ADV TOP
ADV LEFT

plenky Popolini

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Klaris » pátek 27. červenec 2007, 16:23
v zájmu přehlednosti a dohledatelnosti sem pište své zkušenosti a otázky POUZE ohledně plínek Popolini ;)

takže moje zkušenosti jsou s
- Ultrafit biofroté alias biofroťáky - použitelné jak praví výrobce od narození po nočník - mají patentky, díky nimž se dají "vyrobit" tři různé velikosti, leč na novorozenci jsou neskutečně obrovské. Začala jsem je používat zmenšené na prostřední velikost asi v cca 5kg dítka - a to na noc. Momentálně má dítko 7měsíců a 8kg, už je nezmenšuju, ale pořád jsou to ještě v poměru k dítku dost objemné pleny. NIcméně na tu noc jsem s nimi spokojená - dávám do nich dvě vkládačky (taktéž biofroté), vydrží cca 10hodin. Další věc je že taky VELMI dlouho schnou - v případě vlhkého počasí mi doma schnou i dva dny..Ze všech bavlněných froté plen nejméně hrubnou, ale trochu přece jen (a my máme hóódně tvrdou vodu)
- Ultrafit froté - o zmenšování velikosti platí totéž co pro biofrotky, jsou aleještě tlustší - mají silnější savé jádro mezi nožkama, tyto pleny rychleji schnou, ale taky více hrubnou. Jsou myslím vhodnější pro větší děti - dělají opravdu velký zadeček
- Ultrafit flanel - opět "zmenšovací", štíhlé, ale zas docela málo savé, zato velmi rychle schnou - o něco málo pomaleji než klasická čtvercovka, vyrábí se nebělené přírodní nebo bělené s obrázky. Výborné jsou pro malá mimča, pro více čurací děti je to i s vkládačkou plenka na kratší přebalení (já do nich dávám biofroté vkl. - ty originální flanelové mi přišly zbytečně tlusté a tuhé, na to kolik málo nasají..)

velká výhoda všech plen Popolini je to že takřka stoprocentně brání úniku stoličky na svrchní gaťky, nevýhodou je větší zadeček. Jsou to velmi kvalitní pleny a ani po dlouhém používání se příliš neopotřebovávají suché zipy.

*zařazeno
Naposledy upravil Klaris dne 29. červenec 2007, 09:12, celkově upraveno 1
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Ekaterina » pátek 27. červenec 2007, 19:30
Já mám z Popolínek zkušenost pouze s One Size biobavlna a s Two Size. Moje plenková výbava je tak od každého něco, a tyhle dvě pleny patří mezi moje nejoblíbenější - nedělají velkou prdelku, materiál je hrozně příjemný, netvrdnou po delším používání, mají dobře řešené zapínání, nikdy nic nepropustily. Jediné, co mi u nich dost dlouho vadilo je to, že jsou to trochu "bokovky". Ale zvykla jsem si.
U One size jsem měla ze začátku pocit, že z nich synek rychle vyroste (mají být až do 15 kg, tuším). Měl vždycky trochu tlustší stehýnka, takže jsme je už hodně brzy zapínali na krajní patentky. Ale teď je mu rok a používáme je v pohodě pořád.
Ekaterina
Krafařka
Krafařka

842 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Len-til-kah » pátek 27. červenec 2007, 19:34
Z kalhotkovek mám biofroťáčky a One Size biobalvna. Jsem spokojená s oběma typy, ani se mi nezdá, že by dělaly nějak extra velký zadek, jak často čtu - je fakt, že jsme je začali používat až snad v půl roce a ani šířka mezi nožičkami nikdy nevadila, protože plenky jsou měkké a prcek je snadno zmáčkne, takže nějaký přílišný objem jsem nikdy nepozorovala.
Biofroťáčky mám tedy ráda méně, protože mají suché zipy, plenečka se do nich nepřipíná a strašně dlouho schnou. Navíc moc nechápu jejich proklamovanou savost, protože mně se nijak supersavé nezdají. U nás frčí spíš ty One Sizeky, manipulace s nimi je velmi snadná a plenka je to velmi úhledná.

Jo a nesmím zapomenout vyzdvihnout vícevrstvé plenky - máme jedničky a jsme s nimi moc spokojení. Jsou to levné, velmi variabilní plenky, použitelné buď samostatně pro štíhlé balení nebo jako vkládací plenečky, třeba do zavazovaček.
Ty máme taky od Popolini (ještě je dělá Disana a pak snad Babyšátky, ale s těmi nemám zkušenost) a pro mě jsou to jedny z nejoblíbenějších plenek, protože jsou levné a schnou megarychle. U živějšího dítěte ale může být docela problém s manipulací.

Plenkové kalhotky máme jediné, ale zatím jsou velké, tak neporeferuju. Působí dost uměle, ale zase prý neprotečou a rychle schnou. To ovšem zatím nemůžu zhodnotit.
Len-til-kah
Diskutérka
Diskutérka

2422 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Miquel » pátek 27. červenec 2007, 20:51
já používám hlavně vv plenky od popo vel 2 a jsem s nima moc spokojená
kdybych neměla nakoupených tolik čč tak jich ještě pár koupím
sají dobře a schnou taky poměrně rychle
teď jsem si ještě koupila čtvery froťáčky po jednom dítěti a můžu říct , že jsem překvapená jak dobře plenka vypadá i po dlouhém používání :o
jen s tou propagovanou savostí nevím nevím :roll: , já jsem je začala používat na noc ale místo origoš vkládačky tam dávam vv a pak teda vydrží těch 10 hodin, dneska jsem je poprvé prala tak uvidím jak to bude s tím schnutím ;)
Obrázek

Obrázek
Miquel
Pískle

17 příspěvků
25. červenec 2007
Česká Třebová
Příspěvekod Adrianab » neděle 29. červenec 2007, 08:32
Já jsem s popolinkama začínala - tenkrát krom BM nic jiného moderního :D nebylo. Nakoupila jsem výbavu 18 biofroťáčků, 2 woolwrap a 1 popowrap. Malá měla 4 měsíce a asi 5 kg. Zadek dělaly obrovskej, ale během pár dnů mi to už přišlo normální, dceři to bylo putna. Schnou dlouho, ale neměla jsem tenkrát s čím porovnávat, tak mi to nevadilo, navíc když se v paneláku topí, je tam suchej vzduch, takže se mi nikdy nestalo, že by pochybělo, protože nedoschly. Savost mi přijde dobrá, protože je teď používáme na noc, ale nemůžu to srovnat s BE, třeba bych pak byla ze savosti biofroťáčků zklamaná :-). Dlouho jsem na noc dávala biofroťáky se dvěma vkládačkama (taky biofroté), až asi kolem roku a půl to přestalo stíhat a musím vycpávat víc, ale zas je to super, že do téhle plíny se toho hodně vejde (teď třeba vycpávám 1 čč + 1 vícevrstvou popo vel. 1). Sice mi hrubnou, ale když jsem si u kámošky šáhla na její daleko kratší dobu používanu HD nebo Tots rainbow, pochopila jsem, že o hrubnutí fakt ještě nic nevím :D :D . U těchto plín mi sucháč nevadí, protože je i po víc jak roce a půl intenzivního používání na všech plínách bez chybičky. A zmenšování plín mně přišlo super a dělávala jsem to celkem dlouho. Kamarádku jejich velikost ale odradila od jakéhokoliv uvažování o látkovkách, což jsem dodatečně ráda, protože její holčička je výrazně motoricky opožděna, což by určitě na látkovky sváděla...

Woolwrap popo na patentky - super držáky, ale odírají břiško, proto jsem nechávala nahoře plínu vyčuhovat. Kolem nožiček mají divný střih, tak úplně nekryjí, ale v té době to ještě nevadilo, větší velikost už jsem pak nekupovala.

Popowrap mám ráda - jsou naprosto super držáky, pokryjí dlouhý časový úsek, super údržba. Umělé jsou, ale to mi nevadilo (taky tenkrát vymoženosti typu IV organic nebyly k mání). Teď už je máme malé, takže musím dávat bodyčko, aby sucháče neodíraly nožky (dcera má super tlusté nožky a taky super bříško), ale doufám, že větší velikost to vyřeší.

Teď máme popo natahovací vlňáčky - můžu jen říct, že příště raděj půjdu zase do Disan, ty delší nohavičky mají něco do sebe.

Vícevrstvé popo - super, naprostá spokojenost, ještě jsem pošilhávala po vel. 2, ale už jsem si tu marnotratnost zakázala, protože je fakt nepotřebuju.

Mám také 2 froté čtverce prostřední velikosti - nějak moc jsem je nepoužila, příště už bych je asi nekupovala, na to, že většinou leží ve skříni, hrubnou taky dost.

Příště hodlám rozhodně koupit ještě podložky popolini - jsou nádherné na omak a určitě perfektní na používání (ale já bohužel nakoupila zásoby jednorázovejch jak pro regiment :( ).

Od kámošky znám one size - oproti ostatním plínám jí tyhle skoro nezhrubly, používá je hodně ráda, pěkně jí na malé sedí.
Obrázek Obrázek
Adrianab
Klábosilka
Klábosilka

591 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Brody » neděle 29. červenec 2007, 10:09
Popo flanelky začala jsem používat hned po návratu z porodnice, byly roztomilé s obrázky :D , ale byly okamžitě, mokré (no stejně se novorozenec přebaluje často ;) :D ), ale docela rychle se opraly a žmolkovatěly. Mě osobně začal ten mokrý studený flanel vadit, takže se tyhle plenky u nás dlouho neohřály.

Popo froťáčky (bio a nebio) :D . Ustály všechny nehody bez ztráty kytičky. Ano jsou objemné, dlooooouho schnou a sem tam zhrubnou. To zmenšování jsem nevyužila.

Popo One Size bohužel u nás zklamaly na celé čáře :-? . Vůbec nesály. Prcek je komplet přečural za hodinku. Na druhou stranu byly velice štíhlé a zapínání na patentky má taky něco do sebe (suché zipy se rády opotřebovávají a prckové se je dříve či později naučí rozepínat :D ).

V současnosti u nás bydlí Popo Two Size velikosti XL (bio i nebio). Dávám je na noc a nebo když prcek v horku běhá v samotné plence. Mají zapínání na patentky, tak se mladému hůř rozepínají.

Plenky popolinky mi ze všech plenek na našem trhu přijdou takové nejpřírodnější ;) :D :D :D

Kalhotky Popowrap. Mě osobně už v současnosti přijdou překonané kaťatama od Imse Vimse. Jsou neforemné a víc igelitové. Ale zase rychleji schnou.

Froté plenky hodně mě zklamaly svojí kvalitou, hodně se třepí a přijdou mi nekvalitně ušité. Ale zase rychle schnou a i nevyžehledné vypadají dobře :D . Malé používám jako vkládací plenky do kalhotkových plen. A velké jsou holky pro všechno(přebalovací podložky, bryndáky, přikrytí :D ).
Brody
Klevetnice
Klevetnice

3689 příspěvků
19. říjen 2006
ČB
Příspěvekod Jahoda » neděle 29. červenec 2007, 16:05
Popo froté čtverce - ty mě totálně zklamaly, velmi nekvalitně ušité, o tvaru čtverce se vůbec nedá mluvit, mám i velikost 90x90 a ta je nejhorší, trčí z ní nitě, na dvou místech je okraj špatně oentlovaný, takže jsou tam díry. Chtěla jsem používat jako osušku, ale rozstříhala jsem ji na ušití plínky.

Flanelky - spokojenost, méně sajou, takže dávám na kratší dobu, ale rychle schnou

Onesize organic - velká spokojenost, sajou dobře, i teď v 19 měsících sedí dobře, i když mezi nožičkama by mohly být trošku užší, ale patentky mi vyhovují a mám je ráda

Vlňáčky na patentky - velká spokojenost, mám je rok a jsou stále skoro jako nové, ještě nikdy mi neprotekly, v pase nedřou, jsou opravdu výborné.
Jahoda
Krafařka
Krafařka

800 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Lidundju » středa 01. srpen 2007, 16:40
ahoj, připojím se k vám. Používám už rok pleny popolini a to Biofroté a flanelky, mám od obojího 9 kusů. Jsem maximálně spokojena se savostí Biofroté. Vydrží úplně v pohodě celou noc (jedna vložka)a nikdy nevyteče kakání ven.
Objemnost mi nevadí, je pro mě důležitější pohoda dítete a vliv na přírodu než estetika.
Flanelky méně sají a vydrží ročnímu dítěti tak 4 hodiny, pak jsou komplet mokré(dávám jednu vložku).na noc to vůbec nejde použít musela bych přebalovat a to semi nechce, takže používám přes noc jen ty biofroté
Lidundju
Kecka
Kecka

1762 příspěvků
05. červenec 2007
Českolipsko
Příspěvekod Karlinda » čtvrtek 02. srpen 2007, 10:25
Máme biofroťáčky na noc, jsou skvělé.

OneSize bio používáme do šátku (lemy dítko neotlačí).

Froté čtverce 60x60 a 40x40 jako osušky a žínky, v nouzi jako plínky (moc objemné, neforemné)

DOTAZ - stěžovala si mi jedna uživatelka biofroťáčků, že VŮBEC nesají, že dcerce moč vytekla všechna ven - může to být malým počtem vyprání plen před použitím, resp. žádným vypráním před prvím použitím?
Karlinda
Kecka
Kecka

1987 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Lidundju » čtvrtek 02. srpen 2007, 10:50
no podle mě, není možné aby vůbec něco vyteklo, musela by mít tu plínu celý den bez přebalení. Nezapomněla dát přes ně ty vrchní kalhotky? :roll: to by vše vysvětlovalo. A myslím, že to může být nevypráním, ale my jsme je také neprali před prvním použitím a nic takového se nestalo. jen mi vytekly, když jsem je špatně zastrčila do Popowrap, ale jinak nikdy, ani když jsou úúúúplně mokré, tak ro neproteče. Podle mě prostě nedala přes ně ty vrchní kalhotky. :?
Lidundju
Kecka
Kecka

1762 příspěvků
05. červenec 2007
Českolipsko
Příspěvekod Lidundju » neděle 05. srpen 2007, 11:53
ještě mě napadlo, jestli je špatně nezastrčila do těch vnějších kalhotek, to se mi také stalo, když kousek čouhal, měla mokré věci,takže to by byla také možnost
Lidundju
Kecka
Kecka

1762 příspěvků
05. červenec 2007
Českolipsko
Příspěvekod Karlinda » neděle 05. srpen 2007, 23:41
Děkuju za odpověď. Kalhotky určo použila, ale plíny čouhaly.
Karlinda
Kecka
Kecka

1987 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Lalwen » pondělí 06. srpen 2007, 04:25
Karli, no jo když čouhala plínka z gatí, tak to je pak jak knot a převede to moč na oblečení, mě se to kdysi stalo se separajdou, která čouhala z BM gatí a taky mi namočilo oblečení, pak už jsem si dávala bacha ;)
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2720 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Tulka » pondělí 06. srpen 2007, 20:40
My používáme z Popolinek one size biobavlna -ty teda nejvíce a jsem s nima moc spokojená, savost akorát tak na 2-3 hodinky a hlavně lehká manipulace s druky. Pak máme tři kousky flanelek-ty používáme na krátkou dobu-před náloží-dobře se perou a neprotečou nebo na krátkou dobu -máme je nejdéle do hodinky mokré. A na noc ultrafit biofroté-po vycpání zatím nejlepší noční plínka. Ale začali jsme látkovat po pátém měsíci (cca 6 kg). U malého miminka si teda nedovedu obzvláště biofroté představit.
Obrázek
Tulka
Žvatlalka
Žvatlalka

154 příspěvků
14. červen 2007
Vysočina
Příspěvekod Lidundju » úterý 07. srpen 2007, 07:48
Tulka píše:My používáme z Popolinek one size biobavlna -ty teda nejvíce a jsem s nima moc spokojená, savost akorát tak na 2-3 hodinky a hlavně lehká manipulace s druky. Pak máme tři kousky flanelek-ty používáme na krátkou dobu-před náloží-dobře se perou a neprotečou nebo na krátkou dobu -máme je nejdéle do hodinky mokré. A na noc ultrafit biofroté-po vycpání zatím nejlepší noční plínka. Ale začali jsme látkovat po pátém měsíci (cca 6 kg). U malého miminka si teda nedovedu obzvláště biofroté představit.

Já používám biofroté cca od 1měs. věku a musím říct, že žádný problém. Ty máš strach z jejich "mohutnosti"? to vůbec není důležitá věc. miminku to nevadí, je pěkně v měkkém a jediný problém mají dospělí, kterým připadá, že jsou moc "velké" ale tyhle estetické problémy šly vždy mimo mě, mě jde o ekologii a pohodlí dítěte a obojí zůstává v případě biofroté ultrafit zachováno :) jo a když se to zapne na tu nejmenší velikost, nepůsobí tak objemně. ;) pa
Lidundju
Kecka
Kecka

1762 příspěvků
05. červenec 2007
Českolipsko