ADV TOP
ADV LEFT

Látkové vložky

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » středa 28. září 2011, 20:13
Ame píše:inko, řekla bych, že hedvábí nebyla nejlepší volba, vůbec nesaje :( takže bych zkusila vzít bavlněné...

bavlněné jsou ještě horší. Mám bavlněné a hedvábné a hedvábné jsou teda aspoň o něco lepší, mi to dsaje dobře. Ale je to prostě mokré - ty bavlněné víc - hrozně brzo...
Mám tyhle:
http://www.slune.eu/pro-zeny-maminky/da ... 5acc25fe99
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Fikova_aja » středa 28. září 2011, 20:15
Llevelyn píše:Kvasinky znamenají že v pochvě není vše vpořádku, že tam nejsou ty užitečné bakterie, takže vyléčit ( Canesten, Gyno Pevaryl) a doléčit Fermalacem. Pokud je to systémová candidoza, tak i řešení musí být systémové, ale pomáhá mazání kokosovým olejem.
Vložky co se perou jen na 30°C tedy nezná hedvábné žáné, ani z buretu, jen vložky do podprdy), kup bambusové , bambus je antibakteriální a měň tak často jak potřebuješ, abys byla v suchu a bylo to příjemné. Můžeš zkusit i intimky s ionty stříbra ( já tomu nehovím, ale holky si to chválí).
Prát je třeba na 60°C, desinfikovat kyslíkem ( nebo tím sanytolem) a u kvasinek dávat štědře octa do posledního máchání.

Tetakosta- zkus tyhle http://www.anavy.cz/anavy/eshop/3-1-Latkove-vlozky, intimky mám nejraději MaM http://www.mamaja.cz/pro-maminky/mam-ec ... lozky-sada

Muzu se zeptat, ktery jsou ty bambusovy? Vlastnim akorat popoliny frote, ale ty jsou tak na doma, nebo do kalhot. Jinak dost cestuji :(. Navic ruzne kvasinky a bakterie se me moc nepousti, takze ten bambus by to mohl vyresit, spolu s octem, nechce se mi totiz lit do odpadu dezinfekce, ktera vrazdi vic nez je nezbytne nutne.

Diky

Aja
Fikova_aja
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Tetakosta » středa 28. září 2011, 20:47
Ahoj Plenko, ráda tě vidím. Děkuju za nabídku, ráda se podívám. Teď jsme se snad z nemocí na chvilku vymotali (Hanička zánět středního ucha a na to Kajda navázal pátou nemocí), tak se můžeme někde potkat. Co ty na to?

Ještě praktický dotaz ohledně praní. Máme tvrdou vodu a třeba ručníky jsou jako struhadlo, i když používám aviváž (nebo ocet). Máte někdo podobnou zkušenost? Co to dělá s vložkama, a jestli tvrdnou, co vy děláte s nima? A když je perete s ostatním oblečením, tak to nepoužíváte aviváž, nebo to nemá vliv? Jestli se ptám jako hotentot, tak mě prosím, nekamenujte :oops:
Tetakosta
Krafařka
Krafařka

845 příspěvků
28. březen 2010
Praha západ
Příspěvekod Santhe » čtvrtek 29. září 2011, 14:43
Tetakosta píše:Ahoj Plenko, ráda tě vidím. Děkuju za nabídku, ráda se podívám. Teď jsme se snad z nemocí na chvilku vymotali (Hanička zánět středního ucha a na to Kajda navázal pátou nemocí), tak se můžeme někde potkat. Co ty na to?

Ještě praktický dotaz ohledně praní. Máme tvrdou vodu a třeba ručníky jsou jako struhadlo, i když používám aviváž (nebo ocet). Máte někdo podobnou zkušenost? Co to dělá s vložkama, a jestli tvrdnou, co vy děláte s nima? A když je perete s ostatním oblečením, tak to nepoužíváte aviváž, nebo to nemá vliv? Jestli se ptám jako hotentot, tak mě prosím, nekamenujte :oops:

Máme hodně tvrdou vodu, ale s ručníkama mi to nedělá nic... Aviváž nepoužívám vůbec, hodně občas ocet... Peru v tekutém prášku, nebo v tek. kapslích (ach ano, ta hnusná chemie :oops: ...) Naši mají stejné ručníky, stejně dlouho, ale hodně minerální (jako lázeň.pramen) vodu a ručníky jsou hooodně hrubé... Od toho dost pomáhá sušička, ale tu nemáme...
Santhe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

8197 příspěvků
24. únor 2008
praha - východ
Příspěvekod Vlasinka » pátek 25. listopad 2011, 22:23
Ahoj,

úplně náhodou jsem narazila na deníček a tuhle diskuzi k látkovým vložkám. Používám denně slipovky, tak mě napadlo, že bych možná provedla změnu u nich.

Můžete mi o nich napsat víc? Jen jsem jukla na odkaz a bylo tam 17x5 cm, to mi přijde celkem velké na slipovku.

Budu ráda i za odkaz.

Díky
Vlasinka
Vlasinka
Kecka
Kecka

1572 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Tetakosta » pondělí 28. listopad 2011, 19:58
Záleží jen na tobě jaké si vybereš, popřípadě ušiješ. Slipovky mohou, ale nemusí mít nepromokavou vrstvu, takže můžeš vzít kus flanelu a hurá do toho :) Já mám ImseVimse a jiné z Fleru a vyhovují mi obě, snad jen ty tenčí (mají asi jen tři vrsty) mají tendenci se trochu rolovat při stahování a oblékání kalhotek, ale zase takový problém to není. Co by tě ještě zajímalo?
Tetakosta
Krafařka
Krafařka

845 příspěvků
28. březen 2010
Praha západ
Příspěvekod Llevelyn » pondělí 28. listopad 2011, 22:06
Njmenší bambusové slipovky dělá MaM, jsou fakt mini.
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Vlasinka » středa 30. listopad 2011, 07:35
Tetakosta - šít určitě nebudu, neumím to, nemám stroj, ale zkusila bych koupit, akorát budu muset pohledat kde se kupují, když mi napíšete značky

Llevelyn - já si vůbec neumím představit bambusovou slipovku, jaký to má povrch?
Vlasinka
Kecka
Kecka

1572 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Tetakosta » středa 30. listopad 2011, 10:29
Na Fleru si dej do hledání vložky, nebo látkové vložky nebo menstruační vložky nebo slipové vložky, či jiné kombinace a můžeš vybírat. To samé zkus v normálním vyhledávači. Něco se dá koupit i na Mimibazaru. Slipové "značkové" mám jen ImseVimse a Šijemdětem, ale když si pročteš tuhle diskusi, tak narazíš i na jiné výrobce a pak už záleží na tobě co požaduješ (rozměry, materiál, barvy ...)
Tetakosta
Krafařka
Krafařka

845 příspěvků
28. březen 2010
Praha západ
Příspěvekod Kdoule » pátek 17. únor 2012, 18:54
Prosím o radu, jestli to ještě někdo přečte, kolik vložek v látce je potřeba, aby se s nimi dalo fungovat dejme tomu na trochu silnější menstruaci? Ráda bych je použila už v šestinedělí. Nikdy jsem neměla potíže s tampony a nemám, ale nemám je z principu moc ráda, navíc mi ob(pro-)tékají i ty největší,někdy. Ladycup mi nevyhovuje, tlačí až bolí, stopka je nepříjemná i zcela zarovnaná a bohužel taky trošku obtéká, takže bez vložky to nejde.

A poslední roky mi vložky začínají dělat potíže. Změna značky nefunguje, třetí den už se nemůžu dočkat konce a týden po menstr. se dávám do pořádku. Proto je v šestinedělí pokud možno nechci. Ale nevím, kolik vložek bych potřebovala na rozumné fungování.

A ještě, kdo používá slipovky, nehýbe se to v prádle, nehrne, neutíká? U vložek je to podle mě fixované i tím rychlejším vlhnutím, ale slipovka může být i pro jistotu, nedře to nějak?
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Pajis » pátek 17. únor 2012, 19:07
Kdoule - tak třeba 10... Dokupovala jsem postupně a teď začala používat kalíšek. Záleží jak často jsi ochotná prát.
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3769 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Llevelyn » pátek 17. únor 2012, 19:12
Látkovek mám asi 12-15 , slipovky držej, ty MaM výborně, Anavy jsou velké, dělávají občas na spoďárech veletoč ( na WC) jinak taky držej, nic neleze, nešoupe se, nesesouvá..
Llevelyn

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Míša » pátek 17. únor 2012, 19:15
Mně v šestinedělí stačilo 10 vložek, ale teda prala jsem je s plenkama (používala jsem látkovky, takže jsem jela stále dokola.
Měla jsem takové obyč froté, žádné obrázky apod.
Teď už zase používám kalíšek a tyto vložky příležitostně.
Míša
Howgh
Howgh

17468 příspěvků
14. březen 2007
Praha 4 - Záběhlice
Příspěvekod Kdoule » pátek 17. únor 2012, 19:54
Díky za odpovědi :)
Praní vložek mi nevadí, nemám problém přeprat studené v umyvadle a potom nechat do první pračky (s plínama a dvěma velkýma klukama pojede naše pračka jistě denně). Jen tedy v tom šestinedělí ještě přemýšlím o praní samotném, tam je dost důležité, aby bakterie nebyly, ale normoš praní z prádla zrovna moc bakterií nedostane, spíš naopak. (Pračka prý bývá slušný zásobník těch nejhnusnějších bakterií.) Uvažuju z kraje o vyváření v hrnci, snášejí to vložky, nevíte? A třeba PUL, jde vyvařit? Myslím tak první 3 týdny, podle síly krvácení, jakmile ustoupí, bude děloha už dost uzavřená a bude mi to zase stačit normálně prát.
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Klaris » pátek 17. únor 2012, 20:00
myslím, že Popolini frotky by mohly snést i tu vyvářku, PULky bych si vyvařovat nejalzla. já je používala v šestinedělí, vymáchla skoro do čista, popatlala žluč. mýdlem, naložila do vody s perkarbonátem. než jsme je házela k plínám do pračky, tak jsem je ještě všechny přemáchla. Pak jsme je i žehlila. Za mě spokojenost :) BO0380015543Cyloženě jsme se do nich těšila, prvních pár dnů silného krvácení po pordu jsme používala ty tlusté Samu z lékárny..a nif mof
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí