejně jako Ivča nejoblíbenější Popolini, potom mám ještě 3 Imse Vimse normal (pro jistotu, když nevím, za jak dlouho budu měnit) a 3 IV night - jsou dlouhý, na noc bezva. Plánuju si pořídit ještě MaM.
Haipa Daipa mně nelákají, vadí mi ten systém přidávání vrstev zvenku (stejně jako u Baby Lucy), ale ostatní holky si je chválí, že jsou tenké (na rozdíl od popolin) a s nepropustnou vrstvou
Anastazie
Krafařka
Krafařka

752 příspěvků
05. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Ivaii » pátek 27. červenec 2007, 14:57
Látkové vložky jsou vhodné i pro pubertální dcery. Chvíli trvalo než jsem našla ty pravé, ale povedlo se. Patnáctilétá dcera dnes používá HD se do nich zamilovala , potom MaM a na doma šité. Do školy je bude nosit v látkovém pytlíku (bude se šít) a na použité přešijeme popo nebo BL patel na pleny. Ještě má IV slip na konec MS. Mladší má připravenou IV slip a našijeme. Až MS nastane , tak uvidíme pro které se rozhodne.
Ivaii
Kecka
Kecka

1989 příspěvků
22. březen 2007
Vysočina
Příspěvekod Ivca79 » pátek 27. červenec 2007, 14:59
Miquel píše:tohle je přesně diskuse, kterou jsem hledala
už dlouho uvažuju o tom že si látkové vložky pořídím ale zatím nevím jaký, je fakt blbí že se prodávají jen na internetu a člověk si to nemůže osahat :roll:
taky bych si je i ušila jen nevím z čeho by se dala pořídit ta nepromokavá vrstva a když je ta vložka bez nepromokavé vrstvy fakt to neproteče ?

nemá tady náhodou někdo ty brokátové vložky od mommy´s touch a nebo od haipa daipa ráda bych si přečetla vaše zkušenosti tyhle dvoje se my moc líbí :D

pokud si z nějakého rozumného okolí, můžu ti vložky dovést ukázat... případně se můžeš dohodnout s nějakou jinou prodejkyní v tvém okolí - většina ochotně předvede ;)

K dotazu: fakt mi bez nepropustné vrstvy neprotíkají - stalo se mi to jen jednou, u vložky Sckoon, protože mi ten hadříček někam utek :grr: (je prostě nemám ráda)... jinak zatím v pohodě.

Brokátové nemám, neviděla jsem - ale brokát je prý na staně ke spoďárům a to bych měla strach, že mi bude klouzat.

Haipa Daipa mám, no, mám oblíbenější vložky, ale teď sem je začala dávat otočené a docela mě to nadchlo ;) Tzn: vkládačku dám za ty poutka a směrem vkládačkou přiložím na kalhotky a připnu... při opačném, doporučovaném postupu se mi vkládačka všemožně kroutila a zarývala :oops:
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Ivca79 » pátek 27. červenec 2007, 15:02
Anastazie píše:Konečně taky téma pro mně :D Já mám stejně jako Ivča nejoblíbenější Popolini, potom mám ještě 3 Imse Vimse normal (pro jistotu, když nevím, za jak dlouho budu měnit) a 3 IV night - jsou dlouhý, na noc bezva. Plánuju si pořídit ještě MaM.
Haipa Daipa mně nelákají, vadí mi ten systém přidávání vrstev zvenku (stejně jako u Baby Lucy), ale ostatní holky si je chválí, že jsou tenké (na rozdíl od popolin) a s nepropustnou vrstvou

pozor, haipa nemá nepropustnou vrstvu!!!
Baby Lucy ano

Jooo a MaM schvaluju - jsou fakt promakané ;)
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006