ADV TOP
ADV LEFT

Látkové vložky

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Abby21 » neděle 21. srpen 2011, 12:18
Taky jsem k tomu dospěla postupně, jako ke všemu...
U První dcery jsem si pořídila šátek na nošení, používali jsme ho jen občas a o látkových plínkách jsem četla. U druhé dcery pouze nosíme a kočárek jsme prodali a najeli na látkové plenky. Potom jsem se dočetla o látkových vložkách. Njdřív jsem z toho byla taková rozpačitá a pak jsem si řekla, a proč vlastně ne?
Takže teď nosíme, látkujeme, já jsem nadšená a čekám co dalšího mě osloví
;)
Abby21
Pískle

3 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Trixl » neděle 21. srpen 2011, 12:31
Jsou fakt super, akorát mám problém s tím, že mi žádná nestačí, skládám si plínky na ty nejtěžší dny. Dřív jsem přes den nosívala rovnou noční a po noci převlíkala postel. To se mi s látkovkama už nikdy nestalo. Látkuju už pár let, určitě tak 7 a stalo se to náhodou. Zaomněla jsem si včas doplnit zásobu a sobota večer v našem zapadákově. Jen teď nevím co budu dělat v práci :-? Asi budu muset zase nakupovat ty noční.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Ivca79 » neděle 21. srpen 2011, 12:44
Abby21 píše:Taky jsem k tomu dospěla postupně, jako ke všemu...
U První dcery jsem si pořídila šátek na nošení, používali jsme ho jen občas a o látkových plínkách jsem četla. U druhé dcery pouze nosíme a kočárek jsme prodali a najeli na látkové plenky. Potom jsem se dočetla o látkových vložkách. Njdřív jsem z toho byla taková rozpačitá a pak jsem si řekla, a proč vlastně ne?
;)

Menstruační pohárek? Bezplenkovka? :D :D
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Abby21 » neděle 21. srpen 2011, 14:46
Ivca79 píše:
Abby21 píše:Taky jsem k tomu dospěla postupně, jako ke všemu...
;)

Menstruační pohárek? Bezplenkovka? :D :D

Jo, nad obojím už jsem taky přemýšlela. Ale zatím jsem k tomu nedospěla...tak třeba zase při dalším dítěti? :D
Abby21
Pískle

3 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Inkognito » středa 14. září 2011, 18:08
Ahoj holky,

můžete mi poradit, jak vyprat látkové vložky, když mě už 2 měsíce trápí vaginální kombinovaný zánět ( kvasinky + bakterie). Vyvařit? V něčem odmočit? Ty dva měsíce používám jednorázovky, před týdnem jsme zkusila látkovky, normálně vyprané na 60 st. a zdá se mi, že po nich se mi to vrátilo :-(. Díky Anavi
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Llevelyn » středa 14. září 2011, 18:12
Po vypráni na 60°C nic nepřežije, při kvasinkách je lepší na máchání přidat štědře octa. Desinfikovat můžeš buď namočením v PK ( perkabonát sodný) nebo roztoku na studenou desinfelci a potom vyprat.

Spíš změň léčbu, pokud se ti nedaří obnovit přirozené prostředí za 2 měsíce.
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Inkognito » středa 14. září 2011, 19:10
LLev, děkuji. Měla jsem dvoje různé globule a dnes jsem dostala celková ATB. A na podporu Candivac. MUDr. mi nabídla i autovakcínu, ale muselo by se jet do krajského města, tak jsem to zatím odmítla s tím, že pokud třetí pokus nezabere, půjdu do té autovakcíny.

Globule byly i jakési mastné, tož nevím, jestli to ty látkovky rozchodí :-(

Anavi
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » středa 14. září 2011, 19:11
"roztoku na studenou desinfekci"

Ještě prosím, Llevelyn, kde se sežene toto.
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Ivuska.h » čtvrtek 15. září 2011, 07:41
Inkognito píše:"roztoku na studenou desinfekci"

Ještě prosím, Llevelyn, kde se sežene toto.

Dobrá desinfekce do praní je Sanytol, vypadá to takto http://www.vmd-drogerie.cz/vmd-drog/esh ... cky-500-ml.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Llevelyn » čtvrtek 15. září 2011, 07:50
Vidíš, Sanytol jsem neznala, já nic nedesinfikuju , leda kalíšek :D Miltonem. Mastné z vložek předeper žlučákem, pak to komplet nalož do perkarbonátu ( desinfikuje kyslíkem) a celý obsah fikni do pračky k prádlu na 60°C a vyper čím pereš, do máchání ocet, plnou nádržku, nebo když program pohlídám tak to tam leju když to napouští na poslední máchání. Klidně dvě deci do pračky.

Jestli trpíš candidozou chce to celkovou dietu, je tu na to diskuze. Zkus , až dobereš globule koupit kokosový olej a jíst i mazat ( je dobrej) + na doléčení Fermalac ( zaváděcí tablety). S autovakcínama neporadím, nemám zkušenost, měkvasinky opustily po celkové změně životního stylu ( strava, vyřazení chemikálií ze života, látkové vložky a kalíšek, vysazení HA..)
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Tetakosta » úterý 27. září 2011, 23:39
Ahoj látkařky ("peškařky" - to mě fakt pobavilo),

asi jsem dozrála a tak k vám nakukuju, jen jsem ještě nedokázala přelouskat celou historii. Nevíte, jestli je někde na Praze západ nebo Praze6 a okolí, možnost si ty látkové vložky prohlédnout? Taky jsem si všimla, že diskuse začala již před čtyřmi lety - asi už je jiná nabídka. Jsou nějaké novinky, bez kterých nemůžete být ? :) Koukala jsem i na šité na Fleru. Máte někdo zkušenost? S čím začít? Kupované, doma šité nebo šité od jiných? Poradíte?

Díky už se těším na novinky :kafe:
Tetakosta
Krafařka
Krafařka

845 příspěvků
28. březen 2010
Praha západ
Příspěvekod Plenka » středa 28. září 2011, 19:00
Tetakosta píše:Ahoj látkařky ("peškařky" - to mě fakt pobavilo),
Nevíte, jestli je někde na Praze západ nebo Praze6 a okolí, možnost si ty látkové vložky prohlédnout? T

Ahoj! Škoda že jsi nedozrála dřív, mám něco doma :-) můžu Ti někdy ukázat Popoliny a MaM. Popolini miluju, ale nemusí každému vyhovovat. V novinkách nejedu, nikomu to neukazuju, tak neřešim, takže žádný moderní neporadím :-(.
Plenka
Diskutérka
Diskutérka

2674 příspěvků
18. červenec 2007
Praha / Řepy
Příspěvekod Inkognito » středa 28. září 2011, 19:09
Inko, je to pro mě intimní:)

koupila jsem si látkový slipovk. Mám kvasinky strašně často :( No a s těma látkovkama je to ještě horší, mnohem víc se to tam potí, vlhne, atd, takže je to děsný :(

A ani nevím, jak je efektivně prát, mám hedvábný, max. 30 stupňů.

Nevíte odkaz na tu kvasinkovou diskuzi? Já vím jen omezit sladký :roll: .
Doktorka mi řekla, že mi ta sliznice produkující hlen roste i zvenku čípku, proto trpím výtoky a to je živná půda pro kvasinky. A že se to dřív vypalovalo (bojim!) a teď už se to doporučuje nevypalovat, jen sledovat...
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Ame » středa 28. září 2011, 19:30
inko, řekla bych, že hedvábí nebyla nejlepší volba, vůbec nesaje :( takže bych zkusila vzít bavlněné...
v mém případě, kromě omezení sladkého (konzumuju stále, ale značně "s Mírou"), jsem musela vynechat úplně jakékoli mýdlo a jediné, co můžu po letech testování skutečně na intimní hygienu použít, je řebříčkový hydrofilní olej od Nobilisu...
držím palce, ať se brzo záněty pořeší!
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Llevelyn » středa 28. září 2011, 19:35
Kvasinky znamenají že v pochvě není vše vpořádku, že tam nejsou ty užitečné bakterie, takže vyléčit ( Canesten, Gyno Pevaryl) a doléčit Fermalacem. Pokud je to systémová candidoza, tak i řešení musí být systémové, ale pomáhá mazání kokosovým olejem.
Vložky co se perou jen na 30°C tedy nezná hedvábné žáné, ani z buretu, jen vložky do podprdy), kup bambusové , bambus je antibakteriální a měň tak často jak potřebuješ, abys byla v suchu a bylo to příjemné. Můžeš zkusit i intimky s ionty stříbra ( já tomu nehovím, ale holky si to chválí).
Prát je třeba na 60°C, desinfikovat kyslíkem ( nebo tím sanytolem) a u kvasinek dávat štědře octa do posledního máchání.

Tetakosta- zkus tyhle http://www.anavy.cz/anavy/eshop/3-1-Latkove-vlozky, intimky mám nejraději MaM http://www.mamaja.cz/pro-maminky/mam-ec ... lozky-sada
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..