ADV TOP
ADV LEFT

Látkovky - Šiju, šiješ, šijeme

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 06. listopad 2009, 20:29
1vrtulka píše:
Moc díky, já věděla že tady se ví všechno :)
Když tě vidím, nevím jestli ti někdo poslal nějaký odkaz na ty nízkorizikové rodičky, podařilo se mi v temných zákoutích kompu vyhrabat hezký odkaz na doporučení NICE ohledně kriterií k porodu mimo ZZ.

Dík, jsi hodná, ale mě se bohužel nepodařilo sehnat PA, ta jediná v našem regionu mi vůbec neodpovídá... Takže smůla :(
Naposledy upravil Ivuska.h dne 06. listopad 2009, 20:36, celkově upraveno 1
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 06. listopad 2009, 20:36
Irenaf píše:A neměl jste někdo v ruce bambusovo-bavlněné froté z šijemdětem a zároveň bambusové z Moraviatexu? Jestli je v tom velký rozdíl...

Jo, měli :) Moraviatexí je řidší, nepůsobí tak odolně. Zároveň teda bych se i bála čistého bambusu co do odolnosti látky, je to přecejen jemné vlákno a ta bavlna tomu dodává na stabilitě. Plus teda Moraviatex mi nebyl schopen na ten bambus dodat žádný certifikát, takže ho nepoužívám.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Irenaf » neděle 08. listopad 2009, 15:47
Ivuska.h píše:
Irenaf píše:A neměl jste někdo v ruce bambusovo-bavlněné froté z šijemdětem a zároveň bambusové z Moraviatexu? Jestli je v tom velký rozdíl...

Jo, měli :) Moraviatexí je řidší, nepůsobí tak odolně. Zároveň teda bych se i bála čistého bambusu co do odolnosti látky, je to přecejen jemné vlákno a ta bavlna tomu dodává na stabilitě. Plus teda Moraviatex mi nebyl schopen na ten bambus dodat žádný certifikát, takže ho nepoužívám.

:) Díky
Irenaf
Pískle

49 příspěvků
04. březen 2009
Příspěvekod Marcelkad » pondělí 09. listopad 2009, 00:31
Můžete mi některá zkušená švadlenka poradit, kolik bych potřebovala látky na pyžamo pro sebe - vel. 40-42? Vůbec nevím, podle čeho bych to spočetla. Moc děkuji.

A možná dotaz na Ivuš - bylo by vhodné udělat to pyžamo z tohoto výplňku

http://www.sijemdetem.cz/cs/produkt/hro ... -objednane
Marcelkad
Žvatlalka
Žvatlalka

137 příspěvků
13. únor 2009
Klatovy
Příspěvekod Ivuska.h » pondělí 09. listopad 2009, 09:39
Marcelkad píše:Můžete mi některá zkušená švadlenka poradit, kolik bych potřebovala látky na pyžamo pro sebe - vel. 40-42? Vůbec nevím, podle čeho bych to spočetla. Moc děkuji.

A možná dotaz na Ivuš - bylo by vhodné udělat to pyžamo z tohoto výplňku

http://www.sijemdetem.cz/cs/produkt/hro ... -objednane

To spočítáš jednoduše -- polož si na zem vršek od pyžama s rukávama podél těla a změř to celé na šířku a na délku a vynásob dvěma, to samé s kalhotama. Šířka je šířka látky a dálka je délka, tj. musíš vymyslet, jak to na tu látku co nejlíp poskládat a počítej samozřejmě s rezervou, o kterou se ti látka srazí při předeprání.

Ten výplněk je podle mě na pyžamo moc tlustý, je to taková cekem tuhá teplákovina.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Romisek » pondělí 09. listopad 2009, 10:04
Prosím, prosím,
potřebovala bych poradit, pro malého (teď už velkého) jsme dostali jídelní židličku, ten igelitový polstrovaný potah je přes naše kouzlení s izolepou bohužel na odpis, židlička je to prehistorická, tudíž sehnání nového potahu nehrozí.

Dal by se udělat sedák na dětskou jídelní židličku z látky na PUL svrchňáčky? Třeba s vatelínovou výplní? Případně kolik by asi stála látka - pošítám spotřebu tak 1,5 x 1,5m, jestli by se to vůbec vyplatilo.

Nechce se mi ji vyhazovat a kupovat novou, když tahle by nám na malou ještě posloužila.
Dík
Romisek
Treperenda
Treperenda

1376 příspěvků
30. květen 2007
pod Orlickými horami
Příspěvekod Marcelkad » pondělí 09. listopad 2009, 16:49
Romisek píše:Prosím, prosím,
potřebovala bych poradit, pro malého (teď už velkého) jsme dostali jídelní židličku, ten igelitový polstrovaný potah je přes naše kouzlení s izolepou bohužel na odpis, židlička je to prehistorická, tudíž sehnání nového potahu nehrozí.

Dal by se udělat sedák na dětskou jídelní židličku z látky na PUL svrchňáčky? Třeba s vatelínovou výplní? Případně kolik by asi stála látka - pošítám spotřebu tak 1,5 x 1,5m, jestli by se to vůbec vyplatilo.

Nechce se mi ji vyhazovat a kupovat novou, když tahle by nám na malou ještě posloužila.
Dík

PUL nevím, nevím jestli by se vůbec takový rozměr sehnal. Prodává se většinou 50x50 cm - a ten stojí 65Kč viz
http://www.sijemdetem.cz/cs/produkt/pul-50x50cm-kousky

u šikovného čalouníka by se to neopravilo? Já mám příbuzného čalouníka a chci potahnout přebalovací podložku, protože ta původní je po půl roce rozpraskaná. Doporučil mi tzv. zdravotní koženku, ale cenu tedy nevím.

Já jsem také jídelní židličku dostala půjčenou, původní potah také popraskaný, zalepila jsem co se dalo a udělala jsem si na to potah z bavlny. Myslím, že to stačí. Až budu mít večer čas vyfotím a dám to sem.

Ivuš, díky za rady ohledně pyžama.
Marcelkad
Žvatlalka
Žvatlalka

137 příspěvků
13. únor 2009
Klatovy
Příspěvekod Kvika » pondělí 09. listopad 2009, 22:12
Romisek, mala som rovnaky problem so starou stolickou, z igelitu uz boli len franforce a molitan skoro cely vydroleny prec. oskrabala som to prec cele az na drevo, z 2cm hrubeho molitanu som tam dala nove polstrovanie - iba polozene a na tom je z igelitu (Ikeacky zaves do kupelne) potah ktory precnieva az za okraje stolicky, ma po obvode tunel s gumou a este 2 pary snurok a tak to drzi na mieste, pritom sa to da lahko rozobrat a oprat (nebolo treba, igelit drzi). PUL by som nebrala na taketo ucely - ked sa nanho nieco vyleje, zostane to este dost dlho mokre, aj udrzba je narocnejsia nez pri igelite.

a este otazka, neporadite kde najst strih na dobre natahovacie vrchne gate?
Kvika
Pískle

74 příspěvků
04. červen 2008
Bratislava
Příspěvekod Kattka » pátek 13. listopad 2009, 13:13
Kvika tuto je strih na natahovacie vlniaciky , akurat som ho este neskusala, tak neviem, ci bude dobre sediet:
http://www.diaperswappers.com/forum/sho ... ight=flats
Kattka
Pískle

29 příspěvků
11. červenec 2007
Příspěvekod Ivuska.h » pátek 13. listopad 2009, 17:08
Tak jsem po dlouhé době ušila zase něco pro Klárku. Jsou to kalhoty z manšestru s potiskem (zn. Hilco, mají na sijemdetem) s podšívkou z růžového bavlněného veluru. Pas jsem udělala z nápletu s elastanem, přišlo mi to variabilnější a měkčí než guma. Cílem byly kalhoty s dostatkem místa pro látkovku, což se možná zdařilo až trochu moc :D No co, od batolat nikdo štíhlou postavu nevyžaduje.

Kvalita fotek je značně pochybná, batole zkrátka odmítá pózovat a zrovna nutně muselo lézt na stolek v obýváku...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Xxxjaninkaxxx » pátek 13. listopad 2009, 21:32
Ahoj,
můžete mi prosím poradit? Chtěla bych si ušít plínky z bambusu, doposavaď jsem to zkoušela ze starých ručníků a jelikož nemám overlock, musím plínku obracet dovnitř a pak je to po stranách takový tlustý :-?
Koukala jsem na sijemdetem, ale nějak si nedokážu představit tu plínku třeba jen z toho aksamitu....Nebo můžu dát třeba to froté na vnější stranu a ten aksamit na vnitřní? A z toho fleecu se dají také šít? Fleece mám nějak spojený s těma umělýma dekama.....
A ještě jsem se chtěla zeptat, zda by šel te bambus obarvit? Mám ráda, když jsou ty plínečky barevné a můžu dávat barvičky podle nálady.
Děkuju mockrát.
Xxxjaninkaxxx
Žvatlalka
Žvatlalka

169 příspěvků
13. listopad 2009
...tepláků ráj.....
Příspěvekod Ivuska.h » sobota 14. listopad 2009, 00:18
Janinko, vezmu to popořadě:

1) bez overlocku se bohužel bez toho šití as obracením neobejdeš, ale ručníky jsou proti materiálům na plínky o dost tlustší, takže to bude určitě lepší

2) plínka jen z aksamitu (2 vrstvy) moc nejde, je to moc měkké, nedrží to tvar, leda tak novorozenecká velikost. Froté a aksamit už by šlo, ale ideální by byly např. dvě vrstvy froté a zevnitř k tělíčku aksamit. Případně místo froté ten tenký fleece.

3) umělé deky jsou z polyesterového fleecu, toto je bambus ve směsi s bavlnou, čili společná je jen technologie pletení té látky (z jedné strany chlupaté, z druhé hladké). Absorbčně je to cca nastejno jako froté, jen ten fleece je trochu pevnější.

4) bambusové látky (resp. směs bambusu a bavlny) obarvíš libovolnou barvou na bavlnu, např. Duha, Iberia, Cheds...
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Xxxjaninkaxxx » sobota 14. listopad 2009, 14:28
Ivus, dekuju moc.

S tím overlockem je mi to jasné, stačilo mi, když jsem si našila vkládačky a jen je obentlovala - ještě další tři praní mi to pouštělo ťuflíky a o párání nemluvě....
Z toho aksamitu jsem je celé šít nechtěla, jen tady psala myslím Marcelkad, že je to krásně jemňoučké. Určitě tam všiju savé jádro asi tak ze dvou vrstev, aby to tak dlouho neschlo.
Ale mohla bych je celé ušít jen z toho fleecu? Nebo také jen z toho froté, že jo?
Jsem těchto látek neznalá, tak se omlouvám za takové otázky.....
A Ivus, nepsala jsi tu někde o tom barvení potravinářskými barvami? Nějak to nemůžu najít.....
Děkuju.
Xxxjaninkaxxx
Žvatlalka
Žvatlalka

169 příspěvků
13. listopad 2009
...tepláků ráj.....
Příspěvekod Xxxjaninkaxxx » sobota 14. listopad 2009, 16:06
Aha, už jsem to našla. Ono to jde jenom na živočišná vlákna, tak do těch má ten bambus docela daleko ;) To bych tomu dala na frak....
Xxxjaninkaxxx
Žvatlalka
Žvatlalka

169 příspěvků
13. listopad 2009
...tepláků ráj.....
Příspěvekod Ivuska.h » sobota 14. listopad 2009, 17:41
Xxxjaninkaxxx píše:Ale mohla bych je celé ušít jen z toho fleecu? Nebo také jen z toho froté, že jo?
Jsem těchto látek neznalá, tak se omlouvám za takové otázky.....
A Ivus, nepsala jsi tu někde o tom barvení potravinářskými barvami? Nějak to nemůžu najít.....
Děkuju.

Tak s barevním sis odpověděla sama ;) a co se týče plenky jen z fleecu nebo z froté -- klidně, ani jedno z toho nějak výrazně nehrubne, jen prostě ten aksamit je fakt krásně sametový.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008