ADV TOP
ADV LEFT

Lanolinová impregnace

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Evusha » pátek 27. červenec 2007, 20:29
ahoj holky,

nejdřív velká pochvala, že jste to takhle rozdělily, je to krásně přehledné. A doufám, že jsem pochopila správně, že můžu založit i nové téma :D

Ptala jsem se na to už nedávno v Látkovkách, ale v tom množství příspěvků to zapadlo. Potřebovala bych poradit s lanolinovou impregnací. Nedávno jsem jí dělala poprvé, dala jsem cca půl malé lžičky lanolinu na litr vody, ale kalhotky mi hned první noc protekly, a to dost. Takže se chystám na impregnaci znova - kolik toho dáváte, do jakého množství vody a jak dlouho to tam necháte?

díky Eva

*zařazeno
Evusha
Žvatlalka
Žvatlalka

295 příspěvků
26. říjen 2006
Příspěvekod Klarkan » pátek 27. červenec 2007, 20:58
Ahoj,
mám lanolinovou impregnaci od Ulricha a na litr vody dám tři až čtyři lžičky lanolinu. (cca 20 ml). Musí se to dát do horké vody, aby se lanolil rozpustil, nechat vychladnout a pak na tři až šest hodin namočit vlnáčky. Ty pak vymáchat ve dvou litrech vody, v ručníku z nich vymačkat vodu.
Takhle to dělám já, vlnáčky neprotékají, dělám to jednou za měsíc.
Klarkan, Lukáš 06, Jakub 08
Klarkan
Treperenda
Treperenda

1171 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Klaris » pátek 27. červenec 2007, 21:00
nejsem zrovna odborník , impregnovala jsem zatím pouze 2x, nicméně nic mi neproteklo, takže asi dobře

dělám to pomocí lanolinu z lékárny (bezvodý lanolin, Adeps lanae)
postup:
cca kávovou lžičku (ani ne celou) lanolinu do hrnku, stříknout na to trochu pracího prostředku na vlnu (já dala dětský šampon :-) ) , zalít vroucí vodou, zamíchat až se vše rozpustí
vlít do dvou litrů studené vody, promíchat
do vlažné lázně vložit kalhotky, nechat několik hodin, ideálně asi přes noc

taky záleží na tom jaké vlňáky máš, některé potřebují více impregnací za sebou než jsou spolehlivé
Naposledy upravil Klaris dne 27. červenec 2007, 21:01, celkově upraveno 1
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek

8455 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Len-til-kah » pátek 27. červenec 2007, 21:00
Ježíšmarjá, já mám od rána naložené dvoje vlňáky :? ... takže vidíš, že to tam nechávám dlouho :roll: .
Půl lžičky na litr vody? Myslíš tuhého lanolinu? Dávám velikost malého oříšku celkově a neprotekly nikdy.
Dobré je impregnovat je naruby. Taky záleží, jestli ti spíš nevytekla plína, např. ty s fleecovou vložkou to rády dělají.
Mmch vlňáky mám natahovací.
Len-til-kah
Diskutérka
Diskutérka

2422 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Nico » pátek 27. červenec 2007, 21:01
Ahojky Evo,

ja delam impregnaci "by oko". Davam lzicku suroviny Adeps Lanae, rozpustim v trose horke vody, pridam sampon a doplnim teplou vodou na pozadovany objem (cca 3-4l). Necham vychladnout a soupnu do toho vlnaky otocene na rub. Impregnuju pres noc.

Je mozne, ze mas skutecne lanolin, tj. Adeps lanae vymichany s vodou a tak ho musis dat vetsi mnozstvi nez samotne suroviny.

Taky je mozne, ze mas vlnacky z takoveho druhu vlny, ktery potrebuje naimpregnovat vicekrat a az potom fungujou dobre.

Tak drzim palce, at se dilo podari a Ty jsi spokojena.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázekwww.hippsy.net a www.warmme.cz - barevné bederní pásy
Nico
Howgh
Howgh

5377 příspěvků
21. září 2006
Praha - východ
Příspěvekod Ivca79 » sobota 28. červenec 2007, 07:09
Já si v diskusi nahrabala tyhle návody:

IMPREGNACE: Domácí impregnace vlňáků
Na impregnaci vlněných kalhotek můžete použít bezvodý lanolin, který se dá sehnat v lékárnách. Jmenuje se CERA LANAE, ADEPS LANAE nebo můžete chtít 100% bezvodý lanolin-surovinu. 50 gramů stojí asi 30 Kč.
K výrobě domácí impregnace budete potřebovat výše uvedený lanolin, šampon nebo prací prostředek na vlnu a vodu. Do misky dejte asi 1/2 kávové lžičky lanolinu. Zalijte trochou vroucí vody a 2-3 krát vstříkněte trochu šamponu nebo prostředku na praní vlny.
Po důkladném rozmíchání a rozpuštění by vám měla vznikout mléčná tekutina. Tuto tekutinu dořeďte asi do dvou litrů vlažnou vodou a nechte vychladnou asi na 30 stupňů (může být i méně). Poté vložte vlněné kalhotky (mohou být i mokré, ale na suché chytá impregnace lépe), ve vodě je trochu pomačkejte, aby nasály lanolinovou lázeň a nechte je namočené nejméně hodinu (raději přes noc). Poté jemně vymačkejte, můžete je srolovat do froté ručníku, čímž odstraníte maximum vody. Kalhotky nechte volně proschnout, nejlépe ve stínu. Nikdy nesušte na slunci nebo na radiátoru!! Počítejte s tím, že pletené kalhotky budou schnout zhruba 2-3 dny.

IMPREGNACE: Impregnace ve spreji
Pokud dojde k zašpinění čerstvě naimpregnovaných vlňáčků můžete použít tuto rychlou impregnaci, kterou vyrobíte opět z lanolinu z lékárny.
Budete potřebovat nějakou lahvičku s rozprašovačem, například od mléka na opalování, nebo rozprašovač na olej. Do této lahvičky dejte 1 kávovou lžičku bezvodého lanolinu, 2-3 vstříknutí prostředku na vlnu (nebo šamponu) a dolijte 200ml horké vody a důkladně protřepte. Vznikne mléčná tekutina, kterou můžete po vychladnutí používat i bez zahřívání. Lanolin jako takový se nekazí, takže má tento sprej téměř neomezenou
životnost :). Použití: Zašpiněné místo na vlňácích přeperte ve vlažné vodě žlučovým/jádrovým mýdlem nebo přípravkem na vlnu, přebytečnou vodu vymačkejte (nebo vysušte ručníkem) a ještě vlhké postříkejte tímto sprejem. poté nechte kalhotky uschnout ve stínu.
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Ifuca » sobota 28. červenec 2007, 08:49
Mě teda ještě kromě impregnace pomohlo proti nočnímu provlhnutí přidat vkládačku do plínky. :o Asi se u nás kryl začátek používání vlňáků na noc s větším čůráním, protože do té doby jsem nepozorovala, že by byla plínka ráno nějak extra nacucaná. Takže jsem z froté popo + popowrap přešla na froté popo s vkládačkou + natahovací vlňáky.
Ifuca
Žvatlalka
Žvatlalka

179 příspěvků
04. leden 2007
Brno
Příspěvekod Evusha » sobota 28. červenec 2007, 18:08
díky, půjdu to udělat znova. Mám ten lanolin Adeps lanae z lékárny a vlňáky Disana - jsou to ty, co se mají impregnovat víckrát? ;)

Plenku jsem dala Bum Hugger, tak možná to bylo i kvůli ní, jak psala Len-til-ka. Je fleecová a navíc použitá poprvé, i když jsem jí před tím 3x vyprala. A ke všemu jsem jí dala bez vkládací plenky navíc, protože tu jsem zapomněla objednat :roll: Tak mě napadlo, šlo by provizorně jako vkládací plenu použít tu z Bamboo extra, co je odepínací na knoflíky? nebo obyčejnou čc? nebo kousek froté? Nechce se mi s používáním čekat na další objednávku, jsem celá natěšená. Tak snad se mi to napodruhé podaří ;)
Evusha
[img][img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;122/st/20060811/n/Filip/dt/-8/k/d60c/age.png[/img]
[url=http://www.TickerFactory.com/]
[img][img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10750;443/st/20080912/n/Dominik/dt/-8/k/6002/age.png[/img]
[url=http://www.TickerFactory.com/]
Evusha
Žvatlalka
Žvatlalka

295 příspěvků
26. říjen 2006
Příspěvekod Nico » sobota 28. červenec 2007, 18:29
Evi, tak to bylo urcite plenkou. Jako dalsi saci vrstvu muzes pouzit cokoliv... i rucnik :-) hlavne ji nezapomen dat mezi plenku a kalhotky pokud mas ten starsi typ hambace...pokud ten novy, tak ji vsun dovnitr.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázekwww.hippsy.net a www.warmme.cz - barevné bederní pásy
Nico
Howgh
Howgh

5377 příspěvků
21. září 2006
Praha - východ
Příspěvekod Dalif » úterý 31. červenec 2007, 08:01
co delate s pouzitou lanolin.lazni ? kam ji vylevate ? jde pouzit znovu ?

dekuji D
Vitek 10/2005, Zuzka 4/2007, Borivoj 10/2010
Dalif
Howgh
Howgh

5174 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zurecek » úterý 31. červenec 2007, 08:03
holky Ostravačky vím, že byla sháňka po lanolínu, tak mám čerstvé info, že celou pixlu ho mají v lékárně na ul.Horymírova, naproti pošty-vedle Lídlu v Ostravě Zábřehu..

impregnaci zdar! :hura:
Zurecek
Treperenda
Treperenda

1498 příspěvků
21. září 2006
v mojí milované Ostravě
Příspěvekod Trixl » úterý 31. červenec 2007, 13:39
Ptám se, i když mi bylo odpovězeno už v látkovkách ... Opravdu ty popo vlňáky na druky není potřeba vůbec impregnovat? A proč?
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Brody » úterý 31. červenec 2007, 14:20
Trixl, sice je nemám, ale nějak se mi ve vykojeném mozku uložilo, že popo jsou už naimpre z výroby :D :D :D
Brody
Klevetnice
Klevetnice

3689 příspěvků
19. říjen 2006
ČB
Příspěvekod Zuzajda » úterý 31. červenec 2007, 15:14
na druky nevím, ale popo natahovací naimregnované byly (už mi prošly rukama troje)
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy
Příspěvekod Zuzajda » úterý 31. červenec 2007, 15:19
jo a pokud mi vyjdou plány, tak impregnuju vlňáčky postupně v jedné lázni
nejdřív popo, ty jsou přírodní, pak červené shorties a nakonec modré
schnou mi asi den a noc, takže se postupně vystřídají, abych měla vždycky aspoň dvoje
ovšem někdy se k. prokajdí mimo pořadí a kde jsem byla :grr:
Obrázek Obrázek Obrázek
Zuzajda

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy