ADV TOP
ADV LEFT

Látkovky - Šiju, šiješ, šijeme

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ivuska.h » čtvrtek 10. prosinec 2009, 18:26
Rozhodla jsem se zvýšit střih svých bambusových plenek (ze 42 cm na 46) a nová verze půjde na testování. Testerů kluků už mám dost, ale jen dvě holčičky, kdyby měl někdo zájem testovat, tak prosím pište na ivuska.h@gmail.com, hledám hlavně co nejmenší miminka a pak dobře vykrmené holčičky cca do roka, neb doma mám jen jeden vyzáblý batolecí exemplář :)

Zde první prototyp v akci:

Obrázek

Díky :)
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Silvab » čtvrtek 10. prosinec 2009, 19:29
To vypadá nádherně :erik:

Ivuško jsi fakt šikovná :)

Hned bych měla zájem testovat, ale doma mám jen dva kluky :(
Silvab
Klábosilka
Klábosilka

560 příspěvků
29. únor 2008
Příspěvekod Hamina » sobota 20. únor 2010, 17:15
Ahojky,

tak jsem se konecne po pul roce dokopala k tomu, ze usiju nasi male slecne vrchni kalhotky na pliny. Ty co jsem mela jsou uz jen tak, tak a dalsi jsou pro zmenu velke. KOnecne teda upotrebim latky z te hromadne akce.

Ale ouha byla velika, nemuzu absolutne najit ten strih na ne. POradite nektera??

A jeste ten bavlnenyn velur muzu pouzit i na neco jineho nez pliny? Tech jsem zjistila, ze mam dost klasickych ctvrecovek.
Co takhle nejake pyzamo?

Diky vsem

HAmina
Hamina
Klevetnice
Klevetnice

3325 příspěvků
21. září 2006
Doma
Příspěvekod Ivuska.h » sobota 20. únor 2010, 19:41
Mně se osvědčil tento střih -- http://www.chloetoesboutique.com/store/WsPages.asp?ID=2, ale je dost široký, doporučuju od prostředka cca o 2 i víc cm zúžit.

Velur určitě na pyžamo, mikynu, dečku...
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Hamina » neděle 21. únor 2010, 09:37
Ivusko, diky. Vyzkousim a snad to pujde. Chtela jsem to mit hotove nez se Bety narodi a ono uz ji bude 7 mesicu. Ale i tak je snad jeste uzije.

A gratuluji k Ondraskovi. Fotky jsou perfektni.

Hamina
Hamina
Klevetnice
Klevetnice

3325 příspěvků
21. září 2006
Doma
Příspěvekod 1vrtulka » pátek 19. březen 2010, 08:55
Mám takovou věc- vypružila jsem se, a zjistila jsem, že dokážu ovládnout šicí stroj do té míry, že šiju i do zatáčky :kluk: Tak jsem si řekla, že vyrobím nějaké plíňuchy. Představu mám takovou, že vnitřek a vkládačka by byly z bambusového flísu, a vnější strana "trenýrek" z bavlněného úpletu, zapínání na snapku. A teď nevím jestli to není úplná blbost- vydrží úplet snapku a nebude pouštět oka? Je lepší oboulíc nebo jednolíc, nebo je to jedno? Půjde mi to ušít na normálním stroji nebo potřebuji overlock?
1vrtulka
Pískle

70 příspěvků
11. září 2007
Příspěvekod Ivuska.h » pondělí 22. březen 2010, 21:46
1vrtulka píše:Mám takovou věc- vypružila jsem se, a zjistila jsem, že dokážu ovládnout šicí stroj do té míry, že šiju i do zatáčky :kluk: Tak jsem si řekla, že vyrobím nějaké plíňuchy. Představu mám takovou, že vnitřek a vkládačka by byly z bambusového flísu, a vnější strana "trenýrek" z bavlněného úpletu, zapínání na snapku. A teď nevím jestli to není úplná blbost- vydrží úplet snapku a nebude pouštět oka? Je lepší oboulíc nebo jednolíc, nebo je to jedno? Půjde mi to ušít na normálním stroji nebo potřebuji overlock?

Materiály jsi zvolila dobře, úplet by snapky vydržet měl, v USA prodávají hodně plínek na snapku, co mají zvenku oboulíc s potiskem. Raději bych opravdu volila ten oboulíc, ten oka nepouští, narozdíl od jednolícu. Ale musíš vyndávat snapku opatrně, abys to zbytečně nerasovala.

Na normálním stroji to ušít můžeš, použij co nejširší a středně hustý cikcak. Ale na overlocku je to rychlejší a pohodlnější.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Jmakovka » pondělí 29. březen 2010, 07:03
Když dáváte patentky do pulek vepředu, neprosakuje to tam? Nebo je nutné to podložit ještě kusem pulu (překrýt patentky z vnitřní strany kalhotek) - jak je to třeba u kalhotek baby lucy na sucháč?

Díky za odpovědi.
Jmakovka
Žvatlalka
Žvatlalka

163 příspěvků
18. březen 2009
Příspěvekod Ivuska.h » neděle 11. červenec 2010, 10:14
Jmakovka píše:Když dáváte patentky do pulek vepředu, neprosakuje to tam? Nebo je nutné to podložit ještě kusem pulu (překrýt patentky z vnitřní strany kalhotek) - jak je to třeba u kalhotek baby lucy na sucháč?

Díky za odpovědi.

Nepodkládám, neprosakuje.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Barunka » neděle 11. červenec 2010, 11:10
Švadlenky , poraďte prosím , dostala jsem tuto biobavlnu http://www.moraviatex.cz/shop/?p=productsMore&iProduct=824&sName=Oboulic-BIO-bavlna-natur-prirodni, šly by z toho čč pleny nebo vícevrstvé plenky. Díky :-*
Barunka
Pískle

4 příspěvků
16. červenec 2007
Příspěvekod Ivuska.h » neděle 11. červenec 2010, 14:41
Barunka píše:Švadlenky , poraďte prosím , dostala jsem tuto biobavlnu http://www.moraviatex.cz/shop/?p=productsMore&iProduct=824&sName=Oboulic-BIO-bavlna-natur-prirodni, šly by z toho čč pleny nebo vícevrstvé plenky. Díky :-*

Šly, jen počítej s tím, že tento materiál se má tendenci vytahovat do šířky a zkracovat do délky, ale to můžeš ovlivnit vytaháním po vyprání.
Klára, nar. 9. 7. 2008
Ondřej, nar. 8. 2. 2010
Julie, nar. 29.12. 2011
Ivuska.h
Kecka
Kecka

1809 příspěvků
27. červenec 2008
Příspěvekod Stassy » úterý 10. srpen 2010, 21:51
Prosím, prosím, máte některá typ, co by se dalo kromě látkovek ušít z konopného flauše? Mám ho tu ještě docela kusanec a nevím co s ním..
Stassy
Žvatlalka
Žvatlalka

143 příspěvků
21. květen 2008
Praha
Příspěvekod Tenerife » středa 11. srpen 2010, 08:14
já ze zbytků dělám látkové vložky a vložky do podprsenky (při stavu kojení :-)
Tenerife
Pískle

5 příspěvků
12. červen 2010
Příspěvekod Stassy » středa 11. srpen 2010, 10:02
Tenerife, díky za odpověď, ale měla jsem spíš na mysli věci mimo plenky a dámské potřeby. ;) Jako třeba jestli máte některá ozkoušené, že se to dá použít na mikinu, kalhoty a ták.. :)
Stassy
Žvatlalka
Žvatlalka

143 příspěvků
21. květen 2008
Praha
Příspěvekod Hankel » čtvrtek 12. srpen 2010, 14:39
Stassy píše:Tenerife, díky za odpověď, ale měla jsem spíš na mysli věci mimo plenky a dámské potřeby. ;) Jako třeba jestli máte některá ozkoušené, že se to dá použít na mikinu, kalhoty a ták.. :)

Myslím, že by z toho byly kvalitní tepláky s vytahanýma kolenama:) Pro děti ideální, pohodlné..., ale odzkoušeno nemám
Hankel
Pískle

7 příspěvků
16. leden 2010
Praha