ADV TOP
ADV LEFT

Lanolinová impregnace

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lachtanicka » pondělí 02. leden 2012, 10:54
Neprala jsem, šoupla jsem je tam suché. Prase jsem taky, ale tady u toho mě ani nenapadlo, že bych něco zanedbávala. Peru jen pokakané... (teda vlňáčky)
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Gehenna » pondělí 02. leden 2012, 10:57
Hm, tak to je teda divné :? :?
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod Lachtanicka » pondělí 02. leden 2012, 10:59
E-liska píše:
Lachtanicka píše:Tak lanolin mají, naváží a prodají v lékárně u Kauflandu na Vypichu, případně U Stříbrného orla na Čs. armády.
Potud dobré.
Ale...
Máme dvoje poděděné vlňáčky z merino vlny, začaly provlhat, tak jsem se rozhodla naimpregnovat, a nějak se nezadařilo. Lanolin je skutěčně bezvodý, vlňáčky jsem nechala namočené přes noc.
Napadají mě dvě možnosti, co mohlo být blbě - jako prostředek na vlnu jsem dala Perwoll (nic lepšího zrovna nebylo po ruce :oops: ) a výsledná směs nebyla sytě mléčně bílá; byla bílá s takovým nádechem do modra. Dala jsem ho asi 7 ml, přišlo mi, že je to docela dost, když někde píšou, že se přidává "pár kapek".
Vlňáčky protékají snad víc než před impregnací. :-?

Já myslím, že to buide tím Perwollem, tam je asi bůhvíco, včetně nějakých změkčovadel a tak...?
Příště dej šampon (ten snad máš ;-) ), nebo klidně trošičku jaru bych dala

Hm, tak jsem to tušila...
A ten šampón může být jakýkoliv? Laicky se mi zdálo, že ten Perwoll bude menší svinstvo než dospělácký šampón. (Ale samozřejmě není problém zaběhnout pro dětský nebo kopřivový. Anebo vezmu ten jar.)
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod E-liska » pondělí 02. leden 2012, 11:02
Lachtanicka píše:
E-liska píše:
Lachtanicka píše:Tak lanolin mají, naváží a prodají v lékárně u Kauflandu na Vypichu, případně U Stříbrného orla na Čs. armády.
Potud dobré.
Ale...
Máme dvoje poděděné vlňáčky z merino vlny, začaly provlhat, tak jsem se rozhodla naimpregnovat, a nějak se nezadařilo. Lanolin je skutěčně bezvodý, vlňáčky jsem nechala namočené přes noc.
Napadají mě dvě možnosti, co mohlo být blbě - jako prostředek na vlnu jsem dala Perwoll (nic lepšího zrovna nebylo po ruce :oops: ) a výsledná směs nebyla sytě mléčně bílá; byla bílá s takovým nádechem do modra. Dala jsem ho asi 7 ml, přišlo mi, že je to docela dost, když někde píšou, že se přidává "pár kapek".
Vlňáčky protékají snad víc než před impregnací. :-?

Já myslím, že to buide tím Perwollem, tam je asi bůhvíco, včetně nějakých změkčovadel a tak...?
Příště dej šampon (ten snad máš ;-) ), nebo klidně trošičku jaru bych dala

Hm, tak jsem to tušila...
A ten šampón může být jakýkoliv? Laicky se mi zdálo, že ten Perwoll bude menší svinstvo než dospělácký šampón. (Ale samozřejmě není problém zaběhnout pro dětský nebo kopřivový. Anebo vezmu ten jar.)

Šampon by určitě neměl bejt nějakej 2v1 s balzámem apod.
Pochopitelně je uplně nej ten obyč kopřivovej/březovej, nebo jestli máš doma dětskej, taky by měl bejt v pohodě.
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Ivca79 » pondělí 02. leden 2012, 11:14
Dávám šampon, přijde mi jako menší svinstvo, než prací gel ;)

A priznám se, že mi vlňáky s noční plínou u dvouleťáke provlhávali sokor pokaždý, dokud sem neušila exrtrabambusku... prostě aby tu moč pobrala plína
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Lachtanicka » pondělí 02. leden 2012, 11:26
Ivca79 píše:Dávám šampon, přijde mi jako menší svinstvo, než prací gel ;)

A priznám se, že mi vlňáky s noční plínou u dvouleťáke provlhávali sokor pokaždý, dokud sem neušila exrtrabambusku... prostě aby tu moč pobrala plína

My máme zatím dítě dvouměsíční. :D

Díky za rady, hned dnes vyzkouším.
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Lachtanicka » středa 04. leden 2012, 08:10
Naimpregnováno a vyzkoušeno. Vyzkoušeno důkladně, dítě spalo od osmi do půl šesté :hura: Vlňáčky drží - další :hura:

Ještě jednou děkuju!
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011