ADV TOP
ADV LEFT

Lanolinová impregnace

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Pajis » pátek 26. listopad 2010, 14:22
Přiznám se, že jsem žádný neimpregnovala tolikrát... (Ono to trvá hrozně dlouho než uschnou a já už je chtěla používat :-), tak jsem naimpregnovala jednou a zkusila, co to vydrží... moc jsem té vlně nedůvěřovala, tak jen na doma) Poprvé mi ty vlňáky přišly na omak po impregnaci hrozně olepené, ale to se tak nějak zapracuje během prvního dne používání. Když se pročůraly, vyprala jsem je a znova...
Teď pro novorozence jsem sice i měla čas na impregnaci - dopletla jsem je před porodem - ale on zase nečůrá tolik, tak to není třeba... Prostě to flákám.

Můžeš si zkusit tu lázeň nechat a sama uvidíš ;)
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3851 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Kimsik » pátek 26. listopad 2010, 14:45
Pajis, díky ;-) ...vyzkouším to a kdyžtak budu impregnovat dál
Kimsik
Pískle

11 příspěvků
04. listopad 2010
Příspěvekod Sylvah » pátek 26. listopad 2010, 16:29
Ahoj,
já vždycky (2x :-)) impregnuju jen jednou - naředím si lanolín do kyblíku, tam nacpu troje vlňáky, ráno to vytáhnu a hotovo. První den po uschnutí jsou takové upatlané, pak ok. A vlhkost nepustí, až časem (ale já dávám jen vlňáky, takže jsou fakt v permanenci).
Impregnuju asi jednou za tři měsíce a stačí....
Sylvah
Drbna
Drbna

4009 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Lazenka » pondělí 29. listopad 2010, 07:38
holky mám možná trochu přiblblý dotaz - impregnujete i ostatní věci z merinovlny? (např. kukličky, wooltube, bodýčka apod?) nebo to není potřeba?
Lazenka
Kecka
Kecka

1977 příspěvků
04. prosinec 2007
Zlínsko
Příspěvekod Pajis » středa 01. prosinec 2010, 14:30
Lazenka píše:holky mám možná trochu přiblblý dotaz - impregnujete i ostatní věci z merinovlny? (např. kukličky, wooltube, bodýčka apod?) nebo to není potřeba?

Impregnace je hlavně kvůli nepromokavosti, což u jiných věcí nepožaduji... Ale už jsem do toho kýble po vytažení vlňáků něco dávala (už nevím co :oops: ), někde jsem četla, že se může impregnací zmenšit kousavost vlny.
Pajis
Klevetnice
Klevetnice

3851 příspěvků
10. květen 2009
Plzeň
Příspěvekod Franzisca » středa 01. prosinec 2010, 14:35
Ahoj,
máchám v impregnaci i svoji vlněnou šálu a taky vlněnou čepici a občas tam skončí i rukavice. Neuškodí a šála je heboučká jak ovčí kožíšek...geniální do téhle zimy, zvlášť, když ji pak stačí jenom oklepat a je to.

Franzisca
Franzisca
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
31. květen 2010
Příspěvekod Terrexantence » pátek 07. leden 2011, 09:35
Ahoj všem, impregnujete někdo i AIO plenky... někde jsem četla, že když začnou protékat, je možné impregnovat švy. Víte někdo, jak na to? Celé je tam přece ponořit nemůžu. Díky za odpovědi.
Terrexantence
Pískle

2 příspěvků
29. prosinec 2010
Příspěvekod Llevelyn » pátek 07. leden 2011, 09:43
U AIO , SIO nebo u PUL vrchňáků se zatírají švy čistým lanolínem. Ale dělá to hnusný fleky hnědý .( Zkusila jsem to jen jednou, a bylo to škaredý. U AIO ani nevím jak, asi zvenku?
Naposledy upravil Llevelyn dne 07. leden 2011, 09:53, celkově upraveno 1
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Matap » pátek 07. leden 2011, 09:52
Ahojky,

Popoliny dělají vosk na švy, je to malinká pixlička (asi 10ml), stojí to kolem 40,-.
http://www.vbavlnce.cz/doplnky-k-latkov ... k-20g.html

Mata
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Lachtanicka » úterý 13. prosinec 2011, 19:00
Ahoj, nemáte nějaký tip, kde v Praze 6 a okolí koupit lanolin? Už v druhé lékárně mi řekli, že nemají, že by to asi museli nějak objednat a nějak se u toho netvářili moc vstřícně... :-?
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Franzisca » úterý 13. prosinec 2011, 20:34
Na Hvězdě byla docela vstřícná paní lékárnice. Byla tam Delvita, přes cestu ulice, v ulici optika a za optikou lékárnaJe tam optika a za ní lékárna. otázka je, jestli tam ta lékárně ještě je, jsem dost dlouho po vejšce=na koleji Hvězda už nebydlím...

tady na vsi v jižních čechách to není žádný problém, objednaj do druhého dne všechno.

Franzisca
Franzisca
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
31. květen 2010
Příspěvekod Kacous » úterý 13. prosinec 2011, 22:33
Nezbyde než chodit a poptávat, npř. u nás na Flóře mi ho prodjí normálně, resp. do druhého dne přichystají... tj. není to úplně nenormální požadavek ;)
Kacous
Klevetnice
Klevetnice

3646 příspěvků
08. leden 2009
Příspěvekod Lachtanicka » pondělí 02. leden 2012, 10:44
Tak lanolin mají, naváží a prodají v lékárně u Kauflandu na Vypichu, případně U Stříbrného orla na Čs. armády.
Potud dobré.
Ale...
Máme dvoje poděděné vlňáčky z merino vlny, začaly provlhat, tak jsem se rozhodla naimpregnovat, a nějak se nezadařilo. Lanolin je skutěčně bezvodý, vlňáčky jsem nechala namočené přes noc.
Napadají mě dvě možnosti, co mohlo být blbě - jako prostředek na vlnu jsem dala Perwoll (nic lepšího zrovna nebylo po ruce :oops: ) a výsledná směs nebyla sytě mléčně bílá; byla bílá s takovým nádechem do modra. Dala jsem ho asi 7 ml, přišlo mi, že je to docela dost, když někde píšou, že se přidává "pár kapek".
Vlňáčky protékají snad víc než před impregnací. :-?
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Gehenna » pondělí 02. leden 2012, 10:48
Já jsem čuně a před impregnací je neperu, prostě je suché namočím do lanolinové lázně... mám dokonce za to, že by se po vyprání měly nechat vyschnout a až pak impregnovat (jak jinak by se ten lanolin taky dostal "do vláken", když tam bude už narvaná voda bez něj?)
Gehenna
B-C Kašpar

26187 příspěvků
13. prosinec 2007
Nobody knew where I was and now I am no longer there.
Příspěvekod E-liska » pondělí 02. leden 2012, 10:51
Lachtanicka píše:Tak lanolin mají, naváží a prodají v lékárně u Kauflandu na Vypichu, případně U Stříbrného orla na Čs. armády.
Potud dobré.
Ale...
Máme dvoje poděděné vlňáčky z merino vlny, začaly provlhat, tak jsem se rozhodla naimpregnovat, a nějak se nezadařilo. Lanolin je skutěčně bezvodý, vlňáčky jsem nechala namočené přes noc.
Napadají mě dvě možnosti, co mohlo být blbě - jako prostředek na vlnu jsem dala Perwoll (nic lepšího zrovna nebylo po ruce :oops: ) a výsledná směs nebyla sytě mléčně bílá; byla bílá s takovým nádechem do modra. Dala jsem ho asi 7 ml, přišlo mi, že je to docela dost, když někde píšou, že se přidává "pár kapek".
Vlňáčky protékají snad víc než před impregnací. :-?

Já myslím, že to buide tím Perwollem, tam je asi bůhvíco, včetně nějakých změkčovadel a tak...?
Příště dej šampon (ten snad máš ;-) ), nebo klidně trošičku jaru bych dala
E-liska
Drbna
Drbna

4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld